Policie v Bruselu dnes provedla 16 razií v rámci vyšetřování podezření z praní špinavých peněz a korupce, do kterého je zapojen Evropský parlament a nejmenovaná země Perského zálivu. Agentuře AP to dnes sdělila federální prokuratura, podle které byli zatčeni čtyři lidé. Večer belgický list Le Soir napsal, že další zadrženou v tomto případě je místopředsedkyně EP, Řekyně Eva Kailisová. Policie ji nyní vyslýchá.
Kailisová, která je členkou socialistické frakce europarlamentu, je místopředsedkyní od letošního ledna. Řecký list Kathimerini napsal, že kvůli vyšetřování korupce už Kailisovou ze svých řad vyloučila její řecká domovská strana PASOK.
Belgická policie při zátahu zabavila počítačové vybavení, telefony a přibližně 600.000 eur (14,6 milionu Kč) v hotovosti. Prokuratura neuvedla jména zadržených, ale sdělila, že jeden z nich byl dříve poslancem Evropského parlamentu.
Policejní operace byly zaměřeny zejména na asistenty pracující pro evropské zákonodárce. V Evropském parlamentu zasedá 705 volených poslanců z 27 členských zemí bloku. Každý z nich má několik pomocníků.
Prokuratura uvedla, že policie podezírá neznámou zemi Perského zálivu ze snahy "ovlivnit ekonomická a politická rozhodnutí Evropského parlamentu". Podle prokuratury tak měla činit "vyplácením velkých finančních částek nebo nabízením velkých darů třetím stranám s významným politickým a/nebo strategickým postavením v Evropském parlamentu". Podle belgických novin Le Soir je nejmenovanou zemí Perského zálivu Katar, jehož představitelé se údajně pokusili uplatit italského socialistického politika, který byl europoslancem v letech 2004 až 2019.
Mluvčí Evropského parlamentu agentuře Reuters sdělil, že Evropský parlament nebude pokračující soudní vyšetřování komentovat, ale v případě potřeby bude spolupracovat s místními orgány.
Dominika Gottová o sobě konečně dala vědět. Podle svých slov se má dobře, v jejím životě se nic zásadního nezměnilo. Přesto se potýká s jednou věcí, která ji momentálně trápí.
Návrat amerického rappera Kanyeho Westa na britská pódia vyvolal vlnu kontroverzí a ostré kritiky. Umělec, který si nyní říká Ye, byl oznámen jako hlavní hvězda všech tří večerů letošního ročníku festivalu Wireless v londýnském Finsbury Parku. Pro Westa půjde o první vystoupení ve Velké Británii po více než deseti letech, ovšem místo jednoznačného nadšení provází tuto zprávu spíše hněv a zklamání části veřejnosti.
Závěr března se pro Taylor Swift nesl ve znamení velkých triumfů, romantických gest i mistrně zvládnutého úniku před stíny minulosti. Zpěvačka, která má za sebou mimořádně nabitý týden, se v sobotu objevila na exkluzivním koncertě Paula McCartneyho v losangeleském divadle Fonda. Večer plný hvězd, kde Taylor vřele konverzovala například s Olivií Rodrigo, měl však jeden háček – mezi hosty se nacházel i její bývalý partner John Mayer.
Britský královský pár se v nadcházejících týdnech stáhne z veřejného života. Princ William a princezna Kate se po velmi nabitém období rozhodli zvolnit pracovní tempo a omezit své oficiální povinnosti na minimum. Důvod je prostý a čistě rodinný – jejich tři děti, dvanáctiletý George, desetiletá Charlotte a sedmiletý Louis, mají velikonoční prázdniny.
Potvrdila se další z mediálních spekulací. V připravované řadě StarDance bude divákům na očích také Sara Sandeva, herečka a snoubenka Jakuba Prachaře. Od středy tak známe již trojici účastníků.
U euforie českých fotbalistů, kterým se po 20 letech podařilo postoupit na světový šampionát, nechyběla ani Dara Rolins. Právě ona nabídla fanouškům jedinečný pohled do kabiny, kde se oslavovalo po úspěšném penaltovém rozstřelu proti Dánsku.
Je to potvrzeno! Petra Kvitová jen několik hodin poté, co do médií unikla informace o narození dvojčat, oficiálně oznámila, že je nyní trojnásobnou maminkou. Na sociální síti ukázala první fotku novorozených dětí a prozradila jejich jména.
Školou povinné děti se krátce před velikonočními prázdninami dozvěděli, že probíhající školní rok skončí dříve, než se původně předpokládalo. Výuka skončí v pátek 26. června, informovalo ministerstvo školství v úterý.
Český fotbal sní o další účasti na mistrovství světa, kde ho v minulosti reprezentoval i Petr Čech. Kariéru už ukončil, ale lidé ho stále vedou v patrnosti. Jedním z důvodů je i příběh jeho manželství, které se před časem rozpadlo.
Česko se po 20 letech vrací na fotbalové mistrovství světa. Rozhodly o tom dva penaltové rozstřely. Národní tým v úterním finále baráže dvakrát vedl nad Dánskem, soupeř vždy vyrovnal. V penaltách ale Češi vedli od první série. O postupu rozhodl Michal Sadílek.
Ještě vyšší teploty než o Velikonocích slibuje předpověď ve dnech, které budou bezprostředně následovat po svátcích. Odpolední maxima vyšplhají až na 23 stupňů. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Lucie Bílá se ještě před kulatými 60. narozeninami, které oslaví příští týden, dočkala zajímavého ocenění. Asi většina z nás by čekala, že bude souviset s jejími pěveckými schopnostmi. Tentokrát tomu tak ale není.