Policie vyšetřuje vraždu v Brně, zadržen byl cizinec

Jihomoravská policie zasahovala v sobotu večer u tragického napadení v Brně. Útok nepřežil jeden člověk, další osoba utrpěla zranění. Zadržený cizinec je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie informovala, že v sobotu před 20. hodinou vyjížděla k potyčce poblíž tramvajové zastávky Přístaviště v Brně-Bystrci. Jeden muž nožem napadl a zranil dvě osoby, které musely být převezeny do nemocnice.

"Jeden napadený později v nemocnici zemřel. Útočníka na místě policisté zadrželi a umístili do cely. Cizinec je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Kriminalisté zároveň žádají o pomoc veřejnost. "Jestliže jste byli svědky napadení, popřípadě víte, co mu předcházelo, okamžitě volejte tísňovou linku 158. Policisté taktéž uvítají videozáznamy z potyčky pořízené například na mobilní telefon," dodal mluvčí.

V Jihomoravském kraji bylo loni evidováno 18 579 trestných činů, o tři tisíce více než v roce předchozím. Podle ČSÚ byl počet ve srovnání s ostatními kraji v České republice čtvrtý nejvyšší.

Témata: Policie ČR | vražda

V Ostravě zemřel rybář, kterého postřelili při odlovu divočáků

25.11.2023 15:17 Ostravští kriminalisté se od nočních hodin zabývají úmrtím muže, který byl postřelen během odlovu…

Související:

Nejnovější