Policisté během uplynulého týdne zajistili na pražském Letišti Václava Havla 15 cizinců převážně z Blízkého východu, kteří přicestovali s padělanými nebo cizími doklady. Policie o tom informovala na twitteru. Jen během víkendu zajistila šest lidí. "Tento týden byl mimořádný, protože obvykle je to v řádu nižších jednotek,“ řekl ČTK mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.
Jen v pátek zajistili policisté na letišti osm lidí, kteří přiletěli z Atén, informovala Služba cizinecké policie. Šlo o jednoho tureckého občana, jednoho Íránce a šest Syřanů. V tomto týdnu šlo o druhý případ, protože v úterý přicestoval stejnou linkou občan Sýrie, který se při kontrole prokázal policistům padělaným průkazem totožnosti občana Řecka. Cizince čeká řízení o vyhoštění.
Podle policie přicestovalo všech devět zmíněných cizinců v rozporu s ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví, protože před příjezdem nesplnili povinnost vyplnit příjezdový formulář.
"Dalším šetřením bylo zjištěno, že zároveň letecká společnost zřejmě porušila ochranné opatření ministerstva zdravotnictví. To ukládá dopravcům provádějícím mezinárodní přepravu osob, kteří dopravují osoby do České republiky, neumožnit přepravu cestujícím, kteří nejsou oprávněni vstoupit na území České republiky dle ochranného opatření, nebo pokud nepředloží doklad o vyplnění příjezdového formuláře. Věc bude postoupena krajské hygienické stanici, která je příslušná k projednání přestupku na úseku ochrany veřejného zdraví," uvedla cizinecká policie.
Česká televize se poprvé vyjádřila k představenému návrhu na změnu financování tuzemských veřejnoprávních médií. Od příštího roku by měly prostředky dostávat ze státního rozpočtu. ČT dala najevo, že preferuje pokračování poplatků.
Ornella Koktová si na klid rozhodně nepotrpí. Po rozkolu s někdejší kamarádkou Agátou Hanychovou se totiž postarala i o napjatou atmosféru mezi členy vlastní rodiny. A jak to tak vypadá, situaci uklidňovat nehodlá.
Až na pátý pokus představila Česká televize prvního nováčka mezi profesionálními tanečníky, kteří se zúčastní letošní řady StarDance. Jmenuje se Daniel Makovec. Diváci ale stále nevědí, s kým budou tanečníci na podzim tančit.
Mezi slavné dubnové oslavence z českého šoubyznysového rybníčku patří i Leoš Mareš. Možná tomu nebudete chtít věřit, ale jeden z našich nejznámějších moderátorů má zhruba za dva týdny kulaté 50. narozeniny. Má tak nejvyšší čas se rozhodnout, jak je oslaví.
Britský král Karel III. se připravuje na blížící se návštěvu Spojených států amerických, kde se specifická skupina lidí chystá na jeho přítomnost. Jde o přeživší obětí finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina.
Českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva o úmrtí legendárního kapelníka Václava Hybše. Mnoho zpěváků a zpěvaček má potřebu se s ním veřejně rozloučit. První příležitost měla řada z nich na sociálních sítích.
Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu.
Poměrně teplý, ale místy také celkem deštivý. Takový má být nadcházející dubnový víkend podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty překročí dvacítku, někde ale může spadnout až 15 milimetrů srážek za jediný den.
Řidiči by si zítra měli na českých silnicích dát pozor na zvýšenou přítomnost policistů. Letos se totiž opět uskuteční pravidelná dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Strážci zákona se zaměří zejména na dodržování rychlosti.
Nevídaným způsobem se americký prezident Donald Trump rozhodl vyjadřovat k záležitostem Vatikánu. Konkrétně se rozhodl opřít do papeže Lva XIV., jemuž vyčetl kritiku některých amerických kroků v poslední době.
Rodinou známého režiséra Jiřího Adamce otřásla zhruba před měsícem smutná zpráva. Jeho manželka Jana přišla o milovanou maminku. Není proto divu, že někdejší televizní moderátorka nyní potřebuje přijít na jiné myšlenky.
Dobrou zprávu mají meteorologové před nadcházejícími dny a týdny. Nejtepleji totiž má být v epizodě, které je věnován aktuální dlouhodobý výhled, v období květnových státních svátků. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).