Policie zadržela muže, který v noci na pátek střílel v Praze

Policie zadržela čtyřiatřicetiletého muže, který v noci na pátek po potyčce několikrát vystřelil proti vchodu do klubu v Masné ulici v Praze a zranil přitom dalšího muže. Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Dnes o tom informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policie ČR, ilustrační foto

Potyčka před klubem v Masné ulici se odehrála v pátek před 01:00. Policie následně zveřejnila výzvu, ve které hledala všechny účastníky bitky, do které se zapojili také vyhazovači z klubu. "Kriminalisté z 1. oddělení Prahy I získali mnoho kladných poznatků, na jejichž základě zanedlouho ztotožnili celou skupinu výtržníků. Také vypátrali postřeleného muže, který měl v oblasti stehna zástřel, což znamenalo, že se střela pořád nachází uvnitř a tak mu zajistili okamžité lékařské ošetření," uvedl dnes Hrdina.

Během několika hodin podle něj policisté zadrželi v Praze 5 i muže ze záznamu podezřelého ze střelby, ale po jeho vytěžení a následném výslechu vyplynulo, že na místě střílel někdo jiný. "Zbraň kterou měl dotyčný u sebe byla plynová pistole, která se tudíž neshodovala se zbraní použitou v Masné ulici. Pátrání tedy pokračovalo dál a během dvou hodin detektivové zadrželi v Praze 1 čtyřiatřicetiletého muže, který se následně k činu doznal," řekl Hrdina.

Během celého pátrání platila podle něj rozsáhlá bezpečnostní opatření, do kterých se zapojilo mnoho policistů ze speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, zásahové jednotky, kriminální služby a mnoho dalších. "To proto, aby byla zajištěna maximální bezpečnost v pražských ulicích a eliminovali riziko jakéhokoliv dalšího ohrožení," dodal mluvčí.

Témata: krimi | Praha

Policii předala ukrajinská strana pět lidí, jsou podezřelí z podvodu

27.09.2023 10:52 České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k…

Muž, který v Brně pobodal školačku, bude stíhán vazebně

23.09.2023 16:17 Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o…

Policie odložila případ výhrůžného dopisu pro Babiše během prezidentské…

31.08.2023 16:16 Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před…

Policie obvinila muže z útoku na dvě Ukrajinky v Plasích

24.08.2023 10:43 Plzeňská policie dnes ráno obvinila osmačtyřicetiletého muže v souvislosti s nedělním útokem na dvě…

Související:

Nejnovější