Policie zasahovala v Paříži, důvodem sebevražda

Francouzská policie, ilustrační foto.
Francouzská policie, ilustrační foto., foto: Pixabay
ČTK 18. února 2023 18:25 | akt. 18. února 2023 20:16
Sdílej:

Paniku v pařížské obchodní čtvrti La Défense dnes vyvolala sebevražda muže, který skočil z vyšších pater nákupního centra. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího policie. Ta v souvislosti s incidentem dříve vyzvala, aby se lidé místu vyhnuli.

Policejní mluvčí označil za nepravdivé zprávy uveřejněné na sociálních sítích, podle nichž se v nákupním centru střílelo. O policejním zásahu ve čtvrti La Défense dříve informoval francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Pařížský dopravní podnik oznámil, že dočasně přeruší provoz na jedné z linek metra.

Podle stanice BFMTV se incident odehrál v nákupním centru Quatre Temps. Zdroje hovořily o tom, že zde spáchal sebevraždu muž pádem z vrchních pater. Rána při dopadu pak vyvolala davovou paniku. Sebevraždu jako původ incidentu potvrzovaly také zdroje agentury AFP.

Stalo se
České celebrity
Česká televize

Personální změny v ČT. Z Událostí odejde jeden z moderátorů

Ve zpravodajství České televize se opět dějí věci. Z hlavní zpravodajské relace Události odešlo v posledních letech hned několik moderátorů. Podle nejnovějších informací se chystá odchod dalšího. Pokračovat už by neměla Barbora Kroužková. Na Kavčích horách ale zůstane. 

České celebrity
Miloš Zeman

Za Zemanem dorazila dcera. Důvod ale není úplně pozitivní

Členy rodiny bývalého prezidenta Miloše Zemana trápí v posledních týdnech zdraví. Po samotném Zemanovi se v motolské nemocnici objevila i jeho dcera Kateřina, která je jinak dlouhodobě v zahraničí. Co se děje? 

České celebrity
Tatiana Drexler

Tatiana Drexler si odskočila od tance. Život ji opět překvapil

Tatiana Drexler patří bezesporu k nejvýraznějším osobnostem tuzemské taneční scény. A když něco dělá, jde do toho naplno. Jen co dozněla poslední děkovačka velkolepé celorepublikové tour StarDance… když hvězdy tančí, vrhla se rovnou do další výzvy. Tentokrát míří po letech zpět před filmovou kameru. V nové komedii Šviháci se pokouší roztančit Martina Pechláta, jednoho z hlavních představitelů očekávaného snímku od tvůrců kinohitu Nikdy neříkej nikdy. 

Domácí
Důchody, ilustrační fotografie.

Důchody na poštu zdraží. Změnou můžete ušetřit téměř stokorunu

Lednové důchody budou první v nové výši, kterou stanoví pravidelná novoroční valorizace. Zároveň ale zdraží jejich výplata prostřednictvím České pošty. Lidé ale mají alternativu, která jim ušetří téměř stokorunu.