Policii předala ukrajinská strana pět lidí, jsou podezřelí z podvodu

České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k trestnímu stíhání. Podle informací z Ukrajiny jde o domnělé podvodníky, kteří měli z lidí vylákat miliony eur.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

"Ukrajinští kolegové předali v pondělí do ČR 5 osob k trestnímu stíhání. Předání a eskortu zajistili kolegové z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráce. Na všechny jsme podali návrh na vazbu," uvedli policisté z Vysočiny ve středu prostřednictvím profilu Policie ČR na sociální síti X.

Policie sdělila, že až to bude možné, sdělí k případu další podrobnosti. Nicméně server Ukrainska Pravda už v úterý napsal, že ukrajinská policie předala do Česka pět osob, které jsou podezřelé z vylákání milionů eur od stovek českých občanů.

Podvodníci se měli vydávat za pracovníky bank a tvrdit lidem, že jejich účty se staly terčem hackerů, proto je třeba převést peníze na jiný účet. Obětí je podle webu přes 600. Podezřelí měli používat tzv. spoofing, kdy se zobrazuje volanému známé číslo, ačkoliv ve skutečnosti volá někdo úplně cizí.

Zločineckou síť měli tvořit Češi i Ukrajinci. Z válkou zmítané země má být v budoucnu vydána ještě další osoba.

Témata: krimi | Policie ČR | Ukrajina

V Ostravě zemřel rybář, kterého postřelili při odlovu divočáků

25.11.2023 15:17 Ostravští kriminalisté se od nočních hodin zabývají úmrtím muže, který byl postřelen během odlovu…

Související:

Nejnovější