Policisté shání svědky kvůli sobotní tragické potyčce v Brně

Jihomoravská policie v pondělí opět vyzvala svědky sobotní tragické potyčky poblíž tramvajové zastávky Přístaviště v Brně-Bystrci, aby se jí přihlásili. Vyšetřování incidentu pokračuje, případná svědectví mohou být pro objasnění klíčová.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policisté dnes prozradili, že je na rvačku upozornila svědkyně. "Jeden z členů hlídky zajistil přivolání zdravotníků, druhý zjistil popis pachatele a vzápětí si všiml osoby, která danému popisu odpovídala a pohybovala se poblíž na nástupním ostrůvku. Později zjištěný sedmatřicetiletý muž byl na místě zadržen," uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Pro kriminalisty jsou pro přesné určení rolí účastníků konfliktu klíčové výpovědi. "Právě proto znovu případné svědky žádáme: Pokud byl někdo očitým svědkem (s policisty dosud nebyl v kontaktu) a viděl konflikt, případně ví, co mu v tramvaji předcházelo, nechť se obrátí na policisty prostřednictvím linku 158," dodal Šváb s tím, že na případu se usilovně pracuje.

K incidentu u zastávky došlo v sobotu krátce před 20. hodinou. Dvě osoby musely být s bodnořeznými poraněními převezeny do nemocnice, jeden napadený později v nemocnici zemřel. Zadržený cizinec je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Témata: krimi | Policie ČR | vražda

V Ostravě zemřel rybář, kterého postřelili při odlovu divočáků

25.11.2023 15:17 Ostravští kriminalisté se od nočních hodin zabývají úmrtím muže, který byl postřelen během odlovu…

Související:

Nejnovější