Poprašek čerstvého sněhu přilákal do zimních areálů více lyžařů než v posledních dnech

Poprašek čerstvého sněhu dnes přilákal do středočeských zimních areálů více lyžařů než v posledních dnech. Dnešní návštěvnost překonala i sobotní, provozovatelé ji hodnotí jako průměrnou a odpovídající konci února. Sníh také zlepšil podmínky pro lyžování v Karlovarském kraji. V provozu je většina sjezdovek v Krušných horách, rolby mohly upravit i první kilometry stop pro běžkaře.

Lyžování

Návštěvnost skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku byla podle spolumajitele Jaroslava Krejčího průměrná. "Určitě přijelo víc lidí než minulý víkend, ale pořád to není úplně to nejlepší, v sobotu i dnes zhruba 600 lidí," řekl Krejčí ČTK. Na svahu mají na Monínci 60 až 90 centimetrů technického sněhu, přírodního připadlo zhruba pět centimetrů.

Podle správce areálu v Chotouni u Prahy Jana Němečka dnes poprašek sněhu přilákal na svahy dvakrát víc lidí než v sobotu. "Je to zvláštní, i když podmínky byly objektivně lepší v sobotu, lidí je víc dnes, přijeli hlavně kvůli té atmosféry," řekl ČTK.

Více lidí si dnes přijelo zalyžovat i do Kvasejovic na Příbramsku. "Návštěvnost byla o víkendu docela hezká, hlavně dnes nás to téměř překvapilo, odhadem přes 150 lidí určitě, včera to bylo do stovky," řekl ČTK provozovatel areálu Petr Kroužil.

Na Šibenčním vrchu u Mnichovic poblíž Prahy hodnotí návštěvnost jako průměrnou. "Odpovídá to konci února, jsme za vrcholem sezony, ale nebylo to nejhorší," řekl ČTK provozovatel Jan Zenkl.

Nejvyšší areál v Krušných horách na Klínovci hlásí stále dobré sněhové podmínky. "Napadlo 20 centimetrů prašanu a dále sněží. Aktuálně se u nás lyžuje na více než 24 kilometrech sjezdovek všech obtížností a připadl nám čerstvý sníh. Celý areál je lyžařsky propojený," uvedl areál na svém webu. V provozu má 20 z 32 sjezdovek, jezdí devět z 18 lanovek a vleků, na svazích je až metr sněhu.

Dobré podmínky jsou také v areálu na Plešivci, kde podle provozovatelů jezdí všechny lanovky a sjezdovky, kromě černé sjezdovky Jitka. Sněhu je na svazích až 70 centimetrů. Lyžuje se také na Bublavě, v Potůčkách či v Mariánských Lázních.

Na Božím Daru je v provozu sjezdovka Novako nebo Hranice I., v týdnu by měla zřejmě obnovit provoz i sjezdovka za hotelem Praha, řekla ČTK pracovnice informačního centra v Božím Daru. Lyžařů je podle ní na horách hodně, parkoviště v Božím Daru byla o víkendu zaplněná.

Lyžovat se dalo díky novému sněhu i na běžkách. "Od sobotního dopoledne připadly další centimetry sněhu a na některých místech a úsecích jsou již sněhové podmínky velmi slušné. Na druhou stranu řada míst je vyfoukaných, zejména na pláních, a některé úseky lyžařských tras jsou tak i přes vydatné sněžení téměř bez sněhu," upozornila společnost První Krušnohorská, která se stará o údržbu 250 kilometrů tratí lyžařské magistrály. Dnes rolby projely například některé stopy z Božího Daru a Abertam. Rolba z Božího Daru projela velký okruh Ježíškovy cesty, rolba z Abertam jela směrem na Pernink a Jelení.

Témata: Lyžování

Andrej Babiš se rozchází se svou manželkou Monikou

19.04.2024 19:20 Předseda hnutí ANO a někdejší premiér Andrej Babiš se rozchází se svou manželkou Monikou.

Do letošních eurovoleb se hlásí 30 uskupení

19.04.2024 17:44 Všech 30 registrovaných uskupení bylo připuštěno k účasti v nadcházejících volbách do Evropského…

Slováci vybrali peníze pro českou iniciativu na nákup munice pro…

18.04.2024 21:50 Česko našlo cestu k využití finančních prostředků získaných v rámci slovenské občanské sbírky pro…

Fiala a Rakušan zradili ČR, řekl Babiš na schůzi k migračnímu paktu

18.04.2024 13:02 Expremiér Andrej Babiš (ANO) označil unijní migrační pakt na čtvrteční mimořádné schůzi za největší…

Česko bude nadále podporovat firmy vyvážející zboží na Ukrajinu

17.04.2024 21:58 Vláda na středečním jednání rozhodla o pokračování podpory firmám vyvážejícím své zboží a služby na…

Ukrajina dostane první kusy dělostřelecké munice v červnu, uvedl Fiala

17.04.2024 19:00 Ukrajina by mohla dostat první dělostřelecké granáty pořízené v rámci české iniciativy v červnu,…

Zeman se po letech konečně omluvil Šarapatkovi

17.04.2024 16:49 Exprezident Miloš Zeman se po letech soudních tahanic konečně omluvil bývalému poradci Zdeňku…

Česko eviduje výpadek léku Algifen. Lékaři znají alternativy

16.04.2024 12:28 Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v…

Fialu přijali v Bílém domě. Biden ocenil spojenectví s Českem

15.04.2024 23:40 Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu…

Česko má nasmlouváno 180 tisíc granátů pro ukrajinskou armádu, řekl Fiala

15.04.2024 21:53 Česko má nasmlouváno 180 tisíc kusů dělostřelecké munice pro ukrajinskou armádu a pracuje na…

Související:

Nejnovější