Pořadatele protivládních demonstrací Vrabela zřejmě zadržela policie

Policie po dnešní demonstraci v centru Prahy zřejmě zadržela organizátora akce Ladislava Vrabela v souvislosti s výroky, které pronesl loni v listopadu v jednom ze svých videí. Uvedl to server iDnes.cz s odkazem na vyjádření dalšího aktivisty Patrika Pečénky na sociálních sítích. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli šíření poplašné zprávy zadrželi muže stejného ročníku, jako je Vrabel. Jméno neuvedli.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

"Policisté dnes odpoledne zadrželi muže (1977) pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se měl dopustit na sociálních sítích koncem listopadu. Nyní s ním budou probíhat standardní úkony v rámci trestního řízení," uvedli policisté. Konkrétní jméno ale podle mluvčího Jana Rybanského sdělit nemůžou.

Další z protivládních aktivistů Pečénka podle serveru iDnes.cz ve videu na sociálních sítích bez dalších podrobností uvedl, že má informaci o Vrabelově zadržení. Vrabel v listopadu zveřejnil video, ve kterém uvedl, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi.

Vrabel organizoval protivládní protesty v září a říjnu loňského roku, kterých se v metropoli zúčastnily desetitisíce lidí. Na ten dnešní jich podle policie dorazilo několik set, sám Vrabel hovořil o tisícové účasti. Krajský soud v Českých Budějovicích začátkem ledna zrušil Vrabelovo oddlužení a prohlásil na jeho majetek konkurz s tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces.

Policie na Domažlicku pátrá po ozbrojených pachatelích loupežného přepadení

12.04.2024 12:55 Na Domažlicku probíhá od noci na pátek rozsáhlé pátrání po ozbrojených pachatelích loupežného…

Policie varuje před podvodníky, kteří lákají na údajný přeplatek na dani

22.03.2024 16:06 Policie opět upozornila na nový a sofistikovaný podvod, kdy se pachatelé vydávají za pracovníky…

Související:

Nejnovější