Pořadatele protivládních demonstrací Vrabela zřejmě zadržela policie

Policie po dnešní demonstraci v centru Prahy zřejmě zadržela organizátora akce Ladislava Vrabela v souvislosti s výroky, které pronesl loni v listopadu v jednom ze svých videí. Uvedl to server iDnes.cz s odkazem na vyjádření dalšího aktivisty Patrika Pečénky na sociálních sítích. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli šíření poplašné zprávy zadrželi muže stejného ročníku, jako je Vrabel. Jméno neuvedli.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

"Policisté dnes odpoledne zadrželi muže (1977) pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se měl dopustit na sociálních sítích koncem listopadu. Nyní s ním budou probíhat standardní úkony v rámci trestního řízení," uvedli policisté. Konkrétní jméno ale podle mluvčího Jana Rybanského sdělit nemůžou.

Další z protivládních aktivistů Pečénka podle serveru iDnes.cz ve videu na sociálních sítích bez dalších podrobností uvedl, že má informaci o Vrabelově zadržení. Vrabel v listopadu zveřejnil video, ve kterém uvedl, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi.

Vrabel organizoval protivládní protesty v září a říjnu loňského roku, kterých se v metropoli zúčastnily desetitisíce lidí. Na ten dnešní jich podle policie dorazilo několik set, sám Vrabel hovořil o tisícové účasti. Krajský soud v Českých Budějovicích začátkem ledna zrušil Vrabelovo oddlužení a prohlásil na jeho majetek konkurz s tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces.

Kriminalita v ČR: Je nižší než před covidem, meziročně se ale zvýšila.…

13.01.2023 13:40 Aktualizováno Kriminalita v Česku loni oproti předchozímu roku stoupla. Policie zaznamenala 181.991 trestných…

Policie vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu úmrtí pohřešované dvojice v…

03.01.2023 12:37 Aktualizováno Případ úmrtí čtyřicetileté ženy a jejího tříletého syna v Krkonoších policie vyšetřuje jako vraždu…

Středočeští kriminalisté prověřují úmrtí novorozence v Poděbradech

31.12.2022 17:48 Středočeští kriminalisté od pátečního večera prověřují příčiny úmrtí novorozence v Poděbradech na…

Počet vražd spáchaných v letošním roce se oproti loňsku výrazně zvýšil

23.12.2022 09:05 Počet vražd v ČR spáchaných v letošním roce se oproti loňsku výrazně zvýšil. Zatímco v celém roce…

Matka, která své třetí dítě po porodu pohodila do kontejneru, si odpyká 12…

21.12.2022 15:56 Dvojnásobná matka z Pardubic, která své třetí dítě bezprostředně po porodu pohodila do kontejneru,…

Související:

Nejnovější