Poslanec ANO Milan Wenzl se začal ve Sněmovně hroutit

Poslanec ANO Milan Wenzl se dnes vpodvečer po cestě k řečništi začal hroutit. Po pomoci jiných poslanců zpět na nohy na svém vystoupení trval, nakonec je po přemlouvání kolegů ukončil předčasně a ze zbytku dnešního jednacího dne se omluvil. Poslanec ANO Roman Kubíček následně od řečniště oznámil, že jeho kolega byl předán do péče lékař a že je v pořádku. Poděkoval poslancům z vládní koalice, kteří Wenzlovi pomohli.

Milan Wenzl

Wenzl upadl na kolena, z této pozice mu mezi prvními pomáhal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a následně i další poslanci. "Pokud se, pane poslanče, necítíte dobře, můžete vystoupit později," nabízela Wenzlovi předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), což ale poslanec ANO odmítl.

Poslanec v předem připraveném projevu označil vládní návrh na snížení červnové valorizace důchodů za protiústavní a asociální. "To je postup opravdu hodný dobráckého lidovce, který ještě nedávno tvrdil, že chce být sociálním svědomím koalice," prohlásil Wenzl na Jurečkovu adresu. Poslancův hlas postupně těžkl, což jiní zákonodárci sledovali se znepokojením.

Kubíček přistoupil s místopředsedou Sněmovny Janem Bartoškem (KDU-ČSL) k řečništi. "Pojďte si sednout, to by nedopadlo dobře," zaznamenal sněmovní mikrofon. Wenzl se ještě přihlásil ke čtveřici svých pozměňovacích návrhů k vládní penzijní předloze a v doprovodu řečnický pult opustil.

Kubíček jmenovitě poděkoval za pomoc a součinnost Pekarové Adamové, jejíž způsob řízení schůze poslanci ANO a SPD kritizovali, Bartoškovi a také Janu Burešovi (ODS). "Opravdu to nejsou stroje na politiku a předkládání zákonů. A za to vám dík," uvedl Kubíček. Na jeho výzvu poslanci pomoc odměnili potleskem.

Server Seznam Zprávy loni v srpnu informoval, že se Wenzl musel v roce 2021 kvůli vážné nemoci stáhnout z politických funkcí, lékaři u něho našli leukemii. "Kostní dřeň mi byla úspěšně aplikovaná a pan docent mi řekl, že jsem v podstatě zdravý. Musím být jen opatrný v místech s vyšší koncentrací lidí. Do Poslanecké sněmovny proto budu chodit v respirátoru," řekl tehdy serveru Wenzl.

Jurečka: Lidé pracující na DPP budou muset odvádět více na důchod

26.03.2023 13:20 Lidé pracující na dohodu o provedení práce asi budou muset podle ministra práce a sociálních věcí…

Fiala uvítal dohodu Německa s EK ohledně budoucnosti aut

25.03.2023 17:33 Za naplnění jednoho z výsledků českého předsednictví EU označil premiér Petr Fiala (ODS) páteční…

Zemřel Emil Boček, válečný veterán a bývalý pilot RAF

25.03.2023 15:24 Aktualizováno Zemřel válečný veterán a bývalý český stíhací pilot britského Královského letectva (RAF) Emil Boček…

Pekarová tvrdí, že nedostatek léků by mohly vyřešit dodávky z Jižní Koreje

25.03.2023 08:48 Nedostatek některých léků na českém trhu by mohly pomoci vyřešit dodávky z Jižní Koreje. ČTK to…

Policie nalezla pohřešovanou třináctiletou dívku z Kladenska

24.03.2023 15:55 Aktualizováno Policisté nalezli třináctiletou dívku z Kladenska, po které pátrali od čtvrtka. Je v pořádku. Doma…

Ojeté vozy nabízené na internetu loni zdražily v průměru o 11,2 procenta

24.03.2023 13:58 Ojeté vozy nabízené na internetu loni zdražily v průměru o 11,2 procenta na 288.000 korun. Jejich…

Válek tvrdí, že nedostatek některých léčiv potrvá do letních prázdnin

24.03.2023 12:18 Nedostatek některých léčiv bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) trvat do…

Nejvyšší stavební úřad nevznikne, rozhodla Sněmovna

24.03.2023 12:13 Aktualizováno Plánovaný Nejvyšší stavební úřad ani jemu podřízená soustava krajských úřadů nevzniknou. Jejich…

Fiala: Ruské únosy ukrajinských dětí jsou odporné, jsme připraveni jim…

24.03.2023 11:50 Země Evropské unie jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí…

Jurečka se hájí. Tvrdí, že při odvolání šéfa úřadu práce postupoval podle…

23.03.2023 18:42 Aktualizováno Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) je přesvědčen o tom, že při odvolání generálního ředitele…

Související:

Nejnovější