Kandidátkou koalic Spolu a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) na post předsedkyně nové Poslanecké sněmovny bude šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na dnešní tiskové konferenci po jednání koalic to oznámil předseda ODS Petr Fiala. Místopředsedkyní Sněmovny za Piráty bude první místopředsedkyně strany Olga Richterová, oznámil na twitteru pirátský předseda Ivan Bartoš.
Spolu a Piráti se STAN nabídnou dvě křesla místopředsedů Sněmovny hnutí ANO, odpovídá to podle Fialy volebnímu výsledku. Naopak SPD by podle něj post místopředsedy mít nemělo. "Pokud budeme respektovat zásady poměrného zastoupení ve vedení Poslanecké sněmovny a pokud bude mít hnutí ANO jako nejsilnější klub z budoucí opozice dva místopředsedy, tak to početně nevychází," řekl.
Nová Sněmovna by podle Spolu a Pirátů se STAN měla mít šest místopředsedů, kromě dvou z ANO po jednom z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a STAN. Aktuální dolní komora má místopředsedů pět, a to z KSČM, ČSSD, ODS, SPD a Pirátské strany.
Pekarová Adamová bude podle Fialy důstojnou reprezentantkou Sněmovny. "Má zkušenosti, ví, jak funguje Poslanecká sněmovna, a myslím si, že svojí politickou kariérou prokazuje celou dobu to, že bude kultivovanou a dobrou reprezentantkou všech poslanců, kteří v Poslanecké sněmovně zasedají," uvedl.
Návrh podpořili i Piráti se Starosty. "My jsme s tím srozuměni a myslíme, že právě Markéta Pekarová Adamová bude i jakýmsi symbolem změny ve vedení Poslanecké sněmovny," řekl šéf STAN Vít Rakušan. Kritizoval "výkony současného předsedy Radka Vondráčka (ANO)".
Místopředsedkyní Sněmovny za Piráty bude Richterová
Místopředsedkyní nové Poslanecké sněmovny za Piráty bude jejich první místopředsedkyně Olga Richterová. Na twitteru to dnes oznámil předseda strany Ivan Bartoš. Celkově by mělo být ve vedení dolní komory šest místopředsedů, kandidátkou koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (SAN) na šéfku Sněmovny je předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
Dvě křesla místopředsedů chtějí koalice nabídnout hnutí ANO, naopak se podle předsedy ODS a kandidáta Spolu na premiéra Petra Fialy nepočítá se zastoupením SPD ve vedení Sněmovny.
Herečka Tereza Kostková, která nedávno oslavila padesáté narozeniny, vděčí za svůj mladistvý vzhled nejen genetickým předpokladům, ale také pravidelným návštěvám klinik estetické medicíny, kde za péči o pleť utrácí nemalé finanční částky.
Zápasník Makhmud Muradov vzkázal svým kritikům, že z České republiky neodjede a nikdo ho nevyhodí. Bojovník, který se stal jednou z hlavních tváří nové organizace G MMA vedené Jakubem Jírou, tak reagoval na pochybnosti o svém právu pobývat v zemi. Pro Muradova znamenal přechod do nové organizace velký krok, přičemž se netají tím, že za ním stojí vysoká finanční odměna.
Herečka Patricie Solaříková se ve svém nejnovějším vyjádření ostře ohradila proti vlně negativních komentářů, které se zaměřily na její postavu, konkrétně na velikost jejího poprsí.
Šestasedmdesátiletý herec Richard Gere byl spatřen v New Yorku při natáčení nového romantického dramatu s názvem Asymmetry, kde ztvárňuje milostný vztah s výrazně mladší partnerkou.
Princ Harry a Meghan Markle údajně zvažují částečný návrat do Velké Británie a zvrácení takzvaného „Megxitu“, k němuž došlo v roce 2020.
Americký herec Matt Damon se v exkluzivním rozhovoru pro časopis People otevřeně rozpovídal o svém dvacetiletém manželství s chotí Lucianou. Pětapadesátiletý oscarový umělec, který momentálně září v hlavní roli velkofilmu Odysea od režiséra Christophera Nolana, označil svůj partnerský svazek za to vůbec nejlepší, co ho v životě potkalo.
Britská zpěvačka Adele se po dvouleté odmlce od koncertního života ocitá na životním rozcestí. Podle zdrojů z jejího okolí prožívá rozpolcené období, kdy se snaží najít rovnováhu mezi svým zázemím v Kalifornii a rodným Londýnem. Ačkoliv si v Americe vybudovala stabilní život, návrat ke kořenům v ní probudil silnou nostalgii po domově, rodině a starých přátelích.
Hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson splnil svůj slib z počátku roku a pronajal celé kino pro stovky britských školáků. Hvězda filmového plátna zajistila soukromé promítání nového hraného snímku Odvážná Vaiana pro dvě stě žáků ze základní školy St Gregory v sudburském Suffolku.
Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek v noci v Dublinu irská herečka Brenda Fricker, držitelka Oscara za film Moje levá noha, kterou filmoví diváci znají především jako ptačí dámu z komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Její agent Phil Belfield v pátečním prohlášení potvrdil, že herečka skonala po období podlomeného zdraví. Uvedl, že svět je bez ní chudší a že si uchová místo v srdcích mnoha filmových i televizních fanoušků.
Britský osobní strážce Mason Haynes, který byl ve svém oboru vyhledávaným profesionálem a dlouhodobě dohlížel na bezpečnost nejznámějších světových celebrit, tragicky zahynul ve věku 52 let. K fatální dopravní nehodě došlo v britském hrabství Hampshire. Podle dostupných informací záchranné složky nalezly Haynese na místě neštěstí již bez známek života a přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. Celá událost je o to smutnější, že se odehrála pouhé dva dny před jeho 53. narozeninami.
Angelina Jolie plánuje zásadní životní krok a chystá se odstěhovat z Los Angeles. Toto rozhodnutí přichází poté, co její nejmladší děti, dvojčata Knox a Vivienne, oslavily osmnácté narozeniny a dokončily střední školu. Jelikož jsou již všichni její potomci plnoletí, jednapadesátiletá herečka se cítí připravená opustit Kalifornii, kde je vychovávala, a více objevovat svět.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle zveřejnila na svých sociálních sítích nové prohlášení krátce poté, co se v britském sídle Highgrove soukromě setkala s králem Karlem III. a královnou Camillou. Schůzky se zúčastnil také její manžel princ Harry a jejich dvě děti, princ Archie a princezna Lilibet, pro které šlo o první setkání s panovníkem po čtyřech letech.