Povánoční výprodeje začnou už na Štědrý den večer

Povánoční výprodeje, které jsou podle obchodníků u českých zákazníků velmi oblíbené, někteří prodejci zahájí už na Štědrý den večer. Internetoví prodejci je většinou spustí tradičně na první svátek vánoční. V kamenných obchodech se velkého množství zboží ve slevách lidé dočkají zpravidla od prvního provozního dne po Vánocích, 27. prosince.

Ilustrační foto

Výprodeje obchodníci slibují v podobném rozsahu jako v předchozích letech. K nákupům lidé využívají dárkové poukazy nebo hotovost, kterou dostanou pod stromeček. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Na Štědrý den večer začnou povánoční výprodeje u prodejce elektroniky Datart. První dny se lidé podle mluvčí značky Evy Kočicové dočkají výraznějších slev na malé a velké domácí spotřebiče a televizory. Zboží ve slevách budou moci zákazníci Datartu podle ní nakupit do druhé poloviny ledna.

Výprodej v e-shopu Alza.cz začne podle jeho mluvčí Daniely Chovancové těsně po Štědrém dni. "Do výprodeje dáváme pouze produkty, které nabízí minimálně desetiprocentní slevu proti běžné ceně. Tu kontrolujeme robotem a je počítaná jako nejnižší cena za posledních 30 dní," uvedla Chovancová. Ve výprodejích lidé podle ní seženou kromě elektroniky také hračky, svíčky, zboží z kategorií auto-moto či sportu.

Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové také s povánočním výprodejem počítá, zatím nechce uvádět, který den ho spustí. Slevy budou podle Hobíkové do výše 80 procent a potrvají několik týdnů. "Povánoční výprodej se bude týkat tisíců výrobků napříč sortimentem, především půjde o domácí spotřebiče, elektroniku, hračky a oblečení. Produkty se budou průběžně měnit a určitě se do jejich výběru promítne i současná situace, kdy zařadíme i sortiment, který čas strávený doma zákazníkům nějakým způsobem zpříjemní nebo zjednoduší," řekla Hobíková.

E-shop s módou a doplňky Zoot výprodeje podle svého výkonného ředitele Milana Poláka rozdělí do tří fází, první začne 25. prosince a potrvá do 9. ledna. "Výprodej klasicky potrvá do konce ledna, nicméně ke konci už je samozřejmě menší výběr, protože zákazníci si nejhezčí kousky většinou uloví v první vlně," uvedl. Doplnil, že slevy v odvětví módy po první vlně pandemie koronaviru klesly. Zdražila se podle něj navíc doprava a další vstupní náklady, prodejci si tak podle něj nemohou dovolit nabízet tak extrémní slevy jako dříve.

Hypermarkety Globus podle jejich mluvčí Anety Turnovské navážou na předvánoční slevy povánočním výprodejem od 27. prosince, a to u textilu, obuvi, hraček, elektroniky a domácích potřeb. Slevy budou podle ní až do 70 procent a potrvají do poslední lednového týdne.

Pražské centrum Fashion Arena Prague Outlet spustí výprodej 26. prosince, se slevami až 70 procent se podle ředitelky centra Lenky Čapkové počítá do konce ledna. Výprodej vyvrcholí podle ní v polovině února finálními slevami. V akcích mohli lidé ve Fashion Areně nakoupit ale už před Vánocemi.

"Slevy v centru Freeport Fashion Outlet začaly tento rok historicky poprvé již o posledním předvánočním víkendu. Obchodníci zlevňovali zboží o další desítky procent z outletových cen," uvedl ředitel centra v Hatích u Znojma Jan Procházka. Hlavním důvodem dřívějšího začátku slevových akcí jsou podle něj vysoké přebytky uskladněného zboží obchodníků vzniklé v důsledku pandemie.

Témata: obchody | slevy

Šéfka MMF varuje před roztříštěností globální ekonomiky kvůli Ukrajině

23.05.2022 09:29 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu…

Stavbaři řeší nedostatek pracovníků, jen těžko hledají nové odborné…

22.05.2022 20:14 Stavebníci řeší vedle stoupajících cen materiálů a surovin i nedostatek kvalifikovaných pracovních…

ČNB nevylučuje další růst úrokových sazeb

22.05.2022 13:07 Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové…

Česko je e-shopová velmoc. Většina on-line prodejců ale neprosperuje

22.05.2022 09:30 Česká republika je s počtem kolem 51.000 internetových obchodů považována podle firmy Shopsys za e…

Apple plánuje zvýšit výrobu mimo Čínu, alternativou může být Indie a…

21.05.2022 21:19 Americká společnost Apple oznámila některým svým smluvním výrobcům, že chce zvýšit výrobu mimo Čínu…

Lagardeová se obává, že lidé, kteří nerozumějí riziku kryptoměn, mohou…

21.05.2022 18:20 Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány, aby se lidé vyhnuli spekulacím se svými…

ČNB ukázala devizovými intervencemi odhodlání snižovat inflaci

20.05.2022 09:09 Většina bankovní rady se na mimořádném zasedání ve čtvrtek 12. května shodovala, že včasný zásah…

Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ruské ropy

19.05.2022 13:17 Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ruské ropy do svých strategických rezerv. Rozhovory…

Janeček kvůli kandidatuře na prezidenta prodal podíl v RSJ Investments

19.05.2022 11:28 Miliardář Karel Janeček prodal podíl v investiční skupině RSJ Investments. Důvodem je kandidatura…

Benzin během týdne výrazně zdražil

19.05.2022 08:18 Cena benzinu v České republice čtvrtý týden v řadě výrazně vzrostla. Natural 95 od minulé středy…

Související:

Nejnovější