Pražské hotely navzdory opatřením od příprav silvestrovských oslav neupustily

Pražské hotely navzdory protiepidemickým opatřením od příprav silvestrovských oslav většinou neupustily. Některé disponují dostatkem oddělených prostor, zvládnou tak omezení maximálního počtu účastníků novoročních oslav na 50 dodržet. Obsazenost hotelů ale poznamenaly předchozí nařízení, kdy například kvůli zrušeným vánočním trhům mnoho zejména zahraničních turistů zamluvené pobyty odřeklo.

Hotel, ilustrační fotografie.

Často měnící se opatření navíc cizince od naplánování si cesty do České republiky na konci roku odrazovala. Další překážkou je nyní nutnost PCR testů před vstupem do ČR i pro očkované, kteří nemají posilovací dávku. Vyplývá to z ankety ČTK mezi hoteliéry.

Hotel Four Seasons na poslední den roku plánuje sedmichodovou degustační večeři s živou hudbou v restauraci CottoCrudo. "Vzhledem k omezenému počtu osob u stolu někteří hosté rezervace zrušili," uvedla ředitelka komunikace pražského hotelu Four Seasons Veronika Tamchynová. U ubytování velké procento rezervací hotel podle ní ztratil v prosinci po zrušení vánočních trhů a vyhlášení nouzového stavu. Povinné PCR testy v případě Four Seasons nebudou mít podle Tamchynové na zájem zásadní vliv. Hosté ze Spojených států podle ní většinou tři dávky očkování mají, stejná restrikce navíc podle ní platí i v jiných zemích.

Hotely řetězce Czech Inn Hotels jsou momentálně obsazené zhruba ze 70 procent, uvedl marketingový ředitel hotelové sítě Petr Chábera. Především cizinci podle něj své rezervace ruší, naopak česká klientela pobyty na konec roku objednává. "Předpokládáme, že nejvíce nových rezervací přijde až teprve dva dny před silvestrem," řekl dále. Novoroční oslavy řetězec připravuje, má dostatek restaurací i společenských sálů, aby dostál platným opatřením. Nutnost PCR testu podle Chábery zájem o pobyty v ČR nepochybně sníží, Czech Inn Hotels má podle něj ale velký podíl tuzemských hostů.

Vzhledem k situaci, která v ČR v posledních týdnech panovala, konání silvestrovské akce vyžadující delší přípravy, nezvažoval Alchymist Grand Hotel and Spa. "Plánovali jsme večeři jak pro ubytované, tak pro neubytované hosty a zde musím konstatovat, že by nám opatření spíše pomohla, kdyby ale byla vyhlášena dříve. Oslavy Nového roku většina lidí plánuje dopředu a pokud ještě týden a půl předem nevíte, jestli se vše ve 22:00 neuzavře, zařídíte si plány jinak," uvedla za hotel Pamela Křečková.

Výpadek hostů ze zahraničí nemůže česká klientela podle Křečkové ani částečně pokrýt, navíc když vláda důrazně nedoporučila navštěvovat podniky, a to především u příležitosti novoročních oslav. "Jinými slovy, smíme mít otevřeno, ale hosty veskrze očekávat nemáme," řekla Křečková. Doplnila, že současné období běžně bývá vrcholem celého roku. Je podle ní ale zároveň třeba chápat současný stav a opatření respektovat.

Za rekreačním účelem se mohou v hotelech ubytovat až na výjimky jen lidé s dokončeným očkováním a ti, kteří v posledním půl roce prodělali nemoc covid-19. Stejné opatření platí pro návštěvu restaurací.

Témata: Praha | hotely

Sněmovna pravděpodobně opět vydá expremiéra Andreje Babiše k trestnímu…

18.01.2022 22:09 Aktualizováno Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v…

Vláda ve středu rozhodne o vyhlášce o povinném očkování

18.01.2022 18:28 Vláda se chystá ve středu rozhodnout o vyhlášce, která nařizuje povinné očkování proti koronaviru…

Zeman příští týden ve středu jmenuje na Pražském hradě nové rektory

18.01.2022 16:55 Prezident Miloš Zeman příští týden ve středu jmenuje na Pražském hradě nové rektory. Předá také šek…

Na doučování získají školy na každého žáka s problémy přes 650 korun

18.01.2022 16:30 Podpora doučování po výuce na dálku by se ve zbytku školního roku měla zaměřit zejména na školy ze…

STAN vrátí všechny dary od firem od voleb, porušení zákona odmítá

18.01.2022 16:16 Aktualizováno Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí všechny dary od právnických osob, které dostalo od…

Ředitelé škol by mohli vyhlašovat delší volno, nebo distanční studium,…

18.01.2022 16:10 Ředitelé škol by měli mít možnost v případě velkého počtu nakažených učitelů vyhlásit delší…

Farského bude STAN řešit s lídry pětikoalice i Piráty

18.01.2022 15:39 O odjezdu poslance Jana Farského (STAN) na dlouhodobou studijní stáž do Spojených států budou v…

Česká armáda se zapojí do největšího cvičení protivzdušné obrany NATO

18.01.2022 15:05 Vojáci protiletadlového oddílu ze Strakonic se zapojí do největšího cvičení pozemní protivzdušné…

Hasiči opět rozvezou miliony testů do škol

18.01.2022 14:43 Hasiči v následujících dvou dnech rozvezou více než 3,5 milionu antigenních testů na koronavirus do…

Za pondělí zaměstnavatelé nahlásili 4509 pozitivních samotestů

18.01.2022 13:54 Aktualizováno Za pondělí zaměstnavatelé nahlásili 4509 pozitivních samotestů na covid-19 svých pracovníků. Na…

Související:

Nejnovější

reklama