Před cestou do USA nebudou nutné testy na koronavirus

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 10. června 2022 16:20
Sdílej:

Americká administrativa zruší požadavek na testování pasažérů před nastoupením letu do USA. Povinnost skončí v neděli, informovaly agentury AP a Reuters s odkazem na vysoce postaveného zástupce administrativy. Vláda se řídí pokynem Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), podle nějž už tyto testy nejsou nutné.

Jak napsala agentura AP, USA tak ruší jedno z posledních opatření zavedených proti šíření koronaviru. Reuters uvádí, že podíl na tom má také velký tlak leteckých společností.

Požadavek na testy provedené v rámci jednoho dne před nastoupením cesty se ruší počínaje první minutou po nedělní půlnoci východoamerického času (šestou hodinou ranní SELČ).

CDC na základě vědeckých podkladů došlo k závěru, že už není nutné požadovat od cizinců při vstupu do USA test na koronavirus. CDC situaci znovu prověří po 90 dnech a zváží změnu v případě, že se začne šířit těžší varianta koronaviru.

V USA se od začátku epidemie nakazilo přes 87 milionů lidí a více než milion občanů na covid-19 zemřel.

Stalo se
České celebrity
Jiří Adamec

Jiří Adamec a důležité rozhodnutí soudu. Manželka je spokojená

Osud nemocného režiséra Jiřího Adamce se kvůli napjatým vztahům v jeho rodině ocitl v rukou soudu, jenž rozhodoval o tom, kdo bude opatrovníkem. Padlo klíčové, ale svým způsobem překvapivé rozhodnutí. Příbuzní filmaře totiž neuspěli.  

Krimi
Městský úřad v Chřibské na Děčínsku

Útočník z Chřibské vystřelil stokrát. Doma měl další zbraně, zjistila policie

Policie se v rámci vyšetřování pondělní tragické střelby na úřadě v Chřibské na Děčínsku nadále zaměřuje na osobu zesnulého pachatele. Podle nejnovějších zjištění měl doma další zbraně, během útoku vystřelil zhruba stokrát. Zavraždil jednu osobu, šest lidí utrpělo zranění. 

České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová si řekla svoje k rozchodu slavného manželského páru

Nový kalendářní rok se sice stále teprve rozbíhá, ale v šoubyznyse už došlo nejméně na jeden třaskavý rozchod. Rozpad manželství potvrdili Linda Rybová a David Prachař. Agáta Hanychová s jeho synem v minulosti tvořila pár a možná i proto si řekla, že se k celé záležitosti vyjádří. 

Světové celebrity
Princ Harry

Princ Harry po boku Eltona Johna. Válka s britským bulvárem pokračuje

Princ Harry i v roce 2026 pokračuje v sérii právních bitev s britskými médii, ačkoliv již několik let žije ve Spojených státech amerických. Nynější spor se týká i dalších celebrit, nařčením čelí vydavatel deníku Daily Mail. O případu informovala stanice BBC.