Předpověď počasí na příští týden: Jasno už nebude, přes den až 13 stupňů

Počasí, ilustrační fotografie.
Počasí, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 12. března 2022 06:30
Sdílej:

Začíná druhý březnový víkend, který by měl být jasný a slunečný. V příštím týdnu se počasí trochu změní, teploty ale výrazně neklesnou. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Podle předpovědi bude počasí i na počátku příštího týdne ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní a východní Evropou. V pondělí tak bude ještě jasno, postupně od západu začne přibývat oblačnost.

V úterý se nad střední Evropou vytvoří tlaková níže, která bude postupovat k jihovýchodu. Navzdory tomu se budou denní maxima v první polovině pracovního týdne pohybovat nad 10 °C.

Předpověď na pondělí (00-24):Jasno, postupně od západu polojasno až oblačno. Nejnižší nočníteploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý, během dne ve východní polovině území mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):Oblačno až zataženo, na východě zpočátku až polojasno. Později odpoledne od severozápadu místy déšť, večer na severu nad 1000 m sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý, během dne ve východní polovině území mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, se později bude měnit na severozápadní.

Předpověď na středu (00-24):Oblačno až zataženo a místy déšť, na severu a severovýchodě četnější, nad 800 m sněžení nebo déšť se sněhem. Během dne ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na severovýchodě kolem 5 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na severovýchodní.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Petra Kvitová

Petra Kvitová po porodu září. Ukázala se s dvojčaty

Česko se ještě před Velikonocemi dozvědělo, že Petra Kvitová má úspěšně za sebou další porod. Do poslední chvíle navíc utajila, že čeká dvojčata, která už fanouškům jednou ukázala. Nyní se s nimi představila znovu, když opouštěla jednu z pražských porodnic. 

Světové celebrity
Matthew Perry

Nevlastní matka Matthewa Perryho vystoupila u soudu s rázným požadavkem

Nevlastní matka zesnulého herce Matthewa Perryho požádala soud, aby udělil maximální možný trest ženě, která stála za prodejem drog vedoucích k jeho smrti. Jasveen Sangha, v kriminálním podsvětí známá pod přezdívkou „Ketaminová královna“, podle Debbie Perryové způsobila „nezvratné“ škody mnoha rodinám.

Světové celebrity
Céline Dion

O Céline Dion je enormní zájem. Weby prodávající lístky nápor fanoušků neustály

Svět s úžasem přijal zprávu o velkém návratu hudební legendy Céline Dion na koncertní pódia. Zpěvačka, která se v posledních letech stáhla do ústraní kvůli vážné neurologické diagnóze, oznámila rezidenční angažmá v pařížské La Défense Areně. Tento návrat je o to emotivnější, že Céline před čtyřmi lety diagnostikovali syndrom ztuhlého člověka, vzácné onemocnění způsobující nekontrolovatelné svalové křeče a rigiditu.

Světové celebrity
Kanye West

Kanye West dostal zákaz vstupu do Británie. Slavný festival kvůli tomu skončil

Britský hudební svět zažívá šok po oznámení, že populární festival Wireless, který se měl konat v červenci v Londýně, byl oficiálně zrušen. Důvodem je rozhodnutí britských úřadů zakázat vstup do země americkému rapperovi Kanye Westovi, vystupujícímu pod jménem Ye. Ten měl být hlavní hvězdou akce, což vyvolalo vlnu odporu kvůli jeho dřívějším antisemitským výrokům a kontroverzním projevům sympatií k nacismu.