V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu mělo dojít k dalšímu zlomu, tentokráte k lepšímu. Počítá se totiž s oteplením.
Podle týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu se úvodní dny příštího týdne ještě ponesou v podobném duchu jako nyní, teploty se budou pohybovat kolem nuly. Od středy ale nastane zlom a začne se oteplovat. Denní maxima ve zbytku týdne pak mohou dosáhnout až 7 °C.
Předpověď na pondělí (00-24):Proměnlivá, převážně velká oblačnost, na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, v noci se bude místy tvořit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
Předpověď na úterý (00-24):Oblačno až zataženo, zpočátku místy sněhové přeháňky, postupně od západu sněžení, které bude přecházet v polohách pod 500 m v déšť se sněhem nebo v déšť. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, v noci se bude místy tvořit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Vítr mírný západní až jihozápadní 3 až 7 m/s, v Čechách a na Českomoravské vrchovině postupně čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.
Vyhlídka počasí od středy do pátku:Oblačno až zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, na horách převážně, od středních poloh jen přechodně srážky sněhové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 7 °C.
Britská celebrita Katie Price se po rozchodu s přítelem JJ Slaterem opět ocitla v centru pozornosti, tentokrát však nikoliv kvůli svým milostným aférám, ale kvůli svému zevnějšku. Sedmačtyřicetiletá modelka vyrazila na nákupy do centra Londýna se svou osmnáctiletou dcerou Princess. Ačkoliv se obě dámy na sociálních sítích prezentovaly s dobrou náladou a náručí plnou tašek z luxusního obchodního domu Selfridges, fanoušci neskrývají své zděšení.
Napětí v britské královské rodině neustává ani roky po odchodu prince Harryho do Spojených států. Nová kniha uznávaného královského korespondenta Roberta Jobsona s názvem The Windsor Legacy přináší šokující detaily o tom, jak vypadaly poslední měsíce života královny Alžběty II. Podle autora se zesnulá panovnice do poslední chvíle snažila urovnat hluboký spor mezi svým synem, dnešním králem Karlem III., a vnukem Harrym.
Herec Orlando Bloom oslavil své devětačtyřicáté narozeniny ve velkém stylu v luxusním horském středisku Aspen. Na parketu prestižního soukromého klubu Caribou Club se stal středem pozornosti a podle očitých svědků to rozjel jako zamlada. Britský herec, který je po letním rozchodu se snoubenkou Katy Perry nezadaný, si narozeninovou party užíval naplno několik hodin v kuse.
Politická scéna v Česku zažívá rušný víkend, během kterého si hned dvě významné strany vybraly své lídry pro nadcházející období. Občanští demokraté na svém pražském sjezdu zvolili do čela Martina Kupku, zatímco Piráti na fóru v Prachaticích potvrdili ve funkci Zdeňka Hřiba.
Elon Musk, nejbohatší člověk světa a zakladatel společnosti xAI, v nedávném rozhovoru šokoval veřejnost tvrzením, že spoření na důchod brzy ztratí smysl. V podcastu Moonshots s Peterem Diamandisem uvedl, že díky bouřlivému rozvoji umělé inteligence nebudou muset lidé v horizontu deseti až dvaceti let řešit hromadění finančních prostředků na stáří. Podle jeho vize totiž umělá inteligence vytvoří svět, kde si v relativně blízké budoucnosti budeme moci pořídit v podstatě cokoliv, co budeme chtít.
Vévodkyně Meghan se rozhodla oslavit příchod roku 2026 velmi osobním způsobem. Na sociálních sítích sdílela příspěvek, který propojuje současnost s počátky jejího vztahu s princem Harrym. Reagovala tak na aktuální internetový trend, v rámci něhož lidé srovnávají své dnešní životy se situací před deseti lety. Meghan k intimním záběrům připsala, že rok 2026 jí připadá stejný jako rok 2016 a že některé okamžiky člověk zkrátka musí prožít na vlastní kůži.
David a Victoria Beckhamovi definitivně vyhráli vleklou bitvu se svými sousedy v pohoří Cotswolds. Úřady jim po dlouhých sporech konečně schválily plány na vybudování nové příjezdové cesty k jejich venkovskému sídlu v hodnotě dvanácti milionů liber. Hvězdný pár se tak dočká vytouženého soukromí a vlastní silnice, kterou nebude muset sdílet s návštěvníky nedalekého luxusního klubu Soho Farmhouse, jenž je oblíbeným cílem mnoha celebrit.
Jennifer Garner se postarala o úsměvný moment, když během čtvrtečního vystoupení v losangeleském knihkupectví Diesel poodhalila soukromé rituály svého bývalého manžela Bena Afflecka. Herečka, známá ze seriálu Alias nebo filmu Přes noc třicítkou, otevřeně promluvila o tom, jaké to je žít s někým, kdo propadne jedné jediné písni a dokáže ji poslouchat stále dokola. Podle jejích slov Ben Affleck v určitém období trpěl doslova posedlostí tvorbou zpěvačky Beyoncé.
Málokteré přátelství v Hollywoodu je tak pevné jako to mezi Benem Affleckem (53) a Mattem Damonem (55). I po pětačtyřiceti letech společného fungování si však tito dva mají co vyčítat. V úterním vysílání pořadu „Today“ na sebe slavní herci a držitelé Oscara prozradili věci, které toho druhého dokážou nejvíce vytočit. Ukázalo se, že i ty největší hvězdy řeší úplně stejné malichernosti jako běžní smrtelníci.
V Česku se v posledních dnech oteplilo, takže dorazila i obleva. V příštím týdnu se ale situace opět změní. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dorazí další ochlazení, které se nejvíce projeví v noci.
Bývalý princ Andrew loni přišel o několik titulů a letos z rozhodnutí krále Karla III. definitivně přijde i o střechu nad hlavou. Podle nejnovějších informací britských médií odpočítává poslední dny v jednom ze sídel britské královské rodiny. Ještě v lednu by se totiž mladší bratr panovníka měl přestěhovat do vlastního.
Veronika Žilková ve svých 64 letech zažila o Vánocích zase něco nového. Se současným partnerem, scénáristou Ivanem Hubačem, vyrazila karavanem na lyže. Nyní se poprvé po návratu domů vyjádřila k tomu, jaké to bylo.