Česko si v posledních dnech užívalo slunného počasí, v příštím týdnu se ale ochladí a přibude srážek. Ukazuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Z předpovědi vyplývá, že ještě v noci na pondělí mohou klesnout teploty lehce pod nulu. Od úterý dál už tomu tak ale nebude. Zároveň ale začne přibývat oblačnosti, místy hrozí déšť nebo přeháňky.
Denní maxima už budou odpovídat jaru. V pondělí nejspíš teploměr na některých místech ukáže více než 20 stupňů, poté se ochladí až na středečních 14 °C.
Předpověď na pondělí (00-24):Jasno až polojasno, večer od severozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, v údolích místy kolem -3 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý, během dne mírný západní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na úterý (00-24):Oblačno až zataženo, zejména v severní polovině území místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C, na jihu až 19 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, během dne přechodně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na středu (00-24):Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jihovýchodě až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, postupně mírný východní vítr 2 až 6 m/s.
Policie dnes zveřejnila video, které zachycuje útěk muže podezřelého z úterní krádeže lebky svaté Zdislavy z kostela v Jablonném v Podještědí. Obrátila se také na další svědky, konkrétně na řidiče, kteří by mohli poskytnout záznamy z palubních kamer. Vyšetřování případu pokračuje.
Daru Rolins můžeme směle označit za světoběžnici, protože se na sociálních sítích často hlásí z nejrůznějších koutů světa. Se současným snoubencem Pavlem Nedvědem si navíc staví druhý domov v Itálii. A na cestách na Apeninský poloostrov se rozhodně nešetří.
Čeští hokejoví fanoušci už netrpělivě vyhlížejí zítřejší večer. Národní tým totiž vstoupí do letošního mistrovství světa, které je posledním pro úspěšný realizační tým vedený Radimem Rulíkem. Dokážou hokejisté navázat na zlatý úspěch z předloňské Prahy?
Ondřej Brzobohatý a Daniela Písařovicová oznámili rozpad manželství co možná nejstručnějším způsobem. Dali tak prostor k tomu, aby se řešilo, za jakých okolností k rozchodu došlo. Kdo komu oznámil, že nechce ve vztahu pokračovat?
Agáta Hanychová se rozhodla pro zásadní změnu v projektu, který ji zaneprázdňuje asi ze všech nejvíce. Je však otázkou, co tomu řeknou holčičky, jak Agáta říká svým fanynkám. Jde totiž o změnu, která někoho může podráždit.
V Česku se tento týden ochladilo a na řadě míst také dost zapršelo. Předpověď navíc počítá s dalšími srážkami. Morava a hlavně Slezsko se o víkendu dočká dalšího deště, místy i vydatného, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Lokálně může spadnout až 70 milimetrů.
Princezna Kate se v úterý vydala z Velké Británie do zahraničí. Samozřejmě se to v jejím životě neděje poprvé, přesto je to tentokrát výjimečné. Jde totiž o první oficiální cestu od chvíle, kdy se poprala s vážnou nemocí.
Londýn se dnes oděl do slavnostního, když král Karel III. a královna Camilla společně zahájili nový rok britského parlamentu. Tradiční státní otevření parlamentu doprovázela mimořádná přehlídka historických klenotů, které podtrhly význam této události. Královský pár dorazil z Buckinghamského paláce k Westminsterskému paláci v historickém kočáru Irish State Coach, který v minulosti sloužil i královně Alžbětě II.
Představitel legendárního Kevina McCallistera, Macaulay Culkin, se v emotivním rozhovoru pro časopis Gentleman’s Journal vrátil k nedávnému úmrtí své filmové maminky Catherine O’Hary. Herečka, která se proslavila rolí Kate McCallisterové v komedii Sám doma, zemřela letos 30. ledna po krátké nemoci. Culkin přiznal, že ho její odchod hluboce zasáhl a že má pocit, jako by mezi nimi zůstalo něco nedořešeného.
Britská celebrita a bývalá modelka Katie Price se postarala o pořádný rozruch během svého úterního vystoupení v pořadu Good Morning Britain (GMB). Do studia měla dorazit i se svým novým manželem, podnikatelem Lee Andrewsem, ten se však k rozhovoru nedostavil. Absence vyvolala vlnu spekulací o tom, zda Andrews není zadržován úřady v Dubaji.
Legendární zpěvák Rod Stewart si během setkání s králem Karlem III. nebral servítky na adresu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Během londýnské akce u příležitosti 50. výročí charitativní organizace The King’s Trust rocker ocenil panovníkovo vystupování při nedávné návštěvě Spojených států. Podle videozáznamu Stewart králi řekl, že byl naprosto skvělý a že onoho „malého uličníka“ usadil na jeho místo.
Českým šoubyznysem od úterý rezonuje jedna zpráva. Ondřej Brzobohatý potvrdil, že se rozpadlo i jeho třetí manželství, tentokrát s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Úspěšný hudebník a syn slavného herce zkrátka štěstí v lásce zatím nemá.