Předpověď počasí na tento týden: Citelně se oteplí, vrátí se ale silný vítr

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Libor Novák 14. února 2022 06:30
Sdílej:

Tento týden se sice citelně oteplí, příjemné počasí ale zkazí další silný vítr. Ve vyšších polohách se pak opět objeví sněžení.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:Jasno nebo skoro jasno, zpočátku na Moravě místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost. Zpočátku ojediněle mlhy, i mrznoucí. K večeru v Čechách od západu přibývání frontální a na Moravě a ve Slezsku místy tvorba nízké oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v Čechách ojediněle až 10 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C, na Šumavě až 5 °C. Většinou čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severovýchodě 20 až 25 m/s (až 90 km/h) bude k večeru slábnout. V západní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s.

Předpověď na úterý:Oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Od západu místy přeháňky nebo déšť, nad 800 m srážky sněhové. V Čechách zpočátku ojediněle srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě většinou kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:Zataženo až oblačno, zpočátku místy polojasno. Od západu na většině území déšť, zpočátku nad 700 m sněžení. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný, postupně čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na čtvrtek:Zataženo až oblačno. Občas déšť nebo přeháňky, na horách i srážky vydatnější a v závěru nad 1000 m sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jižní Moravě až 15 °C. Čerstvý jihozápadní, postupně západní až severozápadní vítr 7 až 12 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h).

Předpověď na pátek:Zataženo až oblačno. Na většině území občas déšť nebo přeháňky, nad 700 m i sněžení. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h), na horách až 30 m/s (110 km/h).

Vyhlídka počasí na víkend:Zataženo až oblačno, jen přechodně polojasno. Na většině území občas déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Princezna v nesnázích. Vynechá návštěvu, čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

České celebrity
Dáda Patrasová

Dádě Patrasové se blíží kulatiny. V rodině se objevily rozpory ohledně oslavy

Jednou ze slavných osobností českého šoubyznysu, které letos oslaví kulaté narozeniny, bude Dagmar Patrasová. Už před časem se objevily informace o tom, že blízcí plánují její oslavu. Jak přípravy pokročily? 

České celebrity
Patrik Hezucký

Vzpomínka na Patrika Hezuckého. Kolegyně řekla, co zřejmě nevěděl

Budou to brzy čtyři měsíce, co se Česko rozloučilo s moderátorem Patrikem Hezuckým. Nejvíce pocítila ztrátu rodina, ale vyrovnat se s jeho odchodem museli i kolegové z Evropy 2. A zdaleka nejde jen o Leoše Mareše jako nejbližšího spolupracovníka. 

Kultura
Ilustrační foto

Překvapivé rozhodnutí soudu. Úspěšný film Sbormistr se nesmí vysílat v TV

Zásadní posun nastal v kauze kolem úspěšného filmu Sbormistr. Jeden z pražských soudů zakázal předběžným opatřením jeho šíření prostřednictvím televizního vysílání. Dosáhla toho žena, která tvrdí, že děj snímku je bez jejího souhlasu inspirován jejím životním příběhem.