Do Česka se tento týden opět vrátí letní teploty. V maximech budou překonávat tropickou hranici. Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na pondělí:Polojasno až oblačno, přechodně místy skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na západě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Slabý jihozápadní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na úterý:Polojasno, přechodně až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Během dne zejména na severu území místy přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na západě až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na jihovýchodě až 29 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na středu:Polojasno až skoro jasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky, zejména na horách na severu a severovýchodě. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na západě až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na čtvrtek:Jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Předpověď na pátek:Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na jihozápadě až 32 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:Oblačno až polojasno, od západu přechodně až zataženo a místy přeháňky nebo bouřky. V závěru období ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, zpočátku na východě až 31 °C.
Jeho první celoživotní vášní byl fotbal, v současné době je však sir David Beckham nadšeným zahradníkem, který nejraději tráví čas mezi zeleninovými záhony a květinovými výsadbami na svém venkovském sídle v oblasti Cotswolds. Bývalý kapitán anglické reprezentace spojil své síly s nadací The King’s Foundation a pro prestižní květinovou výstavu RHS Chelsea Flower Show navrhl ambiciózní expozici s názvem Zvědavá zahrada. Projekt obsahuje mimo jiné sedm vyvýšených záhonů, které odkazují na jeho ikonické fotbalové číslo dresu, a také funkční včelí úl, což odráží jeho zálibu ve včelaření a sběru medu.
Policie shání svědky úterní vážné nehody autobusu a tramvaje v Praze, která si vyžádala celkem 18 zraněných osob. Vyšetřovatelé už dříve uvedli, že autobus před střetem vybočil z jízdního pruhu.
Hana Zagorová v pátek na několik minut "ožila" na koncertě svého manžela Štefana Margity, který si vymyslel její hologram, s nímž si v O2 areně zazpíval. Spoustu lidí zajímalo, jak se to technologicky provedlo. Některé informace jsou hodně zajímavé.
Lebka svaté Zdislavy se má do rukou církve vrátit v příštím týdnu, informovala policie. Pro tuto chvíli pokračují práce restaurátorů, kteří mají v okamžiku předání promluvit o své činnosti v ostře sledovaném případu, jehož vyšetřování nadále pokračuje.
Máme nový pár v českém šoubyznyse. Martin Prágr, na kterého nedávno prasklo, že se rozešel s poslední partnerkou, poprvé informoval o další dívce, která si ho získala. Zároveň se ještě jednou vrátil k minulému vztahu.
Do českých kin ještě během května dorazí nový film režiséra Jana Svěráka. Ve snímku exceluje několik zkušených herců, mezi které by jistě zapadl i tvůrcův otec. Zdeněk Svěrák se ale na projektu podílel jinak. Před kamerou ho nečekejte.
Do Česka míří americký lékař, u kterého panuje podezření na nákazu ebolou. Obávané onemocnění se v posledních dnech opět objevilo v Africe, konkrétně v DR Kongo a Ugandě. Podle ministerstva zdravotnictví nepředstavuje tento případ riziko pro českou veřejnost.
Jiřina Bohdalová se ke květnovým 95. narozeninám, které oslavila v úvodu měsíce, dočkala i televizního dokumentu A jede se furt dál. Snímek samozřejmě potěšil její příznivce, ale sama hlavní hvězda má k výsledku jednu malou výhradu. A možná ji ráda neuslyší její dcera.
Ještě tento týden se v Česku dočkáme letních teplot, potvrdili meteorologové. Maxima den ode dne porostou, až se dostanou nad 25 stupňů, vyplývá z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejtepleji bude o víkendu.
Česko v minulém týdnu žilo nevídaným zločinem, kdy se muž zmocnil lebky svaté Zdislavy v kostele v Jablonném v Podještědí. Naštěstí se ho podařilo dopadnout dříve, než stihl dokončit svůj plán. Vzácnou relikvii nyní dávají dohromady restaurátoři.
Plný tajemství je osobní život jedné z nejlepších českých sportovkyň. Ester Ledecká nedávno přiznala rozchod, ale až nyní vycházejí najevo zajímavé podrobnosti. Lyžařka a snowboardistka se rozešla s někým jiným, než se myslelo.
Blíží se červnový začátek meteorologického léta, ostatně už o víkendu by tomu měly teploty odpovídat. Dlouhodobě se ale očekává spíše teplotně průměrné počasí, vyplývá z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).