Předpověď počasí na víkend počítá s návratem zimy. Ochladí se a nasněží

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Pavel Dratva 8. dubna 2022 06:30
Sdílej:

Zimní počasí se vrací. Během víkendu se ochladí a v noci teploty klesnou až pod nulu. Hrozí navíc sněžení i náledí a místy i silný vítr.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:Od severozápadu proměnlivá oblačnost a ojediněle, na severu postupně místy přeháňky, nad 600 m sněhové. Odpoledne od jihozápadu přibývání oblačnosti a postupně déšť, v severozápadní polovině nad 600 m i déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 7 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě kolem 4 °C. Čerstvý západní vítr 6 až 11 m/s s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), bude ráno a dopoledne postupně slábnout a měnit se na jihozápadní. Večer vítr na jihu území znovu zesílí.

Předpověď na sobotu:Zpočátku zataženo až oblačno, na většině území déšť, od severozápadu nad 400 m déšť se sněhem nebo sněžení. Během dne přechod k proměnlivé oblačnosti a místy přeháňky, nad 600 m smíšené nebo sněhové. Večer ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na jihovýchodě kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na jihovýchodě až 12 °C. Čerstvý severozápadní až západní, zpočátku místy jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer částečně slábnout.

Předpověď na neděli:Proměnlivá oblačnost, ojediněle, během dne přechodně místy přeháňky, nad 600 m, ráno i níže sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Karlos Vémola

Karlos Vémola ukončil spekulace. S Lelou netvoříme pár, oznámil fanouškům

Československým šoubyznysem otřásá další rozchod. Karlos Vémola a jeho manželka Lela si podle dostupných informacích dali sbohem. Není to přitom poprvé, co zápasník a slovenská modelka rozešli. 

České celebrity
Agáta Hanychová

Nová kapitola její show. Agáta Hanychová prozradila, co připravila

Agáta Hanychová se v březnu dostala do nezáviděníhodné situace, protože z úspěšného společného podcastu odešla Ornella Koktová. Prvně jmenovaná se rozhodla pokračovat na vlastní pěst. Nyní fanouškům prozradila, na co se mohou těšit. 

Domácí
Metro

Pozor na velikonoční výluku pražského metra. Lidem poslouží autobusy

Velikonoce si zvolil dopravní podnik pro další z plánovaných výluk metra. Od pátku do pondělí nebudou jezdit vlaky na značné části linky C. Nahradí je autobusy. Podle dopravce se bude opravovat trať. 

Světové celebrity
Král Karel III.

Karel III. zamíří do USA. S oběťmi Epsteina se ale nesetká

Nadcházející státní návštěva krále Karla III. ve Spojených státech, která je naplánována na konec dubna, s sebou přináší i citlivá politická témata. Někteří američtí zákonodárci totiž veřejně vyzvali britského panovníka, aby se během své cesty setkal s oběťmi sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina. Podle informací magazínu People však k takovému setkání nedojde, a to z velmi konkrétních právních důvodů.