Předpověď počasí s výstrahou: Česko zasáhne silný vítr

Následky vichřice
Následky vichřice, foto: HZS Karlovarského kraje
Pavel Dratva , ČTK 20. ledna 2022 06:30
Sdílej:

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině.

V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Upozornění před silným větrem platí do čtvrtečních 18:00 pro většinu regionů s výjimkou Plzeňského a Zlínského kraje, západní části Karlovarského kraje, východní části Moravskoslezského kraje a jižní poloviny Jihomoravského kraje.

V oblastech se silným větrem hrozí podle meteorologů poškození stromů a menší škody na budovách. Lidem ČHMÚ doporučuje zajistit okna a dveře nebo předměty volně položené venku. Lidé by si také měli dávat pozor při pohybu venku a jízdě autem. Na horách by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Meteorologové současně doplnili, že jízdu autem mohou také ztížit sněhové jazyky, které se budou od noci do čtvrtečního podvečera tvořit vlivem silného větru v polohách přibližně nad 500 metrů nad mořem. Doporučují proto řidičům sledovat dopravní zpravodajství.

Témata:
Stalo se
Domácí
tramvaje v Praze

Jednotlivé jízdy pražskou MHD od ledna zdraží. Ceny kuponů zůstanou stejné

Cestování městskou hromadnou dopravou v Praze od příštího roku podraží. V pondělí padlo rozhodnutí o zvýšení cen jednorázových jízdenek, cesty budou od ledna dražší i v okolním Středočeském kraji. Informoval o tom web iDnes.cz. 

České celebrity
Václav Neckář

Bratrovi navzdory. Václav Neckář zpívá, jeho mladší bratr prozradil svůj názor

Jednou to už vypadalo, že veleúspěšná kariéra Václava Neckáře je u konce a zpěvák si bude užívat zaslouženého důchodu. On se ale v poslední době na pódia vrátil. Už u toho nicméně chybí jeho mladší bratr Jan, který se rozhodl otevřeně promluvit o zdravotním stavu staršího sourozence. 

Domácí
Volby, ilustrační foto

ANO je první, sílí Piráti. Motoristé jsou opět pod pěti procenty, ukazuje průzkum

Téměř třetina voličů by dala hlas opozičnímu hnutí ANO, které by podle nejnovějšího průzkumu agentury STEM pro stanici CNN Prima News vyhrálo sněmovní volby. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo celkem šest kandidujících subjektů. Těsně pod hranou zůstávají Motoristé. 

České celebrity
Jiří Krampol

Poslední láska Jiřího Krampola (†87). Tajemství herce vyšlo najevo

Uplynul více než týden, co Česko dalo sbohem legendárnímu herci Jiřímu Krampolovi, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Podle tvrzení pořadatele smutečního obřadu umíral zamilovaný. Co se ví o jeho poslední lásce?