Dnes odletěl český prezident Petr Pavel do Vilniusu, kde se bude v úterý a ve středu konat summit NATO. Na svém účtu na sociální síti Facebook večer sdílel fotografii, na které je společně s manželkou Evou a oba nastupují do vládního speciálu.
Lídři zemí Severoatlantické aliance budou na dvoudenním summitu jednat o podpoře Ukrajině a hledat kompromisní řešení týkající se jejího případného členství v alianci. Ukrajina žádá jasný signál ohledně své budoucí integrace, avšak spojenci se v této otázce neshodují.
Dalším důležitým tématem je přijetí Švédska do NATO, a očekává se také debata o posílení východního křídla aliance a o obranných výdajích členských zemí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se k summitu připojí ve středu odpoledne, uvedl server European pravda. Zelenskyj v posledních týdnech intenzivně komunikoval se svými spojenci v rámci aliance a například minulý týden jednal s prezidentem Pavlem a dalšími českými politiky při své návštěvě v Praze. Ukrajinský prezident očekává od summitu ve Vilniusu bezpečnostní záruky pro svou zemi a ideálně i oficiální pozvání do NATO, které by mohl Kyjev využít po skončení konfliktu.Pavlína Lubojatzky, kterou před lety proslavila úspěšná účast v kuchařské show MasterChef, si už několik dní plní mateřské povinnosti. Kuchařka sice oznámila fanouškům narození dcery, ale již neprozradila, jaké dostala holčička jméno. Je to totiž trochu složitější.
Dnes zasáhnou Česko silné bouřky. Podle meteorologů z ČHMÚ.cz hrozí místy i supercely.
I v nejužším okruhu legendárního Elvise Presleyho platilo nepsané pravidlo: loajalita především. Takzvaná "Memphis Mafia", jak se přezdívalo jeho nejbližším spolupracovníkům a přátelům, žila podle Elvisových nálad. Když se mu však v roce 1970 během jedné chaotické dovolené na horách postavil jeho dlouholetý přítel Jerry Schilling, situace se málem zvrhla v tragédii.
Bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová (61) v nedávné epizodě podcastu „IMO“, který moderuje společně se svým bratrem Craigem Robinsonem, s humorem přiznala, že je šťastná, že má s manželem Barackem Obamou (63) dvě dcery – Malii (26) a Sashu (24) – a nikoliv syna. „Jsem tak ráda, že jsem neměla kluka,“ poznamenala s úsměvem, když diskutovala o výzvách při výchově chlapců.
Legendární britský zpěvák Sir Rod Stewart zažil 26. dubna 1982 děsivou scénu jako vystřiženou z akčního filmu, když se stal obětí ozbrojeného přepadení na jedné z nejznámějších ulic Los Angeles. Uprostřed dne a přímo před svou tehdy tříletou dcerou Kimberly byl přinucen čelit muži se zbraní, který si chtěl přivlastnit jeho luxusní Porsche Turbo Carrera.
Herečka Veronika Arichteva se otevřeně rozpovídala o podnikání, sociálních sítích, mateřství i o tom, proč už není součástí původního tria 3v1. Ačkoli si stále udržuje silnou fanouškovskou základnu, ke světu influencerství přistupuje s rozmyslem a důrazem na hodnoty, které jí dávají smysl.
Moderátorka Gábina Partyšová (47) je známá nejen z televizních obrazovek, ale i ze společenských rubrik, kde se pravidelně objevuje po boku movitých partnerů. Její milostný život byl odjakživa spojen s muži, kteří jí nabízeli luxus, zázemí a bezstarostný život.
Princ Harry údajně plánuje pozvat krále Karla III. a prince Williama na další ročník Invictus Games, který se bude konat v červenci 2027. Podle britského tisku se jedná o snahu o zmírnění napětí v rodině. Termín ale zároveň připadá na 80. narozeniny královny Camilly – důležitou událost, která může účast členů královské rodiny zkomplikovat.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před extrémně vysokými teplotami, které zasáhnou část území už v neděli a v pondělí, a zároveň upozorňuje na možnost výskytu velmi silných bouřek během pondělního dne.
Herec Johnny Depp se po delší době vrátil k bolestné kapitole svého života – vztahu a následnému soudnímu sporu s herečkou Amber Heard. V rozhovoru pro britský list The Sunday Times promluvil neobvykle otevřeně o svém vnímání lásky, o manipulaci i o zradě blízkých lidí, kteří ho podle jeho slov během soudního procesu opustili.
Vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle, se opět stala terčem tvrdé kritiky po svém nedávném vystoupení v podcastu „Aspire with Emma Grede“. Během rozhovoru se jí moderátorka zeptala, zda by v životě udělala něco jinak. Meghan odpověděla stručně: „Ano, požádala bych lidi, aby říkali pravdu.“ Tato reakce však vyvolala vlnu negativních ohlasů, především ze strany britských médií a komentátorů.
Herečka Jennifer Aniston, hvězda seriálu Přátelé a několika desítek filmových hitů, prozradila v exkluzivním rozhovoru pro magazín People, co je jedním z jejích posledních nesplněných profesních přání. Ve svých 56 letech, po téměř čtyřiceti letech v zábavním průmyslu, chce konečně dobýt i Broadway.