Při likvidaci požáru roubeného domu v Novém Boru na Českolipsku zemřel dnes ráno 39letý dobrovolný hasič. Zřítil se na něj strop, svým zraněním přes veškerou snahu zdravotníků podlehl, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Požár domu v části Arnultovice sice hasiči uhasili, zásah ale neskončil a možná potrvá celou noc. Policie pohřešuje 73letého spolumajitele, který v domě bydlel. Není vyloučeno, že byl v době požáru doma a zemřel.
"Nejsme schopni to (osud majitele) vyvrátit ani potvrdit. Objekt je členitý a ten člověk se tam mohl snažit před požárem schovat, ale klidně i někam odjet a neví, že se něco děje," řekl ČTK před 18:30 krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda. Podle něj objekt dál prohledávají a na místě jsou jak hasiči, tak i policisté. Postupovat ale musí opatrně. "Konstrukce jsme sice vyztužili, není to ale všude stabilní," řekl Sucharda.
Dobrovolný hasič zemřel ráno poté, co se na něj zřítil strop. "Ačkoliv se všichni snažili o okamžité vyproštění hasiče a jeho resuscitaci, tak nakonec svým zraněním podlehl," řekl mluvčí hasičů.
Lítost nad ztrátou lidského života a soustrast rodině a pozůstalým vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), generální ředitel HZS Vladimír Vlček, ředitel hasičů v Libereckém kraji Jan Hadrbolec i hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). "Za posledních deset let v České republice přišlo o život při zásazích u požárů šest dobrovolných a tři profesionální hasiči," dodala mluvčí HZS ČR Jaroslava Benešová.
Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie, která zároveň vede jako pohřešovaného spolumajitele domu. "Na základě informací, které máme, že se včera (v úterý) v domě zdržoval, předpokládáme, že by se skutečně v tom domě v době požáru mohl nacházet. Nikdo ho neviděl v okolí domu a v tom domě bydlel a příliš ho neopouštěl. Vedeme ho jako osobu pohřešovanou, protože se nikde neobjevil a nikdo ho neviděl," doplnila policejní mluvčí.
Hlášení o požáru roubenky přijalo operační středisko hasičů krátce po 4:45. "Při příjezdu jednotek na místo byla požárem zasažena značná část podkroví. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, kterým si hasiči ochlazovali spodní část domu. Byl to samostatně stojící objekt obklopený stromy, hasiči ochlazovali i okolí, aby se oheň na stromy nerozšířil," doplnil Sucharda. Oheň podle něj dům zničil. Příčinu a výši škody začnou vyšetřovatelé zjišťovat ve čtvrtek.
V souvislosti s chladnějším počasím hasiči očekávají, že podobných požárů může přibývat. "Lidé víc topí a projeví se to právě v případech, kdy jde o starší objekty, které to nemají úplně podle norem a nemají dobře vyřešené stavební konstrukce a hlavně topeniště, kamna a podobně," řekl. Zatím ale nějaký skokový nárůst počtu požárů nezaznamenali. "Ještě není tolik zima a lidé jsou vystrašení energetickou krizí, takže šetří. Dá se ale předpokládat, že pokud bude tuhá zima, tak požárů bude určitě přibývat," dodal mluvčí hasičů.
Návrat tropického počasí už se během letošních letních prázdnin nepředpokládá. Teploty mohou být dokonce v některých obdobích podprůměrné. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Televizní diváci se brzy mohou těšit na Štefana Margitu. Nepůjde ale tentokrát o koncert či operní představení, operní pěvec má být hlavní postavou nového dokumentu. Margita nyní odhalil své pocity z nedávného natáčení.
Jaromíru Soukupovi šlo při nedávném útoku o život, tvrdí lidé z jeho okolí, když komentují zranění, která podnikatel při incidentu utrpěl. Podle nejnovějších informací byla zlomenina ruky ještě komplikovanější, než se doposud myslelo.
Britská královská rodina se nedávno rozrostla o dalšího člena, kterého v Portugalsku přivedla na svět princezna Eugenie. S manželem si ale ještě nějaký čas nechávala jedno tajemství. S pravdou se rozhodla jít ven až v úvodu tohoto srpnového týdne.
Leoš Mareš se nepřipravuje jen na SuperStar, ale i na další vysílání Evropy 2, kam se tradičně vrátí po prázdninové pauze. Ve studiu by se s ním měla objevit nová tvář, kterou budou mnozí logicky považovat za náhradu zesnulého Patrika Hezuckého.
Jihočeští kriminalisté pokročili s případem nedělního násilného úmrtí ženy v centru Českých Budějovic. Podle závěrů vyšetřování se jedná o vraždu, ze které byl obviněn muž, jemuž hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
Bývalý britský princ Andrew už přišel o řadu poct a privilegií, ale královská rodina vedená jeho bratrem ho ještě nehodila zcela přes palubu. Nejnovější informace ostrovních médií jsou toho důkazem. Andrewovo jméno totiž nechybí na důležitém seznamu.
Legendární pražské divadlo Sklep zasáhla o víkendu smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel člen souboru Jan Boháč. Podle dostupných informací přišel o život při tragické nehodě na kole, kterou vyšetřuje jihočeská policie.
Pondělí přineslo výraznou změnu počasí v Česku. Po dlouhé době zapršelo víceméně na celém území republiky, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na vyřešení problému se suchem to však ani zdaleka nestačilo.
David Prachař není jediným známým hercem, který v posledních dnech vstoupil do manželství. Černobílými fotografiemi ze svatby se již před uplynulým víkendem pochlubil Hynek Čermák, jehož manželka se opět jmenuje Veronika.
V jihofrancouzském přístavním městě a na sousedním ostrově ve Velké Británii se konalo poslední rozloučení se světoznámou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler, která zemřela v červenci ve věku 75 let. Rodačka z Walesu, vlastním jménem Gaynor Hopkins, podlehla pooperačním komplikacím v nemocnici v Portugalsku, kde byla předtím hospitalizována kvůli akutnímu zákroku v oblasti střev. Zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem se proslavila hity jako Total Eclipse of the Heart nebo Holding Out For A Hero.
Známý finský kytarista Timo Tolkki, který žije po boku Dominiky Gottové, se na sociálních sítích podělil o kulinářský zážitek z domova. Na stůl servíroval netradiční pokrm zvaný kuře s pečeným banánem, ovšem výsledná podoba jídla vyvolává spíše obavy než kulinářské nadšení.