Při střelbách v Detroitu, Houstonu, Oregonu a Phoenixu zemřelo 11 lidí

Policie v Detroitu v americkém státě Michigan zadržela muže, kterého podezřívá z toho, že v neděli postřelil čtyři lidi. Tři z nich zemřeli, uvedla dnes agentura AP. Podle policie, která nezveřejnila další informace o údajném útočníkovi, muž střílel nahodile. Další tři lidé zemřeli při střelbě v texaském Houstonu a tři mrtvé eviduje policie po střelbě v obchodním centru v Oregonu, informovala stanice CNN. Dvě oběti a pět zraněných způsobila střelba ve Phoenixu v Arizoně, uvedla AP.

Ilustrační foto

Mezi zastřelenými v Detroitu jsou dvě ženy ve věku zhruba 40 let a jeden muž ve věku 28 let. Postřelen byl také jeden starší muž, který zrovna venčil psa. Oběti podle policie neměly nic společného až na to, že narazily na střelce, který se v detroitských ulicích pohyboval přes dvě hodiny, než ho policie zadržela. "Jedna oběť čekala na autobus, další venčila psa a další se prostě jen nacházela na ulici," řekl šéf detroitské policie James White.

White uvedl, že podle poznatků vyšetřovatelů za útoky stojí jeden muž. Další podrobnosti ale o podezřelém neposkytl.

Tři lidé zemřeli při střelbě v obchodním centru ve městě Bend ve státě Oregon. Útočník vnikl do nákupního střediska v neděli večer a postřelil tam dvě osoby, které pak svým zraněním podlehly. Při prohlídce obchodů policie nalezla mrtvé tělo muže, o kterém se domnívá, že to byl útočník. Místní policie pak ošetřila jednoho zraněného, který je ale v dobrém stavu, uvedla stanice CNN.

Tři lidé zemřeli a dva byli zraněni v neděli ráno při střelbě v rezidenčním domě v texaském Houstonu. "Útočník... zapálil několik bytů, počkal, až jejich obyvatelé vyjdou ven, a začal na ně střílet," uvedl šéf místní policie Troy Finner. Na místo jako první dorazili hasiči, kteří se ale museli stáhnout, protože útočník stále střílel. Zhruba čtyřicetiletého muže oblečeného v černém pak zastřelil příslušník policie.

Útočník v domě dlouho bydlel, ale nedávno dostal výpověď z nájmu. "To se mohlo stát bodem zlomu," řekl šéf místní policie Finner.

V neděli večer přijala policie ve Phoenixu hlášení o střelbě v centru města. Když přijela na místo, muž ozbrojený poloautomatickou puškou a oblečený do taktické výstroje po policistech okamžitě začal pálit, dva z nich ranil. Jeden z nich má průstřel ramene, druhého zasáhly střepiny, píše AP.

Ze záznamů bezpečnostních kamer a předběžného vyšetřování vyplynulo, že útočník vyšel z motelového pokoje a začal náhodně střílet, nejprve směrem na motel, poté na parkoviště. V zasaženém autě zemřeli dva lidé, střelba zranila i další tři náhodné kolemjdoucí. Ozbrojený muž také hodil zápalnou lahev do okna restaurace. Muž nakonec na parkovišti padl, podle policie nejspíš spáchal sebevraždu. Tuto verzi ještě musí potvrdit soudní lékař.

Témata: Střelba v USA | policie

Kancléř Scholz kvůli nákaze koronavirem odložil jednání o energiích

27.09.2022 15:23 Středeční společné jednání německého kancléře Olafa Scholze s premiéry spolkových zemí o inflačních…

Možnosti, jak vycestovat z Ruska, se lidem utíkajícím před odvody tenčí

27.09.2022 13:48 Od minulé středy, kdy ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil první mobilizaci v Rusku od druhé…

Švédsko varuje před úniky plynu z Nord Streamu. Kreml připustil sabotáž

27.09.2022 13:32 Aktualizováno Švédská námořní správa dnes vydala varování v souvislosti se dvěma úniky zemního plynu z…

V Polsku byl uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, přivede plyn z Norska

27.09.2022 12:56 V Polsku byl dnes slavnostně uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, který se stane důležitou…

Merz kritizoval ukrajinské běžence, nyní se omluvil

27.09.2022 12:38 Předseda německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéf parlamentní opozice Friedrich Merz v…

Sonda trefila asteroid. NASA testuje obranu Země

27.09.2022 11:52 Aktualizováno Sonda DART americké vesmírné agentury NASA zasáhla dnes podle plánu měsíc planetky Didymos, šlo o…

Miliony Britů si kvůli rostoucím nákladům musí hledat druhou či další práci

27.09.2022 11:46 Nejméně 5,2 milionu lidí v Británii se rozhodlo najít si druhou práci nebo i několik dalších…

Země V4 se chtějí angažovat při opravě ukrajinské techniky

27.09.2022 11:28 Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko se chtějí angažovat při opravě ukrajinské techniky či při…

V Japonsku se státním pohřbem rozloučili se zavražděným expremiérem…

27.09.2022 10:29 Aktualizováno Modlitbami a čestnou salvou dnes Japonsko uctilo památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho. Abe zemřel…

Medveděv: Pochybuji, že NATO zasáhne, když na Ukrajině použijeme jaderné…

27.09.2022 10:19 Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně, uvedl dnes podle agentury TASS…

Související:

Nejnovější