Při dnešní střelbě u obchodního centra v ruském městě Krymsk zemřeli čtyři lidé včetně střelce, informuje agentura TASS s odvoláním na ruské bezpečnostní složky. Další člověk utrpěl zranění. Podle ruských úřadů šestašedesátiletý muž zastřelil tři lidi, než obrátil zbraň proti sobě. Příčinou podle nich mohlo být rozvodové řízení útočníka.
"Dnes kolem 17:00 hodiny odpoledne (kolem 15:00 SEČ) způsobil místní muž narozený v roce 1956 smrtelná střelná zranění dvěma zaměstnancům jednoho ze zdravotních středisek v Krymsku," řekl podle ruské služby BBC Alexandr Runov, mluvčí místní pobočky ministerstva vnitra.
"Poté vyšel na ulici a začal střílet na kolemjdoucí," dodal mluvčí. Jeden ze zasažených procházejících lidí podle něj na místě zemřel a druhý byl vážně zraněn. Střelec poté spáchal sebevraždu.
Útočník se znal se dvěma ze tří mužů, které zabil, a pravděpodobně s nimi byl ve sporu, uvedl TASS s odvoláním na regionální ředitelství ruského vyšetřovacího výboru.
Na sociálních sítích se objevilo video pořízené údajně v Krymsku, na kterém muž s brokovnicí střílí do lidí na ulici, popsala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.
Město Krymsk se nachází v ruském Krasnodarském kraji na jihozápadě Ruska, sousedí s ukrajinským poloostrovem Krym, který Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala v roce 2014.
Zpěvačka Dua Lipa a herec Callum Turner se dočkali svého velkého dne a uzavřeli manželství během velmi komorního obřadu na radnici Old Marylebone Town Hall v Londýně. Pár, který se zasnoubil v lednu minulého roku, dal přednost naprostému soukromí a na svatbu pozval pouhých osm nejbližších přátel a členů rodiny. Nevěsta na obřad zvolila elegantní bílé sako přehozené přes šaty, které doplnila výrazným bílým kloboukem a rukavičkami, zatímco ženich oblékl vkusný tmavě modrý oblek.
Britská popová hvězda Dua Lipa se v neděli provdala za herce Calluma Turnera. Pár, který spolu randí více než dva roky, si své ano řekl během komorního obřadu na radnici Old Marylebone Town Hall v Londýně.
Americký rapper Kanye West, známý nyní pod jménem Ye, vystoupí tento měsíc na koncertech v Nizozemsku, přestože mu několik jiných zemí zakázalo činnost kvůli jeho dřívějším antisemitským výrokům. Nizozemský ministr pro migraci Bart van den Brink v pátek oznámil, že neexistují žádné právní důvody, které by umělci neumožnily vstup do země. Reagoval tak na výzvy tamních zákonodárců, kteří vládu naléhavě žádali o uvalení zákazu s poukazem na rapperovo dřívější vyjadřování obdivu k nacismu a Adolfu Hitlerovi.
Rostoucí vliv a moc princezny Kate jsou hlavním důvodem, proč pro prince Harryho a Meghan Markle neexistuje žádná reálná cesta zpět do britské královské rodiny. Přestože král Karel III. svého syna stále miluje a princ William by mohl časem najít způsob, jak s ním z bezpečné vzdálenosti komunikovat, princezna z Walesu představuje pro Harryho osobu, kterou svými kroky definitivně ztratil. Monarchie už vévodu a vévodkyni ze Sussexu k přežití nepotřebuje, což dokazuje i fakt, že po jejich odchodu funguje instituce bez problémů dál.
Praha je o krok blíž vzniku nového středoškolského kampusu v Braníku. Podle ověřovací architektonické studie má bývalý administrativní areál, kde působilo mediální impérium Jaromíra Soukupa, jejž hlavní město získalo ve veřejné dražbě v prosinci 2024 celkem za 649 milionů korun, potenciál proměnit se v moderní vzdělávací centrum až pro 720 studentů a studentek.
Britská monarchie má co vysvětlovat. Buckinghamský palác již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Na základě soudních dokumentů o tom informovala britská stanice BBC.
Charlotte Gottová sice před několika týdny představila svou první sólovou nahrávku, ale pořád ji baví zpívat i písničky jiných interpretů. Fanoušci se o tom a především o jejím pěveckém nadání mohli opět přesvědčit.
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je minulostí. Novými mistry světa jsou Finové, protože Švýcaři potřetí za sebou nezvládli finále. Zároveň je známé složení skupin pro příští šampionát, který se v následujícím roce uskuteční v Německu.
Karel Šíp není jen moderátorem a bavičem, ale také velkým sportovním fanouškem. Odráží se to často i na hostech televizní talk show Všechnopárty. Jeden z výrazných českých hokejistů, kteří již pověsili brusle na hřebík, dokonce přiznal, jak mu návštěva televizního pořadu pomohla.
Monika Absolonová v květnu odložila jeden ze svých koncertů ze zdravotních důvodů. Lidem nakonec sama prozradila, že musela na operaci. Teď se objevují další a další informace o zákroku, který sympatická zpěvačka absolvovala.
V Česku dnes začíná meteorologické léto. Není tedy divu, že meteorologové už tuší, jak bude vypadat první letní víkend letošního roku. Tropických teplot se ve volných dnech nedočkáme, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se podle slov novinářky Světlany Witowské bude zabývat útokem neznámého vandala na dům, který sympatická moderátorka sdílí s někdejším diplomatem Petrem Kolářem. Witowská o incidentu informovala na sociální síti.