Primark ještě letos otevře obchod v Brně

Irský oděvní řetězec Primark považuje první rok působení v České republice za úspěšný. Otevření prodejny v centru Prahy představovalo důležitý milník expanze společnosti do střední Evropy. ČTK to dnes řekl oblastní manažer firmy pro region střední a východní Evropy Maciej Podwojski. Dodal, že druhá prodejna v tuzemsku začne fungovat koncem roku v obchodním centru Olympia v Brně.

Primark

Prodejnám s dostupnou módou, módními doplňky a vybavením pro domácnost se podle experta ze společnosti Cushman & Wakefield Jana Kotrbáčka obecně daří velmi dobře. Další novou úspěšnou sítí v ČR je polská HalfPrice, uvedl.

První Primark v tuzemsku se zákazníkům otevřel loni 17. června ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu, tzv. The Flow Building, na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v Praze. Ještě několik následujících týdnů se před prodejnou podle zjištění ČTK tvořily fronty. "Obzvláště dobře si vedly licencované řady, především kolekce Harry Potter, NBA a Disney. Populární jsou také džínové oděvy pro ženy," řekl Podwojski. Po uvolnění protiepidemických opatření vzrostl podle něj zájem také o oblečení do společnosti, jako jsou halenky a šaty.

Obchodu Primark na Václavském náměstí se podle Kotrbáčka daří dobře, stejně jako prodejně ve varšavském obchodním centru Galeria Mlociny, která začala fungovat v roce 2020 coby první Primark v Polsku. "Úspěch nově plánované prodejny Primark v projektu Olympia Brno se dá očekávat. Další plánované otevření prodejny Primark je v rámci rozšíření bratislavského nákupního centra Eurovea na jaře 2023," uvedl dále Kotrbáček.

Společnost Primark Prodejny vykázala za období od 1. ledna 2020 do 31. srpna loňského roku ztrátu 39,9 milionu korun a vykázala tržby 254,3 milionu korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky zveřejněné ve Sbírce listin.

Na českém trhu zažívá podle Kotrbáčka povedený první rok i řetězec HalfPrice, který nabízí zlevněnou značkovou módu a další zboží světových výrobců. Prodejnu otevřel loni na konci září v pražském obchodním centru Galerie Harfa. Další obchod by měl podle informací ČTK uvést do provozu v létě v obchodním centru Nisa Liberec. HalfPrice je součástí polské skupiny CCC.

Do ČR loni vstoupilo 38 nových značek, což bylo nejvíce za poslední tři roky, uvedla již dříve společnost Cushman & Wakefield. Z nových značek jich bylo 18 z módy, většina nových prodejen zahájila svůj vstup na tuzemský trh v hlavním městě. V letošním roce stojí podle Kotrbáčka za zmínku v případě luxusního zboží plánované otevření první prodejny Chanel. Vzniknout má v Pařížské ulici v Praze.

Témata: Primark | Brno

Skupina PPF chce po zrušení spojení s Monetou rozvíjet Air Bank

29.06.2022 09:15 Skupina PPF chce po zrušení spojení Moneta Money Bank s bankovní částí finanční skupiny PPF dále…

ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 48 korun za akcii

29.06.2022 08:17 Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům z loňského zisku dividendu 48 korun za akcii před…

Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska by uvrhlo německou ekonomiku do…

28.06.2022 16:51 Úplné přerušení dodávek zemního plynu z Ruska by ve druhém pololetí mohlo snížit výkon německé…

Maďarská banka nečekaně skokově zvýšila základní úrok, je nejvyšší v celé…

28.06.2022 15:58 Aktualizováno Maďarská centrální banka dnes šokovala finanční trhy razantním zvýšením základní úrokové sazby.…

Plán na případnou transformaci ČEZ se představí na další valné hromadě za…

28.06.2022 15:40 Plán na případnou transformaci polostátní energetické skupiny ČEZ se představí na další řádné valné…

Ruská federace je v platební neschopnosti, potvrdila agentura Moody's

28.06.2022 14:58 Aktualizováno Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla…

Rusko může za potravinovou krizi, míní G7. Vyčlení 4,5 miliardy dolarů

28.06.2022 11:49 Aktualizováno Rusko kvůli své agresivní válce proti Ukrajině nese obrovskou odpovědnost za enormní růst cen…

Česká pošta kvůli neuhrazené kompenzaci zaplatí letos na úrocích z úvěrů…

28.06.2022 11:25 Česká pošta zaplatí letos na úrocích z úvěrů okolo čtvrt miliardy korun. Provozní úvěry si přitom…

Sdružení: Zahrnutí tepláren do sektorové daně by ohrozilo jejich…

28.06.2022 10:58 Zahrnutí tepláren do sektorové daně by ohrozilo jejich modernizační investice. Teplárny by se do…

Rusko nezaplatilo úroky ze zahraničních dluhopisů, je v platební…

27.06.2022 16:07 Aktualizováno Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Stalo se tak poté, co v neděli…

Související:

Nejnovější