Primark dnes otevřel v obchodním centru Olympia v Brně svou druhou prodejnu v České republice. Otevření předcházela investice v hodnotě více než 220 milionů korun. Nová pobočka o rozloze 3600 m2 nabízí zákazníkům z Moravy výjimečný zážitek z nakupování, který je oblíbený u zákazníků z celého světa.
Obchod nabízí nejnovější módní trendy i každodenní kousky napříč dámským, pánským a dětským sortimentem, dále kosmetické produkty, doplňky a potřeby do domácnosti. V nabídce nechybí ani rozrůstající se řada pod značkou Primark Cares, která je součástí změny s cílem učinit udržitelnou módu dostupnou pro všechny. Již nyní je 39 % oblečení společnosti Primark vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů. Módní řetězec se zavázal, že do roku 2030 bude 100 % jeho oblečení vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů.
Nový brněnský obchod je celkově 406. pobočkou na světě a připojuje se k dalším prodejnám společnosti Primark v rostoucím regionu střední a východní Evropy. Vedle pražské, která byla otevřena v loňském roce, se jedná také o obchody ve slovinské Lublani a dvě polské pobočky ve Varšavě a Poznani. Mimo to se Primark také chystá otevřít další prodejny v Rumunsku, Slovensku a Polsku.
Tento týden je pro irský řetězec významný z hlediska mezinárodní expanze, jelikož během tří dnů otevře tři nové obchody. Den po brněnském otevření bude následovat 37. obchod v Irsku, konkrétně v Tallaghtu u Dublinu, a v pátek otevře novou pobočku v San Sebastiánu ve Španělsku.
"Vítám, že v Brně vznikne téměř 200 nových pracovních míst včetně možnosti práce na zkrácený úvazek. Zákazníky jistě potěší další rozšíření nabídky v nákupním centru i to, že Primark bude nabízet i více udržitelnou módu," uvedla primátorka Markéta Vaňková.
Maciej Podwojski, obchodní ředitel společnosti Primark pro region střední a východní Evropy (CEE), dodal, že má radost z otevření nové brněnské prodejny.
"Před více než rokem se nám v Praze dostalo skvělého uvítání a jsme potěšeni, že naše módní trendy a doplňky za dostupné ceny jsou mezi českými zákazníky oblíbené. Rádi jim otevřením tohoto obchodu naši nabídku opět přibližujeme a těšíme se na každého z nich," konstatoval.
Partnerství mezi britským princem Harrym, jeho manželkou Meghan Markle a streamovacím gigantem Netflix se po pěti a půl letech ocitlo v hluboké krizi. Ačkoliv spolupráce začala s velkými ambicemi na tvorbu hraných i dokumentárních projektů, aktuální zprávy naznačují, že hollywoodská bublina Sussexů definitivně splaskla. Podle zdrojů webu Mirror zevnitř společnosti je vedení Netflixu unavené a s párem už v podstatě „skoncovalo“.
Americký herec Kevin Spacey dosáhl mimosoudního vyrovnání se třemi muži, kteří jej zažalovali kvůli obviněním ze sexuálního napadení. Tímto krokem se šestašedesátiletý držitel dvou Oscarů vyhnul civilnímu soudu, který měl u londýnského Nejvyššího soudu začít v říjnu letošního roku. Informace o dohodě vyplynuly z rozhodnutí soudkyně Christiny Lambert, které bylo zveřejněno ve středu 18. března 2026.
Britská celebrita Katie Price se opět ocitla v centru pozornosti poté, co byla spatřena na letišti při odletu do Dubaje. Sedmačtyřicetiletá bývalá modelka se rozhodla ignorovat oficiální varování britského ministerstva zahraničí, které v souvislosti s probíhajícím válečným konfliktem v regionu a útoky íránských raket a dronů na Spojené arabské emiráty doporučuje cestovat do oblasti jen v nezbytných případech.
Princ William a princezna Kate včera v Británii oficiálně zahájili státní návštěvu nigerijského prezidenta Boly Ahmeda Tinubua a jeho manželky Oluremi. Princezna z Walesu při této příležitosti opět prokázala svůj cit pro diplomatické odívání, když zvolila šedé kabátové šaty od mladé britsko-nigerijské návrhářky Tolu Coker. Svůj outfit doplnila kloboukem značky Jane Taylor a náušnicemi, které dříve patřily princezně Dianě.
Václav Neckář by si mohl užívat zcela zaslouženého důchodu, zvlášť když vzpomeneme vážné zdravotní potíže, které jej v životě potkaly. I v roce 2026 ho ale můžete zahlédnout na pódiu. Jak to legendární zpěvák stále zvládá?
Karlos Vémola mohl v poslední době ztratit důvěru k policistům. Na začátku týdne se naštěstí obešel bez jejich asistence, když se stal účastníkem nehody v Praze. V autě s ním navíc seděli další členové rodiny.
To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se v úterý, tedy v den, kdy měl kouč hokejového národního týmu Radim Rulík dle prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika definitivně přijít s rozhodnutím o své budoucnosti v reprezentaci, nakonec potvrdilo. Rulík na společné úterní tiskové konferenci s Hadamczikem oznámil, že po této sezóně u hokejové reprezentace skutečně skončí. Již se také potvrdilo, že od příští sezóny společně se svými dosavadními dvěma asistenty z reprezentace Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem bude nově trénovat extraligové Kladno.
Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel.
Pavel Trávníček v poslední době řeší především svůj zdravotní stav. Fanoušky před časem vyděsily jeho problémy se srdcem. Známý herec otevřeně přiznal, že zásadní orgán mu moc dobře nefunguje. Odhalila to lékařská vyšetření.
Prezident Petr Pavel zřejmě nebude reprezentovat Česko na červencovém summitu NATO v Turecku. Premiér Andrej Babiš (ANO) se na důležité alianční jednaní chystá s ministrem zahraničí Petrem Macinkou (Motoristé), řekl to České televizi.
Tisíce Čechů o víkendu vyrazí na Letnou, kde se bude konat velká demonstrace pořádaná spolkem Milion chvilek pro demokracii. Chybět nebudou ani známé osobnosti. Účast jedné z nich už oznámil předseda spolku Mikuláš Minář.
Po nadcházejícím víkendu bude následovat poslední ryze březnový týden. Začne poměrně teplým dnem, následně se ale počasí pokazí. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).