Princezna Kate poslala další vzkaz. Teď se s Williamem odmlčí

Princezna Kate
Princezna Kate, foto: X / Prince and Princess of Wales
Marek Novotný 24. března 2024 21:46
Sdílej:

Princ William a jeho manželka se ozvali poprvé od chvíle, kdy princezna Kate v pátek oznámila, že u ní lékaři po lednové operaci břicha odhalili rakovinu. Dvojice poděkovala za podporu z Velké Británie i zbytku světa, zároveň dala najevo, že boj s vážnou nemocí bude pokračovat v ústraní.

"Princ a princezna jsou dojati milými vzkazy od lidí ze Spojeného království, zemí Commonwealthu a celého světa v reakci na oznámení Její královské výsosti. Těší je podpora od lidí a jsou vděční, že lidé chápou jejich žádost o soukromí v této chvíli," uvedl Kensingtonský palác v prohlášení.

Podle britských médií jde na nějaký čas o poslední vyjádření páru. "Zpráva je poděkováním, ale také upozorněním, kterým se dává najevo, že veřejná stránka diagnózy je u konce. Je to také uznání převážně pozitivní reakce na video od Kate," napsala BBC.

Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily.

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila.

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí.

Princezna z Walesu není jediným členem královské rodiny, kterému byla v poslední době diagnostikována rakovina. Léčbu momentálně podstupuje i sám král Karel III.

Stalo se
Sport
Stadion San Siro v Miláně, dějiště zimních olympijských her 2026

V Itálii začínají XXV. zimní olympijské hry

Úderem osmé hodiny večerní odstartovaly jubilejní XXV. zimní olympijské hry v Itálii. Dnešní večer patří velkolepému zahajovacímu ceremoniálu. Na stadionu San Siro v Miláně se představuje více než 2 900 sportovců z 92 národních olympijských výborů. Nejpočetnější výpravu vysílají Spojené státy s více než 230 reprezentanty, následuje Kanada s 210 a domácí Itálie, kterou zastupuje 196 sportovců.

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Justin Bieber se vytasil s novým tetováním. A internet to hned rozjel

Během vystoupení Justina Biebera na předávání cen Grammy si fanoušci okamžitě všimli nového tetování na jeho zádech. Podle příznivců se jedná o vyobrazení jeho manželky Hailey Bieber, konkrétně o portrét vycházející z jejího focení pro obálku časopisu ELLE v březnu 2020. Jedenatřicetiletý zpěvák se na pódiu v Los Angeles objevil pouze v boxerkách a ponožkách, což umožnilo kamerám zachytit detail nové kérky z mnoha úhlů.

Světové celebrity
Princ Andrew

Princ Andrew se definitivně odstěhoval z Royal Lodge

Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, definitivně opustil své sídlo Royal Lodge ve Windsoru. Tímto krokem oficiálně zahájil život v exilu, který je důsledkem neutichajícího skandálu kolem jeho vazeb na zesnulého sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Pětašedesátiletý Andrew se dočasně přesunul na Wood Farm v královském sídle Sandringham v Norfolku, kde setrvá do dokončení renovace svého nového, podstatně skromnějšího trvalého bydliště na Marsh Farm.

Světové celebrity
princezna Eugenie

Princezny Beatrice a Eugenie se cítí podvedené otcem Andrewem

Princezny Beatrice a Eugenie se cítí být „podvedeny“ svým otcem, bývalým princem Andrewem. Podle informací časopisu People sestry těžce nesou nejnovější odhalení v kauze Jeffreyho Epsteina, která přímo vyvracejí dlouholetá tvrzení jejich otce o tom, že s odsouzeným sexuálním delikventem přerušil styky už v roce 2010.