Další vysoce postavený ukrajinský činitel promluvil o tom, v jaké fázi je očekáváná protiofenziva. Zatímco poradce prezidenta Mychajlo Podoljak uvedl, že začala a trvá již několik dní, podle tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova je to jinak.
Danilov v rozhovoru pro BBC uvedl, že ukrajinská armáda je na protiofenzivu připravena. Operace tak může být kdykoliv spuštěna. "Může vypuknout zítra, pozítří nebo za týden," poznamenal.
Pro Ukrajinu jde podle něj o historickou šanci, chyba není možná. "Bylo by podivné, kdybychom oznamovali data, kdy má začít ta nebo jiná událost. Takhle se to nedělá," konstatoval zástupce ukrajinské bezpečnostní rady.
V interview s britskou stanicí se vyjádřil také k situaci v Bachmutu. O městě prohlásil, že patří jeho zemi, proto je nutné ho bránit co možná nejdéle. "Kdybychom začali opouštět každou obec, tak bychom mohli skončit na západní hranici, jak to chce Putin od prvních dnů války," vysvětlil.
Ukrajinští vojáci mají podle Danilova pod kontrolou jen malou část města, symbolika je však důležitá. "Je třeba si připomínat, jak velkou roli Bachmut v této válce hraje," dodal.
Počasí v Česku se otepluje již v současnosti a relativně teplo má být i během příštího víkendu na přelomu února a března. Nejvyšší teploty dokonce překročí 15 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jaromír Soukup se v podnikání vyrovnává s nelehkou situací, kterou mu nejde závidět. Nedávno se objevily informace o milionových dluzích za nájem. Nyní to ale vypadá, že známý podnikatel projevil jistou vůli problémy řešit.
Češi se v sobotu odpoledne sešli na Staroměstském náměstí, aby krátce před čtvrtým výročím začátku války na Ukrajině vyjádřili podporu napadené zemi. Akci podpořil svou účastí i prezident Petr Pavel.
Pavel Trávníček prožívá nelehký začátek letošního roku, protože ho postihly poměrně vážné zdravotní problémy. Známý herec se již dočkal propuštění z nemocnice do domácího léčení. A už v březnu by měl opět pracovat.
Až poslední olympijský závod přinesl pro český biatlon vytouženou medaili. Postarala se o ni v závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru ve svém životním závodě Tereza Voborníková, která získala bronzovou medaili. Navíc to mohla být i medaile nejcennější, ale v posledních metrech jí ubývalo sil, takže se nakonec spokojila se třetím místem. Česká olympijská výprava tak získala v pořadí pátou medaili na těchto olympijských hrách.
Karlos Vémola ani zdaleka nemá klid, protože policejní vyšetřování případu, v němž figuruje, pokračuje. Alespoň se ale má lépe než před několika týdny, kdy se nacházel ve vazbě. Co nyní prozradil o okolnostech svého propuštění na svobodu?
Počasí v Česku se o víkendu mění, ale bez výstrah meteorologů se ani tak neobejde. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil, že v neděli hrozí na části území ledovka. Meteorologové také očekávají oblevu a vzestup hladin některých vodních toků.
Jen pět uskupení by se teď dostalo do Poslanecké sněmovny, ukazuje průzkum agentury NMS pro web novinky.cz. Zvítězilo by hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, jemuž by dala hlas téměř třetina voličů. Těsně pod pětiprocentní hranicí by skončilo hnutí Naše Česko, nový subjekt vedený jihočeským hejtmanem Martinem Kubou.
Český hokej je na prahu konce jedné éry. Hvězdný útočník Jaromír Jágr, který před několika dny oslavil 54. narozeniny, připustil, že už nikdy nenastoupí do profesionálního hokejového zápasu. Jágr je stále na soupisce extraligového Kladna.
Jméno Ornelly Koktové je v českém šoubyznyse v posledních dnech tím rozhodně nejskloňovanějším. Influencerka oznámila rozvod s manželem a zjevně i ohrozila své kamarádství s Agátou Hanychovou. Bude pokračovat jejich společný podcast?
Zatčení Andrewa Mountbatten-Windsora, které se odehrálo jen necelé tři týdny po odtajnění obrovského archivu dokumentů o Jeffreyim Epsteinovi, otevírá podle britského tisku novou a velmi vážnou kapitolu policejního vyšetřování. Přestože byl bratr současného krále po výslechu propuštěn a jakoukoli vinu odmítá, nové materiály vrhají stín na jeho dřívější působení v roli britského obchodního vyslance. Detektivové se nyní soustředí na to, zda v této vysoké funkci nezneužíval své pravomoci.
Bývalý člen královské ochranné služby Paul Page prolomil mlčení a popsal své zkušenosti z doby, kdy pracoval pro Andrewa Mountbatten-Windsora v jeho sídle Royal Lodge. Page se ve svém svědectví pro stanici LBC neudržel a ostře zkritizoval chování někdejšího prince, který se v posledním měsíci ocitl pod palbou kritiky kvůli nově zveřejněným spisům ministerstva spravedlnosti v kauze Jeffreyho Epsteina.