Provoz na trati mezi Prahou a Berounem stál, vlak usmrtil člověka

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie., foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 14. listopadu 2021 13:27 | akt. 14. listopadu 2021 19:21
Sdílej:

Provoz na železniční trati mezi Prahou a Berounem byl dnes více než hodinu zcela zastaven. Mezi stanicemi Řevnice a Zadní Třebaň srazil vlak člověka, který na místě zemřel. Na místo přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt, řekla ČTK mluvčí středočeské záchranné služby Petra Homolová.

Provoz byl kompletně obnoven po 15:00, řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Člověka, který byl v kolejišti, vlak srazil před polednem. Na místě poté pokračovalo vyšetřování všech okolností a příčiny neštěstí. Zcela přerušen byl provoz dálkové i regionální dopravy, kolem 13:00 mohly úsekem vlaky projíždět po jedné koleji.

Střet s vlakem nepřežil ani člověk, který se pohyboval dnes podvečer v kolejišti ve stanici Kolín. I v tomto případě mohl podle podle Homolové lékař záchranné služby pouze konstatovat úmrtí. Provoz vlaků v Kolíně bude kvůli vyšetřování okolností neštěstí omezen přibližně do 20:30, vlaky proto mohou nabírat zpoždění i desítky minut.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Patrik Hezucký

Vzpomínka na Patrika Hezuckého. Kolegyně řekla, co zřejmě nevěděl

Budou to brzy čtyři měsíce, co se Česko rozloučilo s moderátorem Patrikem Hezuckým. Nejvíce pocítila ztrátu rodina, ale vyrovnat se s jeho odchodem museli i kolegové z Evropy 2. A zdaleka nejde jen o Leoše Mareše jako nejbližšího spolupracovníka. 

Kultura
Ilustrační foto

Překvapivé rozhodnutí soudu. Úspěšný film Sbormistr se nesmí vysílat v TV

Zásadní posun nastal v kauze kolem úspěšného filmu Sbormistr. Jeden z pražských soudů zakázal předběžným opatřením jeho šíření prostřednictvím televizního vysílání. Dosáhla toho žena, která tvrdí, že děj snímku je bez jejího souhlasu inspirován jejím životním příběhem. 

Zahraničí
Austrálie, ilustrační foto

Australan ignoroval výhru v loterii. O miliony dolarů ale nepřišel

Ten pohádkový příběh řeší celá Austrálie. U protinožců mají nového multimilionáře, který v loterii Powerball vyhrál jackpot ve výši 50 milionů dolarů. Muž přitom o výhře zprvu pochyboval. Dokonce smazal email s dobrou zprávou, protože se domníval, že jde o spam. 

Společnost
Česká televize

Hledání náhrady za Moravce pokračuje. Štěstí zkusí další moderátor

Česká televize se během uplynulého víkendu musela poprvé popasovat s absencí Václava Moravce, který se po více než 20 letech rozhodl ve veřejnoprávní televizi skončit. Na Kavčích horách už každopádně mají jasno o dlouhodobější náhradě za moderátora politických debat.