Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku, kde v pondělí vykolejil nákladní vlak, byl dnes ráno částečně obnoven. Vlaky mohou prozatím používat jednu kolej, zprovoznění dalších dvou kolejí bude záležet na jejich stavu a stavu trakčního vedení, který nyní pracovníci drah kontrolují. Zatím není možné určit, zda budou v provozu ještě dnes, řekl ČTK po 8:00 mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.
V noci dělníci s pomocí těžké techniky v četně několika jeřábů odstranili z tratě havarované cisterny a nad ránem lokomotivu, následovala oprava koleje. "Zprovoznění dalších kolejí se bude odvíjet od postupu oprav," uvedl Gavenda. Neprůjezdný železniční koridor způsobil velká zpoždění vlaků na náhradních trasách.
Provoz na trati je obnoven zatím s velkým omezením a za snížené rychlosti, první vlaky zde už projely. Zatím budou úsekem projíždět spoje dálkové dopravy ve směru Praha - Kolín. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové regionální dopravu nadále zajišťují autobusy, řekla ČTK. Předpoklad obnovení provozu osobních vlaků v úseku Český Brod - Kolín je podle odhadu z dnešního rána zhruba ve 12.00.
Nákladní vlak havaroval v pondělí vpodvečer, mimo koleje se dostala lokomotiva a dvě cisterny převážející toxický benzen. Hasiči v úterý látku přečerpali do náhradních cisteren a v noci na dnešek vyprošťovali havarované vozy.
Příčinu havárie vyšetřuje Drážní inspekce, podle níž vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun, z toho 1,5 milionu na trati a 2,5 milionu na vlaku. Dva lidé, kteří byli ve vlaku, se lehce zranili. Souprava patří dopravci ČD Cargo.
Policie ve středu zveřejnila nové detaily případu v Lužné na Rakovnicku, kterým se kriminalisté zabývají od úterý. Podle nejnovějších informací došlo ke konfliktu mezi majitelem domu a nájemníky. Případ je prověřován pro podezření z pokusu o vraždu.
I úspěšné filmové hvězdy mohou na vrcholu slávy zastavit zdravotní potíže. Loni se o tom přesvědčila Tereza Ramba, kterou po natáčení dalšího filmu paralyzovala vážná nemoc. Sympatický herečka nyní konečně popsala, co přesně se s ní dělo.
Česko se ještě může těšit na alespoň nepatrně teplejší podzimní počasí. V příštím týdnu vyšplhají teploty až na 17 stupňů, protože k nám bude proudit teplejší vzduch. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Kontroverzními výroky, jejichž autorem má být podle zjištění jednoho z tuzemských médií nově zvolený poslanec Filip Turek, se začala zabývat policie. Informovala o tom Česká televize. Turek má být podle dřívějších informací kandidátem Motoristů na ministerské místo v nové vládě.
Laďka Něrgešová opět prokázala velkou odvahu. Navzdory vážné nemoci, se kterou se statečně pere, se poprvé od odhalení diagnózy objevila na veřejnosti. A překvapila i kolegyně, které dopředu o ničem netušily.
Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) v dalším z pravidelných hlášení vyzval končící Fialovu vládu, aby řešila otázku státního rozpočtu na rok 2026. Nový kabinet podle Babiše nehodlá měnit schodek rozpočtu, chce jen přesouvat peníze tak, aby byly k dispozici na dopravní stavby.
Český fotbal se po víkendové ostudě na Faerských ostrovech, kde národní tým prohrál 1:2, rozhodl pro zásadní krok. Fotbalová asociace odvolala reprezentačního trenéra Ivana Haška. Manažer reprezentací Pavel Nedvěd teď bude muset ukázat, co dokáže.
Britskou monarchií otřásá další skandál kontroverzního prince Andrewa. Podle nejnovějších informací udržoval blízký kontakt s finančníkem Jefrreym Epsteinem déle, než tvrdil. Na Ostrovech se proto řeší, jak by ještě mohl král Karel III. mladšího sourozence potrestat.
Leoš Mareš o sebe dbá, což opět ukázal v těchto dnech. Blonďaté vlasy jsou minulostí, známý moderátor představil nový účes. Stalo se tak, když s jedním ze synů vyrazil do společnosti.
Už na jaře uplynul rok od smrti legendárního herce a režiséra Jana Kačera. Letos v říjnu, kdy v úvodu měsíce došlo na jeho nedožité 89. narozeniny, byl Kačer posmrtně oceněn končícím ministrem kultury Martinem Baxou (ODS). Nešlo zdaleka o první ocenění slavného umělce.
Marek Eben tvoří se svou manželkou Markétou jeden z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu. Jsou spolu už přes 40 let, přičemž se vyrovnali i se ztrátou dítě a tím, že Fišerová skončila na invalidním vozíku. Přesto teď musel známý moderátor reagovat na nepříjemné spekulace.
Necelý půlrok po smrti legendárního Jiřího Bartošky je uzavřené dědické řízení, které se týkalo zejména vdovy a obou dětí manželů. Podle dostupných informací nenastaly v rodině žádné spory. Naopak, na všem panovala stoprocentní shoda.