První dáma Pavlová přijela na Ukrajinu za leteckého poplachu

Petr Pavel a Eva Pavlová
Petr Pavel a Eva Pavlová, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Marek Novotný 6. září 2023 11:19
Sdílej:

První dáma Eva Pavlová ve středu dorazila do Kyjeva, kde manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská pořádá summit prvních dam. Hlavním tématem akce je mentální zdraví, které v době válečného konfliktu pochopitelně trpí.

O příjezdu Pavlové do ukrajinské metropole informoval dnes ráno zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín, který na sociální síti X sdílel video, na němž manželka českého prezidenta vystupuje z vlaku a zdraví se s přítomnou uvítací delegací. Reportér zmínil, že dorazila za leteckého poplachu, přičemž protivzdušná obrana krátce předtím sestřelila několik ruských raket.

Kyjev čelil v ranních hodinách řízeným střelám a balistickým raketám, podle městské vojenské správy se je všechny podařilo zneškodnit. Nejsou hlášeny škody ani oběti na životech, uvedla správa na telegramu.

Zelenská pořádá summit, jehož hlavním tématem je mentální zdraví. Ukrajinská první dáma se soustředí na pomoc spoluobčanům s psychologickými dopady konfliktu. Akci s ní bude moderovat britský herec a aktivista Stephen Fry, informovala BBC.

Pavlová navazuje na svého muže, který Ukrajinu navštívil na konci dubna, tedy jen několik týdnů po svém nástupu do funkce prezidenta. Do válkou zmítané země tehdy dorazil společně se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Ed Sheeran

Ed Sheeran se nečekaně zjevil na svatbě fanoušků!

Britský zpěvák Ed Sheeran a nizozemský DJ Martin Garrix postarali o nezapomenutelný zážitek pro novomanželský pár, když nečekaně dorazili na jejich svatební hostinu. Celá situace vznikla díky náhodné zprávě, kterou na sociálních sítích poslal bratr nevěsty. Pětatřicetiletý interpret hitu Shape Of You sdílel tento výjimečný okamžik na svém instagramovém profilu, kde zároveň podrobně popsal, jak k celému překvapení vlastně došlo.

Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton si vystřelila z Taylor Swift. Chtěla si vzít její dítě!

Countryová legenda Dolly Partonová se prostřednictvím videa na sociální síti Instagram obrátila na zpěvačku Taylor Swiftovou a jejího partnera Travise Kelceho s žertovnou prosbou, zda by mohla dostat jejich prvorozené dítě. Reagovala tak na zprávu o tom, že jí slavný pár věnoval finanční dar ve výši dvou milionů dolarů pro její charitativní organizaci Imagination Library. 

Světové celebrity
Taylor Swift a Travis Kelce

Taylor Swift a Travis Kelce se vzali!

Popová hvězda Taylor Swift a hráč amerického fotbalu Travis Kelce oficiálně uzavřeli manželství během hvězdami nabitého obřadu, který v roli oddávajícího vedl komik Adam Sandler. Svatba se uskutečnila v newyorské aréně Madison Square Garden, kvůli čemuž musel být uzavřen jeden z nejrušnějších koridorů na Manhattanu. Podle dlouholeté publicistky slavné zpěvačky Tree Paineové zvolili novomanželé oblečení od módního domu Christian Dior a rozhodli se nemít tradiční družičky ani družby. Nevěstě šel za svědka její bratr Austin Swift a ženichovi jeho bratr Jason Kelce, bývalý úspěšný sportovec. 

Světové celebrity
Katie Price

Katie Price kvůli manželovi už zanedbává i práci!

Katie Price zmeškala slavnostní londýnskou premiéru svého nadcházejícího filmu Jackie The Stripper, což vyvolalo značné obavy mezi jejími přáteli. Modelka a moderátorka se totiž raději rozhodla zůstat v Dubaji se svým manželem Lee Andrewsem. Přestože předtím přiletěla do Londýna kvůli propagaci svého dokumentu Katie Price: Nothing To Hide, v době konání premiéry už byla zpět ve Spojených arabských emirátech.