Putin nakonec nebude sám. Kteří státníci s ním v Rusku oslaví konec války?

Vladimir Putin
Vladimir Putin, foto: Kremlin.ru
Libor Novák 8. května 2023 21:29
Sdílej:

Jako každý rok, i letos Rusko uspořádá k oslavám konce druhé světové války velkolepou vojenskou přehlídku. Zatímco v minulosti se jí účastnily i desítky hostů, letos bude zahraniční účast minimální.

Letošní oslavy konce války budou vzhledem k probíhající invazi na Ukrajinu v Rusku skoupé na zahraniční hosty. Od fiaska v roce 2020, kdy se hosté do Moskvy nedostavili, Kreml každý rok prohlašuje, že zahraniční hosty nezve.

Nejinak tomu mělo být i letos, kdy jediným zahraničním státníkem na oslavách měl být prezident Kyrgyzstánu Sadyr Žaparov, který bude tou dobou na zahraniční návštěvě v Rusku.

Podle serveru Ukrajinska pravda se ale nakonec přehlídky zúčastní státníků více. Účast přislíbil prezident Tádžikistánu Emómalí-ji Rahmón, arménský premiér Nikol Pašinjan, prezident Uzbekistánu Šavkat Mirzijojev a prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Kemeluly Tokajev.  

Stalo se
České celebrity
StarDance

Dva ze čtyř už vyhráli. StarDance představila další profesionální tanečníky

Fanoušci populární show StarDance od minulého týdne znají všechny hvězdné soutěžící, kteří se na podzim utkají v letošní řadě, i složení poroty. Česká televize již představuje i profesionální tanečníky. Zatím ale netušíme, koho bude který z nich doprovázet po parketu. 

Domácí
Andrej Babiš

Babiš pogratuloval Magyarovi. Ozvali se i další čeští politici

Čeští politici v posledních hodinách reagovali na výsledky parlamentních voleb v Maďarsku, kde končí éra Viktora Orbána v premiérském úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) poblahopřál Peteru Magyarovi k vítězství a vyzval ho ke konstruktivní spolupráci obou zemí. 

České celebrity
Ilustrační fotografie.

Zemřel známý hudebník a kapelník Václav Hybš

Českou hudební scénou otřásla velmi smutná zpráva v úvodu nového kalendářního týdne. Ve věku úctyhodných 90 let zemřel známý kapelník a hudebník Václav Hybš, jenž svého času spolupracoval s největšími hvězdami populární hudby u nás. 

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Justin Bieber se vrátil. Ovládl hudební festival a fanoušky dojal k slzám!

Hudební festival Coachella 2026 se stal dějištěm velkého návratu Justina Biebera, který se v sobotu představil jako jedna z hlavních hvězd letošního ročníku. Dvaatřicetiletý zpěvák ovládl hlavní pódium v kalifornském Indiu, přičemž největší oporou mu v publiku byla jeho manželka Hailey Bieber.