Ruský prezident Vladimir Putin nepovažuje za nutné, aby jednal se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Putin to podle agentury TASS řekl novinářům v Astaně, kde se během dvou dnů zúčastnil několika summitů. Putin dnes také prohlásil, že se v Rusku v dohledné době neplánuje další vlna mobilizace a další masivní údery na "ukrajinské objekty" nejsou nutné.
V pondělí Rusko podniklo mohutné vzdušné útoky napříč celou Ukrajinou, které zasáhly civilní objekty, podle Kyjeva zabily nejméně 19 lidí, zranily asi 100 dalších a přerušily dodávky elektřiny.
Možné setkání s Bidenem, například v listopadu na summitu zemí G20 v Indonésii, podle Putina nemá smysl. "Nepovažuji to za nutné, upřímně řečeno. Zatím pro taková jednání ani není platforma," sdělil ruský prezident. Biden tvrdě odsoudil pondělní ruské raketové útoky na Ukrajinu nebo nedávný pokus Moskvy anektovat část ukrajinského území a ostře také kritizuje, že Putin mluví o možnosti použití jaderných zbraní.
Putin dnes také uvedl, že částečná mobilizace, kterou koncem září vyhlásil, skončí zhruba za dva týdny. "V dohledné době není potřeba částečnou mobilizaci rozšiřovat," okomentoval vyhlídky, že by se Rusko mohlo pokusit povolat do zbraně víc než původně deklarovaných 300.000 záložníků.
Tragicky skončil páteční zásah policistů proti agresivnímu muži v Českém Těšíně v Moravskoslezském kraji. Jeden ze strážců zákona jej po útoku muže na jeho kolegu zastřelil. Případem se zabývá inspekce.
Dva měsíce uplynuly v minulém týdnu od smrti Jiřího Krampola a kolem osoby populárního herce a baviče začalo být opět rušno. Objevily se informace o přípravě místa posledního odpočinku. K překvapení lidí z jeho okolí se našla i závěť.
Incidenty s drony u evropských letišť se během volebního pátku rozšířily i do Česka. Policie vpodvečer informovala o rozsáhlém bezpečnostním opatření na Letišti Václava Havla v Praze. Anonym měl varovat, že se do oblasti blíží bezpilotní stroje.
Tereza Kerndlová odhalila velkolepé plány na příští rok, kdy oslaví čtyřicítku. Fanoušci se konečně dočkají jejího velkého koncertu v Česku. Na pódiu by se s ní měli objevit i lidé, kteří se významně podíleli na jejím úspěchu.
Pavel Novotný se dnes po třech měsících v base opět podíval na svobodu. Podívat už se na něj mohli i jeho příznivci, protože bývalý starosta pražských Řeporyjí odhalil, jak po krátkém pobytu za mřížemi vypadá.
Ve 14. hodin se po celé České republice otevřely volební místnosti. Češi v nich zahájili výběr nového složení Poslanecké sněmovny. Hlasování je rozvrženo do dvou dnů, konkrétně na 3. a 4. října 2025. Dnes mají voliči možnost odevzdat svůj hlas až do desáté hodiny večerní. Zítra, v sobotu 4. října, pak budou volební místnosti přístupné od osmi do čtrnácti hodin. Hlasy se odevzdávají ve všech čtrnácti volebních krajích České republiky.
Napětí před sněmovními volbami, které začnou již za pár desítek minut, by se dalo krájet. Po hercích Zdeňku Svěrákovi či Petru Čtvrtníčkovi se rozhodl projevit i populární písničkář Honza Nedvěd. K překvapení části svých posluchačů vyjádřil podporu hlavnímu představiteli současné vládnoucí garnitury.
Předpověď větrného víkendu se potvrzuje. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před silným větrem, který místy hrozí během soboty a v noci na neděli. V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.
Dnes mají Agáta Hanychová a Veronika Žilková jako dcera s matkou krásný vztah. Vždy tomu tak ale nebylo. Influencerka otevřeně popsala období, kdy to s ní rodina neměla vůbec jednoduché.
V Česku už se za pár hodin otevřou volební místnosti a občané budou moci odevzdat hlas ve sněmovních volbách. Rozhodování voličů zdaleka nemusí končit u výběru příslušné strany. Přednostními hlasy je možné podpořit i konkrétního kandidáta.
Veronika Žilková už před svými fanoušky nijak netají, že po rozchodu s Josefem Holomáčem je opět zadaná. Nového partnera dokonce konečně ukázala světu na místě, kde je s příznivci v nejužším kontaktu.
Do Česka o víkendu dorazí silný vítr. Podle ČHMÚ.cz by mohl v nárazech dosahovat až 55 km/h.