Ruský prezident Vladimir Putin dnes pozval na státní návštěvu do Moskvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Návštěva by se podle Putina mohla uskutečnit na jaře. Šéf Kremlu podle agentury TASS během dnešního telefonátu chválil stav rusko-čínských vztahů a prohlásil, že jsou nyní nejlepší za celou historii. Podle čínských médií Si Ťin-pching uvedl, že Čína bude dál zastávat objektivní postoj k válce na Ukrajině, a hovořil o možnosti na mírového řešení.
"Těšíme se ... milý příteli, na setkání s vámi během vaší státní návštěvy v Moskvě na jaře příštího roku," citovala ruská tisková agentura Putina.
Pokud by čínský prezident do ruské metropole skutečně přicestoval, dal by tím Peking veřejně najevo podporu Ruska, které vede válku na Ukrajině, podotkla agentura Reuters. Čína ruskou agresi na Ukrajině oficiálně neodsoudila, ale vyzvala k mírovému řešení konfliktu. Čína se také podle Reuters vyhýbá takové podpoře Ruska, která by mohla vést k přijetí protičínských sankcí západními zeměmi.
Si Ťin-pching dnes svému ruskému protějšku sdělil, že Čína bude dál k válce na Ukrajině zastávat "objektivní a férový postoj", informovala agentura Reuters s odvoláním na čínská státní média. Uvedl také, že cesta k mírovým jednáním mezi válčícími stranami nebude snadná, ale že vždy existuje šance na mírové řešení. Obě strany by podle něj měly respektovat autoritu OSN a mezinárodní právo.
Během telefonátu, který podle Reuters trval asi osm minut, Putin vyzdvihoval důležitost rusko-čínských vztahů. "Tyto kontakty jsou nejlepší za celou historii a jsou příkladem spolupráce velkých mocností v 21. století," citovala Putina agentura TASS.
Ruský lídr dnes kromě toho svému čínskému protějšku sdělil, že má zájem o posílení vojenské spolupráce, a že Rusko v nadcházejícím roce zvýší dodávky plynu do Číny.
Na pražském Výstavišti se dnes odehrál slavnostní večer, během kterého byly předány prestižní hudební ceny Anděl. Celý ceremoniál mohli diváci sledovat v přímém přenosu České televize. O vítězích v celkem patnácti kategoriích rozhodovali svými hlasy odborníci sdružení v České hudební akademii.
Ve věku 87 let zemřel britský herec John Nolan, který byl známý nejen svými rolemi v hollywoodských velkofilmech, ale také jako strýc slavného režisérského bratrského dua Christophera a Jonathana Nolanových. Herecký veterán, který se narodil v květnu 1938, skonal v sobotu 11. dubna.
Hollywoodský herec Ben Affleck udělal nečekané a velkorysé gesto vůči své bývalé manželce Jennifer Lopez. Podle dokumentů o majetkovém vypořádání jí bezplatně přenechal svůj podíl na jejich společném sídle v Beverly Hills, jehož hodnota se odhaduje na 60 milionů dolarů. Tento krok potvrzují i zdroje blízké páru, podle kterých Affleck převedl svou část nemovitosti na zpěvačku jako součást finální úpravy jejich dohod.
Nová biografie o královské rodině přináší překvapivé tvrzení týkající se vztahu prince Williama a jeho strýce Andrewa. Přestože je následník trůnu dlouhodobě považován za jednoho z největších zastánců tvrdého postupu vůči zdiskreditovanému vévodovi z Yorku, kniha naznačuje, že v soukromí zvolil jiný přístup.
Právní bitva mezi princem Harrym a charitativní organizací Sentebale, kterou v roce 2006 sám spoluzakládal, nabírá na intenzitě. Vévoda ze Sussexu prostřednictvím svého mluvčího ostře reagoval na žalobu pro pomluvu, kterou na něj a bývalého správce nadace Marka Dyera organizace podala. Celý spor označil za naprosto absurdní a obvinění za urážlivá.
Jennifer Lopez se po více než dvaceti letech od dob své největší slávy v žánru romantických komedií vrací ke kořenům. Šestapadesátiletá hvězda na svém Instagramu oznámila, že je oficiálně „zpět ve své rom-com éře“, a to v souvislosti s blížícím se uvedením nového snímku s názvem Office Romance.
Britský princ Harry čelí žalobě pro pomluvu, kterou na něj podala charitativní organizace Sentebale. Jde o překvapivý a ostrý zvrat ve vztazích mezi vévodou ze Sussexu a nadací, kterou v roce 2006 sám spoluzakládal na pomoc dětem v Africe. Žaloba, podaná u londýnského nejvyššího soudu, míří nejen na prince, ale také na Marka Dyera, bývalého svěřeneckého správce organizace.
Americký rapper Snoop Dogg, známý svým neformálním vystupováním a zálibou v překvapivých obchodních aktivitách, se v exkluzivním rozhovoru rozpovídal o svých plánech v Británii. Kromě hudby a sportu se jeho pozornost nyní upírá k televizní produkci a vztahům s hollywoodskými hvězdami, konkrétně s Ryanem Reynoldsem.
Královna Alžběta II. měla před svou smrtí v září 2022 jedno velké poslední přání. Podle nové biografie Roberta Hardmana s názvem Elizabeth II: In Private. In Public. The Inside Story si panovnice vroucně přála strávit léto na zámku Balmoral se všemi svými pravnoučaty, a to včetně dětí prince Harryho a Meghan Markle.
Americký rapper Kanye West, v současnosti vystupující pod jménem Ye, měl být hlavní hvězdou letošního ročníku londýnského festivalu Wireless. Podle dostupných informací webu Mirror mu pořadatelé za tři vystoupení nabídli závratných 11 milionů liber (přibližně 15 milionů dolarů). Celá akce však skončila fiaskem, když britské ministerstvo vnitra v pondělí rapperovi zamítlo vstup do země s odůvodněním, že jeho přítomnost by nebyla v zájmu veřejného blaha.
Manžel britské glamour modelky Katie Price, podnikatel Lee Andrews, opět rozvířil vody mediálního světa svým nejnovějším ambiciózním prohlášením. Tentokrát tvrdí, že podal nabídku na odkoupení většinového podílu v prestižním fotbalovém klubu Chelsea FC. Klub z anglické Premier League v současnosti vlastní konsorcium BlueCo pod vedením amerického miliardáře Todda Boehlyho, které jej v roce 2022 pořídilo za rekordních 4,25 miliardy liber.
Víkend, který právě začíná, sice nebude tak teplý jako předchozí velikonoční, ale předpověď alespoň slibuje výrazně lepší počasí než v pátek. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).