Ruský prezident Vladimir Putin už letos na každoroční velké tiskové konferenci nevystoupí, uvedl podle agentury TASS jeho mluvčí Dmitrij Peskov. Bude to poprvé za deset let, kdy se tato tradiční akce neuskuteční. Od roku 2012 vystupoval Putin před novináři vždy v prosinci a na jejich otázky odpovídal i několik hodin.
"Pokud je o velkou tiskovou konferenci, tak ano, do Nového roku (svátku, který v Rusku začíná už 31. prosince, pozn. ČTK) nebude. Zároveň počítáme s tím, že prezident si možnost pohovořit s novináři i tak najde," prohlásil dnes Peskov.
V listopadu kremelský mluvčí sdělil, že datum velké konference se stanoví, až bude známo datum Putinova poselství k ruskému federálnímu shromáždění. K možnému termínu tohoto Putinova každoročního projevu se ale dnes Peskov nevyjádřil.
Zpráva o zrušení velké tiskové konference přichází v době, kdy ruská armáda už několik měsíců nezaznamenala na Ukrajině větší úspěchy. V listopadu se ruští vojáci stáhli z Chersonu na jihu Ukrajiny, v září a v říjnu ukrajinské síly vytlačily ruskou armádu z velké části Charkovské oblasti na severovýchodě a ruský postup Doněckou oblastí na východě se prakticky zastavil.
Svou velkou tiskovou konferenci Putin pořádá od roku 2001. Letos to bude poprvé od roku 2005, kdy na ni Putin během svého působení v úřadu prezidenta v daném roce nevystoupí. Konference se nekonala ani mezi lety 2009 a 2011, kdy byl Putin ve funkci premiéra.
Loni Putin odpovídal na dotazy novinářů zhruba čtyři hodiny. Chválil ruskou ekonomiku a řekl také, že Rusko vnímá jako hrozbu možné rozšiřování NATO směrem na východ. V roce 2008 prezident reagoval na dotazy novinářů dokonce čtyři hodiny a 40 minut.
Důchody v roce 2026 budou především vypláceny v nové výši, kterou stanoví pravidelná lednová valorizace. Schválené jsou ale i další změny, jedna se například týká předčasných důchodů. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
Až odpoledne proběhne smuteční obřad, na kterém se nejbližší a přátelé rozloučí s Patrikem Hezuckým, který zemřel na den přesně před týdnem. Loučení ale začalo hned v pátek ráno ve vysílání Evropy 2. Z éteru se přitom opět ozval i hlas Leoše Mareše.
Do konce letošního roku zbývá jen pár týdnů a také jen pár dílů Všechnopárty. V očích diváků přitom stále visí otazník nad tím, zda bude Karel Šíp se svým pořadem na obrazovkách České televize pokračovat i v roce 2026. Veřejnoprávní TV už sice odhalila jarní programové schéma, ale o oblíbené talk show v něm chybí jakákoliv zmínka.
I víkendové počasí bude připomínat spíš podzim, ačkoliv od prosince probíhá meteorologická zima. Přes Česko sice v noci ze soboty na neděli přejde studená fronta, ale ochlazením se neprojeví. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Jakub Prachař a Sara Sandeva dnes tvoří harmonický pár, ale byly doby, kdy jeden o druhém neměli úplně nejlepší povědomí. Sandeva přiznala, že si o partnerovi myslela, že je "největší blbeček". Proč?
Premiér Andrej Babiš (ANO) přiznal, že tlačil na poslance Filipa Turka (Motoristé), aby se zúčastnil pondělního rozhovoru s prezidentem Petrem Pavlem. Turek se z jednání ze zdravotních důvodů omluvil, jistě tak nebude v pondělí jmenován členem vlády. Pavel má navíc k jeho osobě dlouhodobé a trvající výhrady.
Už dvakrát věřil Ondřej Brzobohatý, že se ve sporu s bývalou manželkou Taťánou Kuchařovou domůže spravedlnosti. Jenže zklamání nastalo nejen v listopadu, ale také v prosinci. Podle nejnovějších informací se závěrečné soudní stání v ostře sledované kauze opět odložilo.
Po nadcházejícím víkendu už začne předvánoční týden. S návratem zimy, která je alespoň v očích meteorologů již v plném proudu, ale nepočítejte. Do Česka bude i nadále proudit teplý vzduch, přes den má být nad nulou. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Felix Slováček je stále ženatý s Dádou Patrasovou, kterou si vzal už v první polovině 80. let minulého století, ale jejich vztah není v posledních letech idylický. Po boku hudebníka se opakovaně objevovala jedna žena. A tato situace stále trvá.
Necelé dva týdny zbývají do Štědrého dne, takže přípravy domácností na Vánoce nabírají na obrátkách. Lidé se při nich neobejdou bez obchodů, které mohou být otevřené i na Štědrý den. Další z tuzemských řetězců již prozradil svůj plán na 24. prosince.
Ve zpravodajství České televize se opět dějí věci. Z hlavní zpravodajské relace Události odešlo v posledních letech hned několik moderátorů. Podle nejnovějších informací se chystá odchod dalšího. Pokračovat už by neměla Barbora Kroužková. Na Kavčích horách ale zůstane.
Členy rodiny bývalého prezidenta Miloše Zemana trápí v posledních týdnech zdraví. Po samotném Zemanovi se v motolské nemocnici objevila i jeho dcera Kateřina, která je jinak dlouhodobě v zahraničí. Co se děje?