Přísná protiepidemická opatření, včetně zákazu vycházení, která v Rakousku platí pro lidi bez očkování proti covidu-19, dnes vláda prodloužila o dalších deset dnů. Platit budou i po 21. prosinci. Výjimku ovšem budou mít o vánočních svátcích a na Silvestra. Dnes o tom informovala agentura APA.
V současnosti smějí neočkovaní opustit domov jen kvůli cestám do práce, do školy, k lékaři, na nákup zboží základní potřeby nebo kvůli zdravotní procházce. Na Štědrý den, První a Druhý svátek vánoční a na Silvestra budou ale moci vyrazit na oslavu s devíti dalšími lidmi. Ti, kdo se očkovat nechali, nebo se z covidu-19 v nedávné době uzdravili, se mohou sejít s dalšími 24 lidmi. Věřící v kostelech nebudou při vánočních mších smět zpívat.
V Rakousku platil od 22. listopadu do minulé soboty plošný lockdown. "Zajistili jsme si tak chvilku, díky které jsme se mohli nadechnout," řekla ministryně pro rodinu Susanne Raabová. Pro lidi v Rakousku by příznivější epidemická situace měla být příležitostí k tomu, aby Vánoce oslavili v rodinném kruhu. Ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein Rakušany vyzval, aby se o svátcích chovali s "rozvahou".
V Rakousku, které má 8,9 milionu obyvatel, přibylo za poslední den 2899 nových případů koronavirové infekce, 52 nakažených zemřelo. V Rakousku připadá asi 276 nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel v týdenním úhrnu. Česko má za posledních sedm dní 704 nakažených na 100.000 obyvatel.
Jaromír Soukup se v poslední době ocitl v nezáviděníhodné situaci. Nyní to ale vypadá na lepší zítřky. Jednání známého podnikatele s Prahou totiž směřují ke zdárnému konci. Co spolu vlastně obě strany řešily?
Policie pokračuje s vyšetřováním pátečního podezřelého požáru v Pardubicích, který je prověřován pro podezření z teroristického útoku. Kriminalisté dokončili ohledání místa činu a předali areál zpátky do rukou vlastníka.
Počasí se v průběhu týdne, který právě začíná, zásadně promění. V prvních dvou dnech si ještě užijeme jaro, od středy se však má výrazně ochladit. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Veronika Kopřivová si jistě uvědomuje, jak čas letí. Právě dnes má totiž půlkulaté 35. narozeniny. Je to zároveň už více než deset let, co se stala ostře sledovanou osobností. Mohl za to vztah s nejslavnějším českým hokejistou.
Česko za 33 let zažilo čtyři prezidenty, ale pět prvních dam. Jedna z nich slaví o víkendu narozeniny. Dagmar Havlové bude od neděle 73 let. Když její muž končil jako prezident, nebylo jí ani padesát. V roli jí tehdy vystřídala Livia Klausová. Jak spolu obě dámy vycházely?
Evropská unie je podle slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) mimořádně oslabená a ohrožená. Přesto s ní chce i nadále řešit situaci kolem ropovodu Družba, jímž už téměř měsíc neproudí ropa z východu.
Jedna z největších ikon moderní hudby znovu ožívá. Freddie – The Exhibition, mezinárodní výstava světového formátu věnovaná životu a odkazu Freddieho Mercuryho, za kterou stojí český sběratel Tomáš Hykel, oficiálně zahajuje předprodej vstupenek. Výstava se uskuteční v Budapešti v prestižním prostoru House of Music Hungary a nabídne dosud nejucelenější pohled na osobnost umělce, který navždy proměnil popkulturu.
Americký prezident Donald Trump znovu vyzval Írán k ukončení blokády Hormuzského průlivu. Teheránu dal 48 hodin, po uplynutí ultimáta mají následovat americké útoky na íránské elektrárny. Trump zároveň trvá na tom, že cílů operace bylo dosaženo.
Jedno mají Agáta Hanychová a Veronika Žilková rozhodně společné. Obě se dočkaly dětí hned se třemi různými partnery. Nejstarší dcera Agáta se Žilkové narodila do prvního manželství, které skončilo rozvodem. Až teď prozradila, jaké byly okolnosti rozpadu vztahu.
Policisté v sobotu dohlíželi na pořádek při demonstraci na Letenské pláni. V jednom případě zasahovali proti muži, který mohl představovat nebezpečí. Nakonec se ukázalo, že incident se shromážděním nesouvisel.
Druhý týden už to vře mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou, protože druhá jmenovaná opustila jejich úspěšný podcast. Chvíli to už vypadalo, že zavládne klid, ale emocím se občas nejde ubránit.
K podezřelému pátečnímu požáru v Pardubicích se vyjádřil jeden z předních evropských politiků. Maďarský premiér Viktor Orbán podpořil Česko a přislíbil, že jeho země zatkne pachatele vyšetřovaného činu, pokud se objeví v Maďarsku.