Policie a ministerstvo vnitra úspěšně zvládly komunikaci v krizové situaci po tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na tiskové konferenci to uvedl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Policie podle úřadu vnitřní kontroly nepochybila, úřad ale doporučil zlepšit krizovou komunikaci pro případ podobné události v budoucnosti.
Rakušan uvedl, že bude požadovat od policejního prezidenta, aby byla pro podobné tragické události lépe nastavena komunikace s takzvanými "měkkými cíli".
Při střelbě 21. prosince zahynulo 14 lidí, včetně studentů a pedagogů. Vraždy a následnou sebevraždu spáchal pachatel, který byl studentem fakulty.
Úřad vnitřní kontroly policejního prezidia nezjistil chyby v postupu policie při zásahu, ale doporučil zlepšení krizové komunikace pro budoucnost.
Vicepremiér Rakušan plánuje briefink pro novináře na pátek, kde zhodnotí události této týdne. Vyzdvihl rovněž důležitost poskytování srozumitelných informací v reálném čase od prvních okamžiků události.
Policisté během úterní tiskové konferenci pustili další video ze zásahu ve fakultní budově na náměstí Jana Palacha, které doprovázel detailní popis dění na záběrech.
Motiv útočníka je stále předmětem prověřování, uvedl náměstek pražského krajského policejního ředitele Vojtěch Motyka. V případu předcházející dvojnásobné vraždy v Klánovicích vyloučili kriminalisté vztahový motiv. Pohyb střelce v den útoku má policie zmapovaný, sdělil policejní prezident Martin Vondrášek.
Motyka také potvrdil, že pachatel zanechal dopis, jehož obsah nechtěl v tuto chvíli komentovat. Dosavadní policejní šetření ukázalo, že zbraně si během roku 2023 pořídil legálně. Podle pracovní vyšetřovací verze získal potřebné finanční prostředky prostřednictvím půjčky.
Všechny tři případy, které spojuje jediný podezřelý, jsou momentálně vyšetřovány pro trestný čin vraždy.
Veronika Žilková si nenechala ujít letošní ročník karlovarského filmového festivalu a dokonce se osobně setkala s některými z hlavních zahraničních hvězd. Pro českou herečku to byl zajímavý zážitek, protože si uvědomila důležitou věc.
Tragédie se v sobotu stala při motocyklových závodech na brněnském automotodromu. Po nehodě zemřeli dva závodníci ze zahraničí, další program víkendové akce byl zrušen. Okolnostmi případu se zabývá policie.
Dara Rolins a Pavel Nedvěd za sebou mají náročné období a manažer českého fotbalového národního týmu ho má nepochybně i před sebou. Slavní snoubenci si tak nepochybně zaslouží pořádnou dovolenou, ze které se zpěvačka ozvala fanouškům.
Jubilejní šedesátý ročník karlovarského filmového festivalu v sobotu večer vyvrcholil slavnostním zakončením, kde byly předány ceny. Křišťálový glóbus získal film Padlé ovoce, udělena byla také tři čestná ocenění.
Červenec je každoročně měsícem, kdy si nejen v Česku připomínáme našeho nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Krátce před nedožitými narozeninami mnohonásobného Slavíka se slovenští kolegové vydali k jeho hrobu. Co na místě viděli?
Čeští herci s oblibou vyrážejí na filmový festival do Karlových Varů. Výjimkou není ani Bolek Polívka, který si ve Varech nenechává ujít různé společenské události. Tentokrát se mu ale přihodilo něco, s čím opravdu nepočítal.
Příští víkend bude na našem území opravdu tropický, naznačuje aktuální výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší odpolední teploty opět překročí třicítku, v neděli se ale má ochladit.
Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024).
Pražané se od začátku příštího týdne musí připravit na další zásadní omezení automobilové dopravy v samém centru hlavního města. Upozornila na to Správa železnic, protože důvodem bude oprava části hlavního nádraží.
Eva Burešová už možná ani nevěřila, že se to ještě stane. Teď se ale raduje, protože návrat do původního stavu, jak to sama nazvala, po pěti letech opravdu nastal. Co přesně je u populární herečky a zpěvačky nového?
Marta Kubišová už si po většinu času užívá zasloužený důchod, ale jsou lidé, kteří ji stále dokážou přesvědčit, aby se chvíli pověnovala tomu, co ji před desítkami let proslavilo. Komu se to povedlo v současnosti?
Počasí se v Česku nese ve znamení oteplování a minima srážek, což v některých oblastech přidělává starosti. Meteorologové rozšířili již několik dní platnou výstrahu před požáry na další regiony, zejména na Moravě.