Řecko dnes ohlásilo za předchozí den přes 8600 nových případů nákazy

Řecko, ilustrační foto
Řecko, ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 9. listopadu 2021 19:25
Sdílej:

Řecko dnes ohlásilo za předchozí den přes 8600 nových případů nákazy koronavirem. Je to nejvyšší údaj od začátku epidemie covidu-19. V některých řeckých regionech jsou nemocnice pod velkým tlakem, informoval deník Kathimerini. Po vyhlášení nových přísnějších opatření úřady zaznamenaly silný nárůst zájmu o očkování.

Řecko eviduje vyšší počty nakažených od minulého týdne. Dnes poprvé ale počet překonal 8000 nových případů za den.

Na plicní ventilaci bylo dnes odkázáno téměř 500 nakažených pacientů. Zhruba 90 procent lůžek na jednotkách intenzivní péče vyčleněných pro pacienty s covidem-19 je v současnosti obsazeno. Podle deníku Kathimerini čelí velkému tlaku především nemocnice ve středním a severním Řecku, ale také v hlavním městě Aténách a jeho okolí. Podle ministerstva zdravotnictví se ale situace v řeckých nemocnicích dá zatím zvládnout.

Řecké úřady minulý týden zavedly přísnější pandemická opatření. Prokazovat se očkováním či negativním testem musí lidé při vstupu prakticky do všech veřejných prostor "pod střechou". Výjimku mají jen obchody s potravinami, lékárny či kostely. Po vyhlášení opatření úřady zaznamenaly silný nárůst zájmu o očkování. Za posledních sedm denní se počet rezervací na první a třetí dávku prakticky ztrojnásobil ve srovnání s předchozím týdnem. Ukončené očkování proti covidu-19 má 60 procent obyvatel Řecka.

V Řecku, které má téměř 11 milionů obyvatel, se od začátku epidemie koronavirová nákaza prokázala u 801.000 lidí, 16.414 nakažených zemřelo.

Stalo se
Světové celebrity
Princezna Kate ani letos nechyběla na finále Wimbledonu.

České svědectví ze setkání s princeznou Kate. Muchová řekla, jaká byla

Wimbledon, jenž v sobotu nabídl ryze české ženské finále, patří ke sportovním událostem, na nichž se objevují představitelé britské královské rodiny. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Poražená tenistka Karolína Muchová tak mohla novinářům popsat i setkání s princeznou Kate. 

České celebrity
Karel Gott.

Karel Gott je stále v myšlenkách exprezidenta Zemana. Na hrob poslal věnec

Je 14. července, takže u hrobu legendárního zpěváka Karla Gotta je jako každý rok rušno. Právě na dnešní den připadají jeho nedožité 87. narozeniny. Rodina si mnohonásobného Slavíka připomíná v tichosti, jiní lidé se chlubí tím, že na Gotta nezapomínají. 

Počasí
Bouřka, ilustrační fotografie.

Silné bouřky zasáhnou Česko. Platí nové varování, jedno nebezpečí pomine

Meteorologové v úterý prodloužili výstrahu před velmi silnými bouřkami, jejichž intenzita bude nižší na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Zároveň by mělo pominout nebezpečí vzniku a šíření požárů na Moravě. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

České celebrity
Jiří Bartoška

Jiří Bartoška to všechno vidí, říká vdova po legendárním herci

V sobotu v Karlových Varech skončil jubilejní šedesátý ročník filmového festivalu, již druhý po smrti legendárního prezidenta Jiřího Bartošky. Jeho rodina byla na akci nadále zastoupena, například vdovou Andreou, která prozradila, jak festival bez manžela prožívá.