Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se budou od pondělí moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.
"Počet lidí, kteří mají dostat třetí dávku, je obrovský, je třeba se na to připravit," uvedl Babiš. Vláda podle něj připravuje rozšiřování očkovacích kapacit. Uvedl také, že vedle osvědčené vakcíny firmy Pfizer/BioNTech chce Česko víc zapojit očkovací látku Moderna. Ta bude distribuována do očkovacího centra v Praze na Černém Mostě, které začne fungovat v pondělí.
Babiš také připomenul, že ve druhé polovině prosince obdrží Česko vakcíny pro děti. Fakultní nemocnice dostanou toto očkování napřímo, rodiče tak budou moct s dětmi přijít i mezi vánočními svátky, uvedl premiér. Očekává, že do očkování se víc zapojí praktičtí lékaři.
Posilující, zpravidla třetí dávku očkování, která podle vakcinologů výrazně zvyšuje ochranu proti covidu-19, dostalo zatím v ČR přes 780.000 lidí. Nárok na přeočkování mají lidé v současné době šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Počet lidí po zapojení starších 60 let s nárokem na přeočkování stoupne na 2,4 milionu, což je více než třetina všech dosud očkovaných lidí.
Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes vyzvala k naočkování posilující dávkou proti covidu-19 u milionu lidí za týden. Chce ulevit nemocnicím. K záměru hledá pomoc u lékařů, dalších zdravotníků i nezdravotnických dobrovolníků. Na posilující dávku vakcíny podle výzvy čeká nyní více než 1,5 milionu zájemců. Přitom už naočkování milionu lidí může změnit dynamiku epidemie, která nyní stále zesiluje, a ochrání za měsíc od zahájení akce před hospitalizací 3000 lidí, před vážným průběhem covidu-19 téměř 500 pacientů, uvedli signatáři.
První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Již v pátek odstartuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde ani letos nebudou chybět velké hollywoodské hvězdy. Pořadatelé proto prozradili, kdy je lidé budou moci v lázeňském městě na západě Čech potkat.
Modelka Katie Price prožívá po propuštění svého čtvrtého manžela Leeho Andrewse z vězení bouřlivé období plné žárlivosti a nejistoty. Osmačtyřicetiletá celebrita zuřivě reagovala na sociální síti Instagram poté, co jedna z fanynek poslala jejímu muži explicitní fotografii, na které pózovala v kožené sukni a punčochách, s výzvou, aby na Katie zapomněl a nechal se od ní opatrovat. Price veřejně sdílela snímek této zprávy a dotyčnou ženu zkritizovala s tím, že se za její chování na sociálních sítích stydí.
Herečka Blake Lively podala oficiální žádost o úhradu právních nákladů ve výši osmi milionů dolarů, které požaduje po režisérovi a herci Justinu Baldonim a jeho společnosti Wayfarer Studios. Tato částka má pokrýt výdaje, jež Lively vznikly od ledna do června roku 2025 v souvislosti s obranou proti Baldoniho protižalobě.
Český fotbal dostal na stále probíhajícím mistrovství světa pořádnou facku, když reprezentace uhrála jediný bod a vypadla hned ve skupinové fázi. Neúspěch již odnesl trenér národního týmu, ale diskuze se vede i o pozici Pavla Nedvěda. Bude snoubenec zpěvačky Dary Rolins u týmu pokračovat?
Červencové svátky sice nepatří k těm, které mají vliv například na provoz obchodů, ale ovlivní něco jiného. Některým seniorům přijde červencový důchod o malinko později. Jde o poslední změnu výplatního termínu v letošním roce.
Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se po návštěvě folklorního festivalu ve Strážnici, kde se dočkal pískotu, chystá na další významnou kulturní událost, na které se může setkat s hlasitými kritiky. Podle dostupných informací nemá chybět na pátečním slavnostním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech.
Není žádným tajemstvím, že Ondřej Brzobohatý se momentálně potřetí rozvádí, a to se současnou manželkou Danielou. Zatímco tentokrát vše probíhá v klidu, rozpad druhého manželství řeší hudebník dodnes. Syn slavného herce prozradil, jak moc se sporem s Taťánou Kuchařovou ještě osobně zabývá.
Simona Krainová sáhla ke kroku, který doposud nikdy neudělala. Jistá učitelka se totiž na sociální síti nevhodně vyjádřila na adresu jejího syna, což se modelka rozhodla řešit tím, že do akce povolala právníky. Co bude dál?
Dagmar Havlová je jednou z hlavních postav aktuální kauzy kolem Knihovny Václava Havla. Další důležitou osobou je šéf instituce Tomáš Sedláček, který se navzdory krokům bývalé první dámy nevzdává.
Blíží se první červencový víkend, který se bude od posledního červnového výrazně lišit. Tropy se tentokrát Česku vyhnou, maximální teploty zůstanou pod hranicí 30 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Letní měsíce je třeba považovat v životě britské princezny Diany, který skončil velmi předčasně, za naprosto osudové. Zatímco posledního srpnového dne před necelými třiceti lety tragicky zahynula, prvního červencového dne se před 65 lety narodila. Dnešek navíc není jediným důležitým červencovým datem v jejím životě.