Restaurace rychlého občerstvení sledují rostoucí zájem o snídaně

Restaurace rychlého občerstvení sledují rostoucí zájem o snídaně. Češi si je dopřávají nejen na místě, ale často si je berou s sebou do auta nebo si je nechávají přivézt domů. ČTK to řekli zástupci vybraných řetězců rychlého občerstvení a rozvozových služeb.

McDonald's, ilustrační fotografie.

Síť McDonald's snídaně českým zákazníkům poprvé nabídla 9. května 2007 ve zhruba dvacítce restaurací v Praze, postupně je rozšířila do celé země. Právě u snídaní vidí firma stále značný potenciál k rozvoji, řekl ČTK provozní ředitel společnosti Tibor Niezer.

McDonald's v České republice po uvedení snídaňové nabídky prodal první rok milion porcí, loni jich bylo 9,7 milionu. Ve srovnání s rokem 2007 podíl snídaní na celkovém podnikání řetězce vzrostl v uplynulém roce zhruba čtyřnásobně. Za dobu snídaňové nabídky však síť zaznamenala i několik nezdarů, propadákem bylo například pečivo s máslem a sladkými pomazánkami. Lidé o něj neměli podle Niezera vůbec zájem. K snídani si Češi naopak nejčastěji objednávají toast se šunkou a sýrem, oblíbená jsou také míchaná vajíčka. Ta si lidé více dávají v restauraci než na cestu. V době pandemie koronaviru, kdy stravovací zařízení mohla vydávat jen jídlo s sebou, si je však lidé kupovali méně často. V současné době se k nim ale znovu vrátili, řekla za marketingové oddělení McDonald's Jana Kloudová.

Niezer zdůraznil, že díky zavedení snídaní se řetězci podařilo získat nové zákazníky. U snídaní je podle něj možná velká variabilita a také přizpůsobení se lokálnímu trhu, což může přitáhnout další klientelu. Tento týden McDonald's představil bagel s lučinou, který je vhodný i pro vegetariány. McDonald's už dříve do nabídky zařadil i muffin s lučinou. Nyní přidal také sladké snídaně v podobě lívanců s pribináčkem. Prodeje za první dny podle Kloudové překonaly očekávání, na hodnocení úspěšnosti novinek je ale ještě brzo, dodala.

Rostoucí zájem o snídaně sleduje také český řetězec Bageterie Boulevard. Denně si je v jeho pobočkách dopřeje zhruba 2000 zákazníků. "Nejoblíbenější je u nás Le Club sendvič a Ham&Egg (šunka a vejce), pozadu ale nezůstává ani naše poslední novinka Roastbeef&Cheddar," uvedla za společnost Martina Hájková. Zákazníci si k snídaním podle ní nejčastěji v menu objednávají capuccino a pomerančový džus.

Také rozvozová služba Wolt letos v Praze zaznamenala meziročně přibližně dvojnásobný zájem o dovážku snídaní. Nejčastěji si je lidé objednávají ráno kolem osmé hodiny. V ostatních městech je nárůst pozvolnější, řekl ředitel českého Woltu Jan Foret. "Nejoblíbenější dny na doručení snídaní jsou čtvrtek a pátek. O víkendu si pak Pražané objednávají snídaně zpravidla až po deváté hodině," doplnil.

Témata: McDonald's

Prezident Zeman na Hradě přijal slovenskou prezidentku Čaputovou

27.05.2022 19:13 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě přijal slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Na twitteru…

Česko si připomnělo 80 let od atentátu na Heydricha

27.05.2022 15:29 Aktualizováno Přesně 80 let od okamžiku, kdy českoslovenští výsadkáři Jan Kubiš a Jozef Gabčík provedli atentát…

Lipavský jednal s Trussovou, shodli se na potřebě vojenské i politické…

27.05.2022 15:11 Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se shodl se šéfkou britské diplomacie Liz Trussovou na…

Černochová jednala se slovenským ministrem o Ukrajině nebo obranné…

27.05.2022 14:54 Ministři obrany České a Slovenské republiky Jana Černochová a Jaroslav Naď odmítli, že by v rámci…

Kuřecí maso zdražuje po celém světě, vliv má i válka na Ukrajině

27.05.2022 14:42 Kuřecí maso v poslední době zdražuje po celém světě, vliv má více faktorů - válka na Ukrajině,…

Ústav: Přemnožená zvěř způsobuje poškození mladých stromů

27.05.2022 13:49 Stále se zvyšující stavy zvěře způsobí v lesích po celém Česku velké škody hlavně na mladých…

Nové ceny ČEZ jsou dle analytika špičkou ledovce, do budoucna by měly…

27.05.2022 12:10 Nové ceny elektřiny a plynu, které v tomto týdnu zveřejnil ČEZ pro část svých zákazníků, ukazují…

Epidemie v Česku dál zpomaluje, klesají počty nových případů i…

27.05.2022 08:09 Epidemie koronaviru v Česku dál zpomalila, v uplynulých sedmi dnech odhalily laboratoře kolem 1700…

Zeman odmítá jmenovat viceprezidentkou NKÚ kandidátku vládní koalice

26.05.2022 20:02 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší…

Volby by se od roku 2026 mohly konat pouze v pátek

26.05.2022 18:10 Volby by se od roku 2026 mohly podle návrhu ministerstva vnitra konat pouze v pátek. V případě…

Související:

Nejnovější