Řidiče v Česku i dnes trápila ledovka, situace byla klidnější

Řidiče na některých místech ČR dnes ráno opět trápila ledovka a sníh, proti předchozím dnům byla ale situace klidnější. Největší problémy hlásil Ústecký kraj, dopoledne tam ale ledovka na většině míst roztála. Silničáři proto postupně otevírají silnice, které byly ráno nesjízdné. Podle meteorologů budou dnes nejvyšší teploty až devět stupňů Celsia. Taje tak sníh, který minulý týden napadl.

Ilustrační fotografie.

Řeky odvodňující Šumavu, Český les a Brdy proto mohou dnes od večera do neděle překročit první až druhý povodňový stupeň.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na zvýšení hladiny řek se týká většiny Plzeňského a Jihočeského kraje a také Příbramska a Hořovicka ve středních Čechách. "Teploty trvale nad bodem mrazu a dešťové srážky způsobí tání sněhové pokrývky ve všech polohách. V důsledku toho očekáváme vzestupy hladin toků v povodí Lužnice a zejména pak toků odvodňujících Šumavu, Český les a Brdy," uvedli dnes meteorologové. Dnes se slabá ledovka může ještě objevit na západě a jihu Moravy, na severu Moravy se bude tvořit také v noci a během pátečního rána.

Kvůli ledovce je stále na Děčínsku zavřená cesta z Růžové do Srbské Kamenice, z Hřenska do Jetřichovic a z Hřenska do Janova. Silničáři by je ale během dneška měli pro dopravu otevřít. Kvůli popadaným stromům se nedá projet po cestě z obce Loučky k hranici děčínského okresu.

Ledovka byla v Teplicích, na silnici I/13 u Pernštejna na Chomutovsku a v jiných částech regionu. Na silnici I/13 u Libouchce na Ústecku zasahují hasiči kvůli pádu zledovatělých stromů do cesty. Zpoždění kvůli namrzlým cestám měly v brzkých ranních hodinách v Ústeckém kraji některé linky městské hromadné dopravy.

Situace už se zlepšila i v Libereckém kraji, kde je rovněž nad nulou. Třítisícový Rychnov u Jablonce nad Nisou i sousední obec Rádlo dnes odvolaly kalamitní stav vyhlášený ve středu kvůli ledovce. Téměř všechny vozovky se podařilo uvést do sjízdného stavu. Zavřené ještě jsou komunikace Hřebenovka a Pelíkovická, které silničáři jen projíždějí pluhem. Zledovatělá vrstva sněhu je místy na silnicích třetí třídy na Českolipsku a také na silnicích nižších tříd v západní části Krkonoš na Semilsku.

V Pardubickém kraji uzavřeli ráno silničáři kvůli ledovce úsek mezi Moravskou Třebovou a obcí Rozstání na Svitavsku a také silnici II/366 u Zadního Arnoštova, který je částí Jevíčka. Ze stejného důvodu zavřeli i silnici III/4932 přes takzvaný Barák mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Na Vysočině byla ledovka hlášená mezi obcemi Kuroslepy a Mohelno na Třebíčsku. Hrozila rovněž na Jičínsku a Rychnovsku, silnice namrzaly i na Blanensku a na hranici se Zlínským krajem nebo v okolí Lanškrouna.

Na devatenáctikilometrovém úseku silnice I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcemi Ostravice a Bílá stále platí zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko. Silnice ale v tomto úseku bývá pro těžká vozidla uzavřena každou zimu.

Ráno se stalo také několik dopravních nehod, obešly se bez vážnějších následků. V Klášterci nad Ohří se srazily dva osobní automobily, u Mostu se srazilo auto se zvěří.

Témata: doprava

Bez proudu jsou aktuálně desítky tisíc českých domácností

04.02.2023 09:42 Aktualizováno Kvůli stromům popadaným na vedení evidoval ČEZ v Česku dnes ráno k 08:00 asi 70.000 domácností bez…

Řidiči mají kvůli počasí na silnicích problémy. Vítr shazuje stromy,…

03.02.2023 19:10 Aktualizováno Silný vítr dnes odpoledne zkomplikoval dopravu zejména v českých krajích. Popadané stromy zastavily…

Do armády budou moct lidé vstupovat i s viditelným tetováním

03.02.2023 16:41 Do armády budou moct lidé vstupovat i s viditelným tetováním. Náčelník generálního štábu Karel…

Lidé nejvíce věří Babišovi a Okamurovi, třetí je Zeman

03.02.2023 16:20 Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro…

Prezidentská kancelář vede tajné spisy k zastavení stíhání Zemanových…

03.02.2023 14:12 Prezidentská kancelář vede dokumenty ohledně případného zastavení stíhání spolupracovníků…

Miloš Zeman a Petr Pavel se sejdou 13. února v Lánech

03.02.2023 14:12 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman a jeho nástupce Petr Pavel se sejdou v pondělí 13. února dopoledne na zámku v…

Pavlův postoj k Číně patří k nejráznějším proměnám v Evropě, tvrdí…

03.02.2023 12:56 Jasné vymezení zvoleného českého prezidenta Petra Pavla vůči Číně je v souladu se současným trendem…

U Nepomuku se srazily osobní auto a autobus, na místě jsou zranění

03.02.2023 12:53 Nedaleko Nepomuku na jižním Plzeňsku se dnes kolem poledne srazilo osobní auto a autobus. Na místě…

Janeček podal ve středu stížnost k soudu kvůli průběhu voleb

03.02.2023 11:52 Neúspěšný uchazeč o účast v prezidentských volbách Karel Janeček podal ve středu stížnost k…

Po celé Ukrajině byl vyhlášen letecký poplach

03.02.2023 10:55 V Kyjevě byl krátce před jednáním prezidenta Volodymyra Zelenského s šéfkou Evropské komise Ursulou…

Související:

Nejnovější