Řidiče v Česku i dnes trápila ledovka, situace byla klidnější

Řidiče na některých místech ČR dnes ráno opět trápila ledovka a sníh, proti předchozím dnům byla ale situace klidnější. Největší problémy hlásil Ústecký kraj, dopoledne tam ale ledovka na většině míst roztála. Silničáři proto postupně otevírají silnice, které byly ráno nesjízdné. Podle meteorologů budou dnes nejvyšší teploty až devět stupňů Celsia. Taje tak sníh, který minulý týden napadl.

Ilustrační fotografie.

Řeky odvodňující Šumavu, Český les a Brdy proto mohou dnes od večera do neděle překročit první až druhý povodňový stupeň.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na zvýšení hladiny řek se týká většiny Plzeňského a Jihočeského kraje a také Příbramska a Hořovicka ve středních Čechách. "Teploty trvale nad bodem mrazu a dešťové srážky způsobí tání sněhové pokrývky ve všech polohách. V důsledku toho očekáváme vzestupy hladin toků v povodí Lužnice a zejména pak toků odvodňujících Šumavu, Český les a Brdy," uvedli dnes meteorologové. Dnes se slabá ledovka může ještě objevit na západě a jihu Moravy, na severu Moravy se bude tvořit také v noci a během pátečního rána.

Kvůli ledovce je stále na Děčínsku zavřená cesta z Růžové do Srbské Kamenice, z Hřenska do Jetřichovic a z Hřenska do Janova. Silničáři by je ale během dneška měli pro dopravu otevřít. Kvůli popadaným stromům se nedá projet po cestě z obce Loučky k hranici děčínského okresu.

Ledovka byla v Teplicích, na silnici I/13 u Pernštejna na Chomutovsku a v jiných částech regionu. Na silnici I/13 u Libouchce na Ústecku zasahují hasiči kvůli pádu zledovatělých stromů do cesty. Zpoždění kvůli namrzlým cestám měly v brzkých ranních hodinách v Ústeckém kraji některé linky městské hromadné dopravy.

Situace už se zlepšila i v Libereckém kraji, kde je rovněž nad nulou. Třítisícový Rychnov u Jablonce nad Nisou i sousední obec Rádlo dnes odvolaly kalamitní stav vyhlášený ve středu kvůli ledovce. Téměř všechny vozovky se podařilo uvést do sjízdného stavu. Zavřené ještě jsou komunikace Hřebenovka a Pelíkovická, které silničáři jen projíždějí pluhem. Zledovatělá vrstva sněhu je místy na silnicích třetí třídy na Českolipsku a také na silnicích nižších tříd v západní části Krkonoš na Semilsku.

V Pardubickém kraji uzavřeli ráno silničáři kvůli ledovce úsek mezi Moravskou Třebovou a obcí Rozstání na Svitavsku a také silnici II/366 u Zadního Arnoštova, který je částí Jevíčka. Ze stejného důvodu zavřeli i silnici III/4932 přes takzvaný Barák mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Na Vysočině byla ledovka hlášená mezi obcemi Kuroslepy a Mohelno na Třebíčsku. Hrozila rovněž na Jičínsku a Rychnovsku, silnice namrzaly i na Blanensku a na hranici se Zlínským krajem nebo v okolí Lanškrouna.

Na devatenáctikilometrovém úseku silnice I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcemi Ostravice a Bílá stále platí zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko. Silnice ale v tomto úseku bývá pro těžká vozidla uzavřena každou zimu.

Ráno se stalo také několik dopravních nehod, obešly se bez vážnějších následků. V Klášterci nad Ohří se srazily dva osobní automobily, u Mostu se srazilo auto se zvěří.

Témata: doprava

Macron se v Praze setká s Pavlem na Pražském hradě

01.03.2024 21:35 Pražský hrad v pátek potvrdil, že Česko v příštím týdnu navštíví francouzský prezident Emmanuel…

Jurečka s ministerstvem dokončil návrh změn v důchodech

01.03.2024 12:26 Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité…

Pohonné hmoty už zdražily jen nepatrně. Mohou začít i zlevňovat

29.02.2024 11:27 V Česku v posledních dnech zpomalilo zdražování pohonných hmot. Průměrná cena benzinu se zvýšila o…

Sněmovna povolila párům stejného pohlaví vstupovat do partnerství

28.02.2024 19:33 Sněmovna schválila novelu občanského zákoníku, která umožní párům stejného pohlaví vstupovat do…

Země V4 jsou pro pomoc Ukrajině, představy o ní jsou ale rozdílné

27.02.2024 19:26 Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením…

Pavel podpořil myšlenku administrativních odvodů do armády

25.02.2024 16:14 Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k…

Jurečka naznačil, na koho nejvíce dopadne revize systému sociálních dávek

25.02.2024 13:42 Revizi systému sociálních dávek nejvíce dopadne na občany, kteří nechtějí pracovat a spolupracovat…

Pozor na neoficiální prodejce dálničních známek. Příští týden kupony zdraží

23.02.2024 11:05 Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) varoval řidiče před neoficiálními weby, které prodávají dálniční…

FBI pomáhá české policii s vyšetřováním tragické střelby na FF UK

23.02.2024 09:24 Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se účastní vyšetřování loňské střelby na Filozofické…

Ukrajinci podruhé za pár dní zásahli ruské vojáky na cvičišti

22.02.2024 16:14 Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly…

Související:

Nejnovější