Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Od západu má v sobotu v Česku občas sněžit, v jihozápadní polovině země pak bude sněžení podle meteorologů během dne v polohách pod 800 metrů nad mořem přecházet v déšť se sněhem a déšť. Na východě Jihočeského kraje, v jižní polovině Pardubického kraje, v Jihomoravském kraji a na Vysočině by lidé měli od sobotního poledne do nedělního rána pak při mrznoucím dešti počítat s možnou tvorbou slabé ledovky. Hrozí při ní úrazy při uklouznutí a problémy v dopravě, uvedli meteorologové.
Upozornění před silným větrem vydal ČHMÚ pro oblast Frýdlantu na Liberecku, sever a jihovýchod Olomouckého kraj a celý Moravskoslezský kraj. V uvedených regionech má foukat od časného sobotního rána, přičemž na horách může mít v nárazech kolem 90 kilometrů v hodině. Večer bude vítr slábnout, doplnili meteorologové.
V době silného větru, při kterém hrozí poškození stromů, by lidé při pohybu venku a při řízení vozidel měli dbát zvýšené opatrnosti. Na horách by se neměli vydávat podle meteorologů zejména do hřebenových partií.
I nadále se v dalším průběhu víkendu očekává deštivé počasí, ale srážek nakonec místy nebude tolik, kolik se očekávalo. Meteorologové proto v sobotu odpoledne zrušili výstrahu před vydatným deštěm v Beskydech.
Podvodů, kdy se internetoví zločinci vydávají za slavné osobnosti, přibývá. Tentokrát je obětí žena, který uvěřila, že si píše s opravdovým Pavolem Haberou. Přišla zároveň o desítky tisíc korun. Případem se zabývá policie.
Muž, jehož policisté obvinili z úterní krádeže lebky svaté Zdislavy z kostela v Jablonném v Podještědí, byl propuštěn na svobodu. Českolipský soud rozhodl, že jej do vazby nepošle. Trestní stíhání obviněného muže bude pokračovat i nadále.
Fanoušci Tomáše Kluse mohou smutnit, protože přijdou o nejbližší koncerty, ale zároveň by je mělo těšit, že populární písničkář už ví, co přesně ho trápí. V posledních dnech se totiž trápil zdravotními problémy, aniž by věděl, o co jde.
V Česku od sobotního rána platí výstraha před vydatným deštěm, kterou meteorologové vydali už v pátek. Nejvýraznější srážky se očekávají v Beskydech, na Jablunkovsku a Vsetínsku, upozornili odborníci dnes na sociální síti X.
Čeští hokejisté v pátek během úvodního dne turnaje vstoupili do letošního světového šampionátu. Vítězně, protože nad Dánskem zvítězili 4:1. Už dnes čeká národní tým druhé představení na mistrovství světa ve Švýcarsku. I v sobotním zápase budou favoritem.
V českém šoubyznyse se tento týden řeší zejména další rozvod Ondřeje Brzobohatého, tentokrát s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Doprovázejí ho však scény, které byste u rozcházející se dvojice lidí rozhodně nečekali.
Často se říká, že české justici trvá příliš dlouho, než vyřeší některé případy. Občas si ale člověk musí říct, že není divu. Například v souvislosti s neustálými spory mezi Jaromírem Soukupem a Agátou Hanychovou.
Britský hudebník Phil Collins se po delší době objevil na veřejnosti, když zavítal do Buckinghamského paláce. Pětasedmdesátiletý zpěvák a bubeník se zúčastnil oslav 50. výročí založení charitativní organizace The King's Trust, kterou v minulosti pod názvem The Prince's Trust založil král Karel III. Na prestižní společenské akci nechyběla řada dalších známých osobností, jako jsou herci Benedict Cumberbatch, Idris Elba a George Clooney s manželkou Amal, nebo zpěvák sir Rod Stewart, se kterým se Collins vyfotografoval.
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, chystají pro streamovací platformu Netflix nový celovečerní film z prostředí války v Afghánistánu. Snímek bude založen na skutečných událostech a zachytí britské vojáky pod obléháním. Projekt vyvíjí jejich produkční společnost Archewell, která jako předlohu využije knihu s názvem No Way Out, jejímž autorem je major Adam Jowett.
Hollywoodská hvězda Sharon Stone prožívá další bolestné období. Ve středu na svém Instagramu oznámila, že zemřel její nejstarší bratr Michael „Mike“ Stone. Bylo mu 74 let. Herečka ve svém příspěvku uvedla, že její bratr skonal po dlouhé nemoci.
Meghan Markle opět potvrzuje svou pověst módní ikony, která dokáže mistrně propojit luxus s podporou svých blízkých přátel. V novém propagačním videu ke své značce džemů a delikates As Ever se vévodkyně ze Sussexu objevila v džínách s nezaměnitelným detailem, který okamžitě upoutal pozornost módních expertů i fanoušků po celém světě.