Rozhodnutí o neúčasti zahraničních fanoušků na OH připraví klienty cestovek o zájezdy

Rozhodnutí o neúčasti zahraničních fanoušků na nadcházejících Zimních olympijských hrách (ZOH) v Pekingu připraví o zakoupený zájezd desítky klientů tuzemských cestovních kanceláří. CK SLAN tour, která měla být jedním ze dvou prodejců vstupenek, měla zajištěné zájezdy pro zhruba 30 klientů, což ji způsobí ztrátu kolem čtvrt milionu korun.

Olympijské hry, ilustrační foto

Na dotaz ČTK to uvedl jednatel SLAN tour Ladislav Peška. IBTravel, která měla také prodávat zájezdy na ZOH, s prodejem vyčkávala na vývoj situace a ztráty tak mít nebude. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) dnes uvedl, že vstupenky na zimní olympiádu v Pekingu budou kvůli koronaviru prodávat jen obyvatelům pevninské části Číny.

"Měli jsme již předběžně zajištěné zájezdy cca pro 30 klientů. Je to pro nás další finanční ztráta, která na nás padá hned krátce poté, co jsme se ještě ani nestihli vzpamatovat z těch covidových," řekl Peška. Cestovní kancelář nabízela letecké zájezdy různé délky, cena pětidenního pobytu začínala na 24.990 korunách.

SLAN Tour se bude podle svého jednatele snažit dopady na své klienty minimalizovat. "Naprostá většina z nich celou situaci chápe," dodal. Konkrétní ztráty a jejich řešení bude podle Pešky nyní záviset zejména na postoji leteckých společností, u kterých má firma uhrazené letenky. "Zde zatím ještě nemáme přesné informace," doplnil Peška.

Druhým prodejcem vstupenek a zájezdů na olympiádu měla být podle dřívějších informací mluvčí Českého olympijského výboru Barbory Žehanové cestovní kancelář IBTravel. "Zájezdy jsme záměrně nenabízeli s odhadem situace, co se stane, a to se také stalo. Prakticky nebyl ani zahájen prodej vstupenek a proto bylo prakticky jasné, že vstup divákům nebude umožněn," řekl hlavní manažer IBTravel Filip Dohnálek. Připomněl, že firma se řídila i zkušenostmi s OH v Tokiu. Už nyní ovšem CK chystá zájezdy na OH v Paříži v roce 2024 a OH v Miláně a Cortině v roce 2026.

MOV vyhověl požadavku Číny na neúčast zahraničních diváků. Kvitoval alespoň přítomnost domácích fanoušků. Letní hry v Tokiu se kvůli koronaviru konaly na prázdných stadionech. "Pomůže to růstu zimních sportů v Číně a zajistí to atmosféru na sportovištích," uvedl MOV. Čína dnes informovala, že má plně očkovaných 1,05 miliardy lidí. Dalším požadavkem čínských pořadatelů, který dnes MOV oznámil, je, že všechny účastníky her, kteří nebudou plně očkovaní, čeká po příjezdu do Pekingu 21 dnů karantény.

Zimní olympijské hry v Pekingu se mají uskutečnit od 4. do 20. února příštího roku.

V Praze hořelo v jedné z budov malešické spalovny, lidé nemohli větrat

20.10.2021 21:19 Aktualizováno V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích dnes odpoledne hořela technologie, požár způsobil…

Testy na covid nebudou pro neočkované zdarma. Bez nich nebo očkování se…

20.10.2021 20:22 Aktualizováno Od 1. listopadu budou preventivní testy na covid-19 hrazené z veřejného zdravotního pojištění dětem…

Babiš podle úřadu mohl spáchat přestupek podle zákona o střetu zájmů

20.10.2021 20:04 Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o…

Některé restaurace odmítají kontrolovat bezinfekčnost hostů

20.10.2021 18:59 Zástupci gastronomického odvětví podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dnes žádali, aby…

Vedení Prahy vyzvalo radnice a školy, aby daly dětem dva dny volna

20.10.2021 18:27 Vedení Prahy vyzvalo radnice a základní školy, aby daly dětem příští týden v pondělí a úterý…

Státní zástupce požádá o vydání Babiše až nově zvolenou Sněmovnu

20.10.2021 16:15 Aktualizováno Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k…

Vláda opět schválila návrh rozpočtu se schodkem přes 370 miliard korun

20.10.2021 16:04 Vláda dnes znovu schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun.…

Ministři Havlíček a Schillerová jsou nově členy hnutí ANO

20.10.2021 15:45 Vicepremiérka, ministryně financí a nová předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová a…

Čechům se zhoršoval zdravotní stav kvůli neřešení potíží s lékaři

20.10.2021 15:23 Polovině Čechů se podle průzkumu ministerstva zdravotnictví zhoršil v době epidemie zdravotní stav…

Vláda schválila novelu, která sníží pro příští rok DPH u energií na nulu

20.10.2021 15:16 Aktualizováno Vláda dnes podle ministryně Aleny Schillerové (za ANO) schválila novelu zákona, která od 1. ledna…

Související:

Nejnovější

reklama