Ruská banka patřící do skupiny PPF kvůli sankcím nesplácí závazky z dolarových dluhopisů

PPF
PPF, foto: PPF
ČTK 27. dubna 2022 22:01
Sdílej:

Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), která patří do skupiny PPF, není kvůli protiruským sankcím schopna vyplácet závazky ze svých dolarových dluhopisů. Společnost to uvedla v prohlášení.

PPF dnes na dotaz ČTK sdělila, že banka dosud od ruských úřadů neobdržela povolení k výplatě kupónů, tedy úrokových výnosů pro držitele dolarových dluhopisů.

"V Ruské federaci nyní platí devizové restrikce, které vyžadují povolení regulátora pro výplatu a převod peněz v cizí měně. Týká se to i výplaty kupónů, tedy úrokových výnosů pro držitele dolarových dluhopisů ruské banky Home Credit (HCFB) ze skupiny PPF," uvedl ředitel komunikace skupiny PPF Leoš Rousek.

"HCFB o povolení vyplatit kupón požádala, ale dosud je neobdržela. Momentálně je situace taková, že HCFB na povolení čeká a překážka pro výplatu kupónu je na straně ruského regulátora, který tak brání ve výplatě obsluhy tohoto dluhu. Nejde tedy o neschopnost HCFB dostát svým závazkům,“ doplnil Rousek.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Blízcí a přátelé se rozloučili s moderátorem Patrikem Hezuckým. (12.12.2025)

Vytočený do běla. Leoš Mareš chtěl od kolegyně vysvětlení kvůli fotce Hezuckého

První ranní vysílání Evropy 2 po pátečním posledním rozloučení s moderátorem Patrikem Hezuckým přineslo zajímavý moment. Řešilo se, že z internetových stránek rádia zmizela fotka zesnulého. Leoš Mareš to ihned začal řešit. 

Sport
Ester Ledecká

Sportovec roku zná vítěze. Ester Ledecká zopakovala triumf

Sportovní obojživelnice Ester Ledecká se dočkala třetího vítězství v novinářské anketě Sportovec roku. K triumfu jí pomohly tři medaile z mistrovství světa, které letos získala na lyžích i snowboardu. Nyní už se dcera slavného zpěváka připravuje na vrchol probíhající sezóny, jímž budou únorové zimní olympijské hry v Itálii. 

České celebrity
Anna Slováčková

Zázrak na koncertě? Anna Slováčková ožila díky umělé inteligenci

Slováčkovi se připravují na první Vánoce bez milované dcery a sestry Aničky, která letos po dlouhém a statečném boji podlehla zákeřné rakovině. Na vánočním koncertu otcova big bandu ale chyběla jen fyzicky. Pozůstalí ji totiž nezapomněli náležitě připomenout. 

Počasí
Počasí

Předpověď na poslední adventní víkend. Charakter počasí se měnit nemá

Zítra začne poslední adventní víkend, zásadní změna počasí v Česku se ale během volných dní neočekává. Slunečno má být pouze na horách, v nížinách bude přítomna nízká oblačnost. Přes den se teploty budou držet nad nulou.