Ruské jednotky na Ukrajině vraždí civilisty i znásilňují děti, uvádí zpráva OSN

OSN
OSN, foto: Pixabay
ČTK 16. března 2023 14:22
Sdílej:

Ruské síly na Ukrajině se dopustily řady válečných zločinů včetně vražd, útoků na civilisty, nezákonného věznění, znásilňování či deportací dětí. Podle agentury DPA to uvádí dnes zveřejněná zpráva Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Ta rovněž konstatuje, že mučení používané ruskými vojáky, jakož i vzdušné útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu by mohly představovat zločiny proti lidskosti.

Podrobnosti připravujeme

Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry

Princ Harry se dopálil. Od plic se pustil do Donalda Trumpa

Britský princ Harry se otevřeně postavil proti tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který v rozhovoru pro Fox News znevážil roli spojeneckých vojsk v Afghánistánu. Trumpovo prohlášení, že se vojáci NATO drželi v ústraní a vyhýbali se nebezpečným střetům v první linii, vyvolalo vlnu rozhořčení nejen u veteránů, ale i u politických špiček napříč Evropou a Kanadou. Harry, který má s afghánským konfliktem osobní zkušenost ze dvou vojenských misí, kontroval připomínkou historicky jediného využití článku 5 o kolektivní obraně po útocích z 11. září.

České celebrity
Lucie Vondráčková

Lucie Vondráčková promluvila o synech. Jedna věc by se jim nemusela líbit

Lucie Vondráčková je lidem známá jako herečka a zpěvačka, ale ona se nepochybně považuje především za maminku. Synové jí rostou jako z vody, a blíží se okamžik, kdy se budou muset rozhodnout, co budou v životě dělat. 

České celebrity
Veronika Žilková

Veroniko, není to poprvé. Žilková opakuje historii

Veronika Žilková si v lednu vyrazila do společnosti s dceřiným manželem, aby utužila rodinné vztahy. Mirka Dopitu pak veřejně pochválila. To se ale v minulosti stalo i s jiným Agátiným partnerem, s nímž influencerka následně vedla dlouhý soudní spor. 

Zahraničí
Donald Trump

Trump po výtce prince Harryho ocenil hrdinné britské vojáky

Americký prezident Donald Trump pod tíhou kritiky ocenil hrdinství britských vojáků během války v Afghánistánu. Dříve přitom roli spojeneckých vojsk při konfliktu umenšil. Vysloužil si za to kritiku, opřel se do něj i princ Harry.