Ukrajina hlásí mrtvé a zraněné po dalším ruském ostřelování

Přinejmenším jednu oběť na životě si vyžádalo dnešní ostřelování Chersonu na jihu Ukrajiny ruským dělostřelectvem, oznámil šéf oblastní správy Jaroslav Januševyč. Dříve informoval, že v neděli si ruská palba vyžádala životy tří civilistů a 14 dalších utrpělo zranění. Nejméně pět zraněných, včetně dvou dětí, si v noci na dnešek vyžádalo ruské ostřelování Záporoží v jižní části Ukrajiny, uvedl na sociální síti zástupce šéfa prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko.

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto

Terčem ostřelování se stal podle gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova také Kupjansk, kde byli zraněni dva lidé, 41letý muž a 65letá žena.

"Nepřítel zaútočil na oblastní středisko a jeho předměstí raketami," napsal Tymošenko k situaci v Záporožské oblasti. Jedna z raket dopadla v Záporoží vedle pětipodlažního obytného domu. Úlomky z rozbitých oken zranily pět lidí, včetně dvou dětí ve věku devíti a 15 let. Děti byly hospitalizovány. Nosná konstrukce domu nebyla poškozena.

Další raketa zasáhla podnik na okraji Záporoží, kde způsobila požár. Zranění podle Tymošenka nebyli hlášeni, na místě zasahují záchranáři.

"Škody jsou na civilních, obytných i průmyslových objektech. Dostali jsme informaci o několika lehce raněných," napsal dříve na sociálních sítích šéf oblastní správy Oleksandr Staruch. Tajemník radnice Anatolij Kurtjev v jiném příspěvku doplnil, že se všem zraněným dostává zdravotní pomoci.

Ruské jednotky podle Tymošenka ostřelovali také dětskou nemocnici v Chersonu na jihu země. "Rusové dále terorizují chersonské nemocnice. Tentokráte ostřelovali tu dětskou. Rozbili asi 30 oken v budově určené pro péči o novorozence," uvedl. Dodal, že budova je prázdná a že nejsou informace o tom, že by byl někdo zraněn.

V jiné chersonské čtvrti ruské granáty zasáhly internát a obytný dům, ve kterém se podle předběžných údajů ví o jedné mrtvé. Tato žena na místě podlehla zraněním způsobeným střepinami, později doplnil Januševyč. Rusové v neděli podle něj ostřelovali Chersonskou oblast devadesátkrát, z toho jednadvacetkrát se pod palbu dostal Cherson, kde Rusové úmyslně ostřelovali sídlo Červeného kříže, městskou nemocnici a středisko pro rehabilitaci postižených dětí. Nedělní ostřelování si vyžádalo tři mrtvé a 14 zraněných civilistů, dodal.

V sobotu ruské síly zasáhly devítipodlažní dům v ukrajinském Dnipru a způsobily při tom mnoho obětí na životech. Ukrajinské úřady zatím potvrdily 40 mrtvých, další desítky se stále pohřešují.

Trussová se domnívá, že v čele britské vlády neuspěla kvůli ekonomickému…

05.02.2023 18:22 Bývalá britská premiérka Liz Trussová je přesvědčena, že v čele vlády neuspěla kvůli mocnému…

Zelenskyj podle Scholze souhlasí s tím, že západní zbraně nemají být…

05.02.2023 17:02 Aktualizováno Kyjev nepoužije přislíbené zbraně dlouhého dostřelu k útokům na Rusko, pouze na ruské jednotky na…

Putin podle Bennetta slíbil, že nedá zavraždit Zelenského

05.02.2023 12:51 Ruský prezident Vladimir Putin údajně slíbil bývalému izraelskému premiérovi Naftalimu Bennettovi,…

Rusové zasáhli dům v centru Charkova, jeden zraněný

05.02.2023 09:55 Aktualizováno Ruské síly podnikly raketový útok na centrum Charkova na východě Ukrajiny a zasáhly tam bytový dům,…

USA se postaraly o špionážní balón, jak slíbil Biden. Sestřelily ho nad…

04.02.2023 21:33 Aktualizováno Spojené státy dnes sestřelily nad Atlantickým oceánem čínský balón, který byl podle nich vybavený…

Demokraté schválili nové pořadí primárek, úpravy navrhoval i Biden

04.02.2023 20:38 Vedení americké Demokratické strany dnes schválilo nové pořadí stranických shromáždění a primárek…

Papež je v Jižním Súdánu, setkal se s vysídlenými dětmi

04.02.2023 19:37 Papež František se dnes v Jižním Súdánu setkal s tamními dětmi vysídlenými kvůli ozbrojeným…

Kvůli válce na Ukrajině potřebuje humanitární pomoc 17,7 milionu lidí

04.02.2023 17:02 Kvůli válce na Ukrajině potřebuje humanitární pomoc 17,7 milionu lidí a 7,5 milionu Ukrajinců…

Sunak telefonicky hovořil se Zelenským o urychlení pomoci Ukrajině

04.02.2023 16:22 Britský premiér Rishi Sunak dnes telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem…

Ukrajina a Rusko si vyměnily 179 zajatců, výměnu podle Moskvy umožnily SAE

04.02.2023 15:18 Aktualizováno Rusko propustilo ze zajetí 116 ukrajinských zajatců, uvedl dnes šéf ukrajinské prezidentské…

Související:

Nejnovější