V Rusku se potvrdily první dva případy nákazy koronavirovou variantou omikron. Podle zdravotnických úřadů byly odhaleny u cestujících z Jihoafrické republiky, informovala dnes agentura Interfax.
Úřad na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor uvedl, že varianta omikron byla zjištěna u dvou z deseti pozitivně testovaných osob po cestě z JAR. Podle něj jsou nyní všichni občané vracející se do Ruska z jižní Afriky při příjezdu "testováni, vyšetřeni a umístěni do speciálně zřízených pozorovatelen". Již dříve úřady oznámily, že všechny cestující přijíždějící z této oblasti čeká povinná 14denní karanténa.
Za posledních 24 hodin zaregistrovaly zdravotnické úřady 32.136 nových případů nákazy koronavirem, čímž celková bilance infikovaných v zemi se 144 miliony obyvatel vzrostla na 9,83 milionu. Úmrtí spojených s covidem-19 eviduje Rusko 282.462, z toho 1184 za poslední den. Přírůstky nakažených i zemřelých po listopadových rekordech v posledních týdnech klesají.
Jako první variantu koronaviru B.1.1.529, která dostala označení omikron, zjistily v listopadu Jihoafrická republika a Botswana. Na svém území už tuto variantu potvrdilo více než 20 zemí včetně ČR, zatím se ale u pacientů, kteří onemocněli covidem-19, většinou neobjevily vážné symptomy. Stále však není jasné, nakolik účinné jsou proti této variantě dosavadní covidové vakcíny.
Letní počasí je tady. Podle ČHMÚ.cz teploty už tento týden překročí třicítku, a to už zítra a podle předpovědi i v sobotu.
Herec Ben Stiller se ostře vyjádřil na adresu sportovního komentátora Pata McAfeeho, který si jej během čtvrtého utkání finále Východní konference NBA veřejně dobíral kvůli tomu, že společně s Timothée Chalametem a režisérem Spikem Leem přijeli fandit New York Knicks do Indiany.
Americká zpěvačka a skladatelka Taylor Swift oznámila, že od investiční společnosti Shamrock Capital odkoupila plná vlastnická práva ke své kompletní hudební tvorbě – tedy ke všem albům, videoklipům i dalším doprovodným materiálům, které během své kariéry vytvořila. Přesná částka zveřejněna nebyla, ale podle odhadů médií šlo o částku v řádu stovek milionů dolarů, pravděpodobně devítimístnou.
Slavín, respektive Vyšehradský hřbitov, je místem posledního odpočinku mnoha slavných osobností. Jiří Bartoška se k nim nepřidá, rodina ho uloží na jiném pražském hřbitově. I tam ale lidé naleznou hroby známých Čechů.
Dagmar Patrasová se jen pomalu vyrovnává s odchodem blízkého, ačkoliv tušila, že milovaná dcera Anička už podruhé zákeřnou rakovinu neporazí. Aktuálně se známá herečka nachází v péči odborníků. Její manžel Felix Slováček to jenom kvituje.
Jako první vás možná napadne, jak dáte na online fakturu razítko nebo podpis. Ve skutečnosti to ale řešit vůbec nemusíte. Co ale uvádět musíte?
Ve věku 41 let zemřel americký herec Devin Lee Harjes, který se proslavil rolemi v řadě úspěšných televizních seriálů, včetně Boardwalk Empire, Daredevil a Gotham. Informaci o jeho úmrtí přinesl server The Hollywood Reporter. Harjes podlehl vážné nemoci po diagnóze rakoviny, kterou mu lékaři oznámili letos v únoru. Zemřel v úterý v nemocnici Mount Sinai West v New Yorku, uvedl Hollywood Reporter.
Jako první o příletu nizozemské hvězdy informoval server F1NEWS.cz. Max Verstappen, čtyřnásobný mistr světa ve Formuli 1, zamířil po zklamání ve Velké ceně Španělska nečekaně do Prahy. Jeho cesta ale není soukromá. V metropoli ho čekají pracovní povinnosti.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i na začátku prvního červnového pracovního týdne. Těhotenství Hanky Třeštíkové, které oznámila v únoru, má šťastný konec. Pražská komunální politička z rodiny slavné filmové režisérky se stala maminkou.
Česko i v pondělí zasáhnou další bouřky. Nová výstraha na tom nic nemění, ačkoliv přináší jisté změny. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) časově posunul začátek varování na 14. hodinu a zmenšil oblast s vysokým stupněm nebezpečí. Na západě Čech se bouřky vůbec nečekají.
Květen je u konce a taková Helena Vondráčková na něj rozhodně nezapomene. Po ztrátě milované fenky totiž s manželem přivítala do domácnosti nového čtyřnohého kamaráda. Toho již seznámila i s další důležitou osobou.
Česko trne hrůzou, protože Jiřina Bohdalová se v uplynulých dnech opět ocitla v nemocnici. Pravda vyšla najevo, když legendární herečka nedorazila na akci, kde neměla chybět. Problémy údajně začaly už o víkendu.