Rusko hlásí přes 34 tisíc nakažených a více než tisíc úmrtí

Rusko, ilustrační fotografie.
Rusko, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 26. listopadu 2021 10:11
Sdílej:

V Rusku za posledních 24 hodin přibylo 34.690 nově nakažených koronavirem a 1235 úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19. Podle agentury Interfax o tom dnes informoval vládní krizový štáb.

Dnešní bilance nově nakažených je o necelých 1000 vyšší než ve čtvrtek, kdy jich Rusko evidovalo 33.796. Celkový trend z posledních dnů je nicméně mírně klesající. Denní počty obětí se již zhruba dva týdny drží nad hranicí 1200.

V zemi s přibližně 146 miliony obyvatel se od začátku pandemie nakazilo více než 9,5 milionu lidí, z nichž podle vládního štábu 270.292 nákaze podlehlo. Ruský statistický úřad uvádí mnohem vyšší počty obětí. Tento rozpor vláda vysvětluje tím, že statistici do svých čísel zahrnují i mrtvé, u nichž se na nákazu přišlo až po smrti.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Nicole Kidman

Nicole Kidman prozradila, co musí její dcery dělat každý den!

Nicole Kidman se nedávno podělila o detaily ze svého soukromí a odhalila specifické pravidlo, které doma dodržuje se svými dvěma dospívajícími dcerami. Během diskuse v rámci série HISTORYTalks ve Filadelfii herečka přiznala, že po svých dcerách vyžaduje jednu věc každý den.

Světové celebrity
Meghan Markleová a princ Harry

Královský životopisec se velmi tvrdě ohradil proti Harrymu a Meghan

Královský životopisec Tom Bower se ostře ohradil proti princi Harrymu a Meghan Markleové poté, co jeho novou knihu o britské královské rodině označili za „zvrácenou“. Autor knihy s názvem „Betrayal: Power, Deceit And The Fight For The Future Of The Royal Family“ v podcastu The Daily Expresso zpochybnil schopnost vévodů ze Sussexu přijímat jakoukoli kritiku.

Světové celebrity
Princezna Kate na oslavách Dne svatého Patrika.

I vévodkyně Kate potěšila Australany. A to nevytáhla paty z Británie

Kate Middleton a princezna Anne si v Londýně připomněly svátek Anzac Day. Tato významná událost se konala jen několik dní poté, co Austrálii navštívili princ Harry s manželkou Meghan. Členky královské rodiny se zúčastnily oddělených vzpomínkových akcí, aby uctily památku vojáků Australského a novozélandského armádního sboru.

Zahraničí
Podezřelý jednatřicetiletý muž jménem Cole Tomas Allen

Padlo až 8 výstřelů. Útočník poprvé řekl, kdo měl být cílem!

Jednatřicetiletý Cole Tomas Allen z Torrance v Kalifornii byl úřady identifikován jako muž, který v sobotu večer zahájil střelbu na výroční večeři Asociace korespondentů Bílého domu. Podezřelý, který žije na předměstí Los Angeles, byl zadržen poblíž místa konání akce, kde se shromáždil prezident Donald Trump a další vládní představitelé.