Rusko od začátku války k útokům na Ukrajinu použilo přes 5000 raket a více než 1000 dronů, uvedl v pátek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. O jeho slovech dnes informoval server The Kyiv Independent, který připomíná, že válka trvá už více než rok.
"Proč Rusko přišlo do naší země? Mělo vůbec spravedlivý důvod začít tuto válku? Nebyl žádný. Je to válka tyranie proti svobodě," řekl také Zelenskyj při diskuzi pořádané na dálku americkým think-tankem American Enterprise Institute.
Rusko na Ukrajinu útočí nepřetržitě od loňského 24. února. Čas od času Moskva ofenzivu ještě zintenzivní. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek, kdy při rozsáhlých vzdušných útocích přišlo na Ukrajině o život nejméně šest civilistů. Útoky na mnoha místech způsobily výpadky proudu a také dočasné odpojení Záporožské jaderné elektrárny od vnější sítě.
Kvůli Ruskem vyvolané válce přišlo podle OSN o život nejméně 8000 civilistů. Kolem 90 procent z nich zabily výbušné zbraně.
Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence.
Karlos Vémola v posledních dnech opět plní stránky médií. A zdaleka nejde jen o jeho avizovaný návrat do klece. Řeší se totiž další románek známého zápasníka. Dokonce už se objevily informace o identitě tajemné ženy, se kterou byl viděn.
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
V Česku se dnes očekávají další silné bouřky, platí proto příslušná výstraha. Podle meteorologů mohly první bouře udeřit už nad ránem. Naprosto vyloučen není ani výskyt supercel.
Z českého šoubyznysu nepřicházejí neustále jen dobré zprávy. Smůla se lepí na paty například Ondřeji Brzobohatému, jenž nedávno oznámil rozpad dalšího manželství. Tentokrát se rozvádí s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Ve svém okolí má nicméně jednu ženu, která se ho vždycky zastane.
Poslaneckou sněmovnou otřásá další poměrně nečekaná kauza. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) je podle nejnovějších informací podezřelý z domácího násilí, takže byl policisty vykázán z vlastního domu. Případ se nadále prověřuje.
Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou.
Soukromý život populárního Štěpána Kozuba se před několika týdny poměrně hodně řešil, protože se objevily zvěsti o jeho možném rozchodu s další partnerkou. Sám herec na spekulace dlouho nereagoval. Nakonec zveřejnil fotku, která vydá za tisíc slov.
Není žádným tajemstvím, že Dorotě Nvotové byla před několika měsíci diagnostikována rakovina prsu v počátečním stadiu. Nyní se úspěšná slovenská herečka svěřila, že se potýká s další nevyléčitelnou nemocí.
Série varování ze strany tuzemských meteorologů pokračuje i ve čtvrtek. Meteorologové opět upozornili na nebezpečí bouřek, zároveň plošně upřesnili výstrahu na vysoké teploty. Beze změny zůstává varování před požáry, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Nedožité narozeniny Karla Gotta, jemuž by bylo čerstvě 87 let, připadly na úterý. Jedna věc tentokrát fanoušky nejslavnějšího českého zpěváka všech dob obzvlášť zaujala. Stala se, respektive spíš nestala, na sociálních sítích.